Jump to content
IGNORED

The Sopranos


korindjar

  

124 members have voted

  1. 1. Najjači lik u seriji vam je:



Recommended Posts

NIje da nema materijala za pokusaj vako necega, prilagodjeno nasim uslovima ofkors - ekipa dakle bleji u kaficu u Strahinjica Bana 'mesto Satriale-a, uvece Magacin umesto Bada Binga, klopa se u Fransu a ne kod kod Arti Buka, Jersey = Surcin ili Bezanija, umesto waste managementa - FKCZ...Da postoji neko iole talentovan da sastavi kakvu originalnu pricu i sve to upakuje u dobru produkciju, eto prime time-a. No slede jos jedne Rode/Zene sa Dedinja.

Link to comment
jel im je potpisao gandolfini? šta kaže chase? oće li doći da proba devojke i pljeskavice pre nego što krene da piše lokalizovanu verziju?
:lolol: Umirem zbog boldovanog. Da, on se pita, a i želeo bi da se pita...Otkupljena je 'adaptacija', biće sve prebačeno u milje (i s miljeima, naravno), šamaranje sa pisanjem, glumom i režijom, minimum budžet, minimum quality. Izgledaće otprilike kao ono u Budvi (ne znam kako se taj krš zove). Još se ne zna ko će potpisati režiju, ali me ne bi začudilo da je Gorčinovo ime u kombinaciji.To je inače sada trend, Kičić, Jezda i još neko igraju tri tupava pandura iz neke gross over španske TV komedije (za koju nisam ni čuo, kažu da je bila hit na Studio B), takoće 1-va, screenplay by Srđan Paradragojević.Zanima me zašto se ne uradi The Wire Serbian way. E, to bi bilo nešto! :s_w: Specijalna jedinica na tragu albanskoj mafiji u Podujevu, hardcore zapleti i raspleti, ništa black&white characters, ništa prevod, ništa hepiend.
Link to comment
Čekajte, ne razumem. Neko ovde je kupio prava na "adaptaciju"? Šta je adaptacija? Šta mogu da rade sa tim i šta smeju da koriste?
To se i ja pitam, ali nisam nikoga konkretno to i upitao da mi pojasni.Najbolji primeri su 'Žene sa Dedinja' (ne verujem da je tu iko išta platio za kopirajts, pošto suštinski i nema veze sa DH) i nešto što se zove 'Na terapiji' (izraelska serija koju je kasnije otkupio i HBO). Ali pošto je to radio FOX, verovatno je pao nekakav dil.U svakom slučaju, znajući 'domaćine' srpskih TV stanica, čisto sumnjam da je tu neko nešto ozbiljnije platio (za bilo šta). A opet, teško da može takva serija da se radi bez dozvole. Jbg, kakva trange-frange država, takav trange-franšizange TV otkup.
Link to comment

Ma ko zna šta rade, bitno im je da marketinški vežu projekt uz Sopranose, pošto su shvatili da ovde ljudi mnogo vole tu seriju. Naravno da nikakva adaptacija nije moguća, pošto adaptirati italijansku mafiju iz Nju Džersija na Srbiju nije moguće. Možda da budu nekakvi Crnogorci u Beogradu, ali i to je sasvim druga stvar, neće da može, a da valja.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...