Jump to content
IGNORED

Mućke


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

  • Replies 128
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Razzmatazz

    13

  • Marvin (Paranoid Android)

    8

  • bergasa19

    7

  • Arkadija

    6

O specifičnom humoru u Mućkama je toliko toga napisano da se vrlo često potpuno ignoriše jezgro koje čini likove i celu seriju lakom za identifikaciju ovolikom broju ljudi - način na koji je Saliven uspevao da napiše (i glumci da maestralno izvedu) i momente koji mogu biti izuzetno teški (Dekina sahrana, dolazak Ujka Alberta, Rodnijevo venčanje i razdvajanje braće) koji se samo jednim pogledom, grimasom ili u 4-5 izgovorenih reči mogu pretvoriti u urnebesni smeh. Pre nekoliko godina, kada su se pojavile 3 najnovije i poslednje epizode, na BBC-ju su sprovodili anketu "birajte najdirljiviji momenat u seriji". Ono što je prvo iznenađujuće je koliko je tu zapravo predloga bilo, prosto da se čovek zapita da li se radi zapravo o sitkomu ili o pravoj drami, između ostalog-Dekina sahrana-Del (na kraju) poziva Alberta da živi s njima-Del ostaje u Engleskoj zbog Rodnija umesto da otputuje u Australiju zbog poslovne ponude-Rodnijevo venčanje-Rođenje Delovog sinaPobedu je odneo, možda očigledno, segment kada su Del i Rodni na onoj aukciji i kada shvate da su dobili, koliko li beše, 6 miliona funti za onaj časovnik. Ja sam se čudio kako niko ni da spomene nešto drugo od čega su oči propisno vlažile:Epizoda He Ain't Heavy, He's My Uncle, Alberta policija nalazi onesvešćenog, on im prodaje priču kako su ga napala 4 ogromna pljačkaša dok ga je naravno samo nokautirao njegov drug iz doma penzionera, samo ga je blam da kaže. Nekoliko dana je u depresiji i ne želi da mrdne iz kuće, i Rodni predloži Delu da Del na lažnjaka bude malo grublji sa Albertom, ne bi li se ovaj malo trgao i vratio normalnom životu. Albert shvati sve dosta ličnije i sledeći dan odlazi od kuće ostavivši poruku. Sledi jezovitih 10-tak minuta gde ga Del i Rodni traže po celom Londonu uz Pol Makartnijevu numeru u pozadini, i na kraju ga nalaze na dokovima Šadvela, na mestu starog Tobacco Roada gde se Albert rodio i čega više nema. He_Ain%27t_Heavy_He%27s_My_Uncle.jpghttp://www.youtube.com/watch?v=c--RXfuag9U

Link to comment
Pobedu je odneo, možda očigledno, segment kada su Del i Rodni na onoj aukciji i kada shvate da su dobili, koliko li beše, 6 miliona funti za onaj časovnik. Ja sam se čudio kako niko ni da spomene nešto drugo od čega su oči propisno vlažile
nemam običaj da plačem zbog filmova ili knjiga, a tek zbog serija, ali to kada su se obogatili, mislim da sam plakala skoro pola sata
Link to comment

Kako bre "sve najvažnije"?A "The Unlucky Winner is...", kad je Rodni pobedio na takmičenju za kornfleks u kategoriji ispod 15 godina?A "Danger UXD", kad su kupili lutke sa propanom?

Link to comment
nemam običaj da plačem zbog filmova ili knjiga, a tek zbog serija, ali to kada su se obogatili, mislim da sam plakala skoro pola sata
Ja sam plakao kao uragan kada se Del boju rodio sin, pa je tamo na terasi bolnice (ili stana?), drzi ga u narucju, gleda u nebo i razgovara sa njim, kako se ceo zivot trudio da postane nesto/milioner, i kako ce sve to taj sin imati, kako ce njemu ostvariti itd. Zapravo, i sad me steze u grlu. Edit: evo ga, od 4:30http://www.youtube.com/watch?v=721L2si0qvI&feature=related Edited by Buck Naked
Link to comment

Meni je najdirljiviji momenat bio kad se Rodni oženio i kad odlaze svi iz paba, a samo zamišljeni Delboj ostaje na sred sobe onako pune ostataka od žurke, a u pozadini se čuje Simply Red.

Link to comment

okačili ste Triga i take care of your broom scenu.moje omiljene epizode su kad sređuju Denzelov stan:i ona kad Rodersu Del smesti da pobedi na nekom dečijem takmičenju:laugh.gifa jedna od najdražih scena je kad se Rodni oženi i opušteno vrati nakon posla kući kod Dela... ali nju ne mogu da nađem...

Edited by PointTaken
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...