Jump to content
IGNORED

Mućke


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

ofah.jpg

U čast 30 godina otkako nam je Trotere na male ekrane prvi put doneo Program Plus (beše li?), otvaram topik za ljubitelje, poklonike, fanatike i grupije, i ljude koji podsećanjem na prvu epizodu koju su videli premijerno mogu sada da kažu "jebo te, al sam mator".Najbolji sitkom svih vremena, uz koji se suza puštala i od smeha i od ganuća. U vreme kada se pojavio, ostvarivala je respektabilnih (ali za tada ipak skromnih) oko 9 miliona gledalaca na BBC-ju, da bi vremenom ne samo rasla popularnost, već da bi BBC dozvolio Džonu Salivenu da se epizode produže sa standardnih na 50 minuta, da bi (tada) poslednja epizoda kada se braća obogate privukla 24.3 miliona, neprikosnoveno za bilo koji britanski sitkom. Džon Saliven umro je u aprilu 2011, sa čime se veroatno ugasila svaka nada za nove epizode.Prva epizoda koju sam ikada video bila je Second Time RoundOnly_Fools_Second_Time_Around.jpgkoja me je dobila na prvu, iako naravno pola fazona nisam mogao skontati u tom uzrastu. Od tada sam ili ostajao kasno da gledam noćni program ako se išlo popodne u školu, ili gledao reprizu sledeći dan i da sam se uvek nervirao kad puštaju Beni Hila, dosadni Cheers ili neku drugu glupost koja se tih godina vrtela. Kako uopšte odabrati najbolji momenat ili dijalog...http://www.youtube.com/watch?v=56fFtKSJCsc

Happy-30th-Birthday_l.jpg

Link to comment
  • Replies 128
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Razzmatazz

    13

  • Marvin (Paranoid Android)

    8

  • bergasa19

    7

  • Arkadija

    6

Meni je najbolja epizoda ona sa zlatnim lancicima (onaj prevarant koji uvek glumi infarkt prilikom primopredaje).Najjaca scena - kada Del pada u onom baru naslanjajuci se na nepostojeci pult.Najbolja fora - ne secam se tacno kako ide, ali Del prica kako je neko nesto tvrdio, u smislu da ce se to stoga i desiti, ali onda dodaje "doduse, on je rekao i da ce Milvol osvojiti FA cup" :lol:

Link to comment
Najbolja fora - ne secam se tacno kako ide, ali Del prica kako je neko nesto tvrdio, u smislu da ce se to stoga i desiti, ali onda dodaje "doduse, on je rekao i da ce Milvol osvojiti FA cup" :lol:
Taj fazon se provlačio kroz više od jednu epizodu :D A pre 5-6 godina je Milvol zaista došao do finala Kupa i igrao sa Mančesterom, navijao sam za Milvol samo zbog toga :DMislim da je to Deka rekao u prvoj ikada epizodi, Big Brother, "Your father always said that some day Del Boy would reach the top. But then again, he used to say that Millwall would win the Cup". A to je Del ponovio u legendarnoj sceni s Ujka Albertomhttp://www.youtube.com/watch?v=gqhXyfkgGLk Edited by Marvin (Paranoid Android)
Link to comment

Najbolja serija ikada.Meni su najdraže ona koju je gore postavio Hattori sa paraglajdingom do Lamanša, i ona kada ofarbaju mamin grob u fluorescentnu žutu boju za pružne prelaze :lol: i ona kada su umesto satelitske antene, na terasu postavili uređaj za za navođenje aviona, pa se sav avio saobraćaj usmerio ka Pekamu :lol:

Edited by Arkadija
Link to comment
Meni je najbolja epizoda ona sa zlatnim lancicima (onaj prevarant koji uvek glumi infarkt prilikom primopredaje).Najjaca scena - kada Del pada u onom baru naslanjajuci se na nepostojeci pult.Najbolja fora - ne secam se tacno kako ide, ali Del prica kako je neko nesto tvrdio, u smislu da ce se to stoga i desiti, ali onda dodaje "doduse, on je rekao i da ce Milvol osvojiti FA cup" :lol:
Isto! :Hail:http://www.youtube.com/watch?v=48KbDElBQ9kBtw, komentari na YT su isključivo britanski ili ex yu.
Link to comment

to sa zlatnim lancicima mi je jako kad bojsi i del treba da spijuniraju tog nekog levata iz restorana, pa sednu jedan pored drugog za stolom za cetvoro i sve se gurkaju jer im glupo da ne misle ljudi da su par. zato drugarica i ja kad vidimo da je udobno na jednoj strani stola uvek pitamo: "hocemo ko del boj i bojsi?"inace, ja sam se najvise iscepachila na svetu kad su se obogatili pa kad se del boj vratio po mraku u stari stan i video onaj kofer u kom je ceo zivot valjao ona govna koja je prodavao, pa je da se malo podseti podigao ga i krenuo da trcka u sobi ko po ulici, sve u onom vunenom kaputu..a jako je i kad su odsrafili pogresan luster u onom shatou.. :lol:

Link to comment

Interesantno je da se sa prve dve sezone serija tako loše kotirala po gledanosti, da je Butt razmišljao da prekine sve zajedno. Međutim, tek onda je sve krenulo kao lavina. I druga interesantna stvar je bila kod kastinga - za dedu i Rodnija su bili sigurni, ali nisu bili mogli da nađu pravog lika za Delboja (nudili su ulogu i Džimu Broadbentu - tipu koji je glumio inspektora Slejtera). Čak i kad su Dejvida Džejsona angažovali preko one stvari, nisu prvu celu sezonu bili sigurni da li će moći da iznese ulogu.

Link to comment
to sa zlatnim lancicima mi je jako kad bojsi i del treba da spijuniraju tog nekog levata iz restorana, pa sednu jedan pored drugog za stolom za cetvoro i sve se gurkaju jer im glupo da ne misle ljudi da su par.
Da, da :lol:
Link to comment

Ja bih samo citirao Marvinov omiljeni deo, kad Rodni pokušava da komunicira sa Delbojem oko kurtona:[Rodney] - "I always try to buy them. Well, there's a sort of stigma attached to 'em."[Del] - "No, that's just a piece of silver foil. You chuck that away."

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...