Jump to content
IGNORED

The Sopranos


korindjar

  

124 members have voted

  1. 1. Najjači lik u seriji vam je:



Recommended Posts

The Many Saints of Newark is an upcoming American crime drama film directed by Alan Taylor and written by David Chase and Lawrence Konner, as a prequel to Chase's HBO crime drama series The Sopranos. The film stars Alessandro Nivola, Jon Bernthal, Vera Farmiga, Corey Stoll, Billy Magnussen, Michael Gandolfini and Ray Liotta. It is set in the 1960s in Newark, New Jersey during the Newark riots.

Co-produced by New Line Cinema and HBO, it is scheduled to be released on September 25, 2020, by Warner Bros.

Link to comment
  • 4 weeks later...

Odgledah napokon do kraja :) Jednostavno remek delo, među tri omiljene serije svih vremena na prvo gledanje :) My take na poslednju scenu... mislim da nije moglo biti bolje urađeno. Bukvalno sve je na dohvat oka ko hoće da gleda. Cela scena je Tonijev POV, seo je tako da vidi ulaz u restoran i kad god neko uđe mi njegovim očima vidimo ko ulazi. Lik u members only jakni ulazi u wc, kamera ga prati da naglasi važnost scene. Iako je očigledan nod na prvi deo Kuma, ovde nije slučaj da on odlazi u wc da bi uzeo oružje već da bi imao bolju poziciju. Wc je s Tonijeve desne strane a on je fokusiran na razgovor s porodicom i na ulazna vrata jer se očekuje Meadow. Kada ona napokon ulazi, čuje se zvono na vratima i tada očekujemo Tonijev POV i da se kamera prebaci na nju. Međutim, iste sekunde vidimo crn ekran i muzika prestaje jer je Toni u tom trenutku upucan iz neposredne blizine. Kao što mu je Bobi rekao nekoliko epizoda ranije kada pecaju na jezeru, you probably don't even hear when it happens...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
12 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

banujte je!

 

to odugovlacim od pocetka. gledala prve 2-3 epizode i zaustavila. rekoh, ovo je savrseno, greota gledati sada. to moram gušte, bez cimanja sa strane, natenane. 

Link to comment

Meni prve dve sezone bile sjajne, zbindzovao ih za vikend. Od trece sam krenuo da pratim u real time i postepeno poceo da gubim interes. Tesko da bi me neko sada naterao da pogledam neku epizodu. 

Link to comment
  • 10 months later...

Gosti najnovije epizode Joe Rogan podcasta su bili Chris (Michael Imperioli) i Bobby Bacala (Steve Schirripa), traje dva i po sata, pricali su o svemu i svacemu, glavne teme su bili Sopranosi, stand-up komedija, pozoriste, MMA, Harvey Weinstein, nijedan sekund mi nije bio dosadan.

 

 

A glavni razlog zasto su njih dvojica bili gosti JRE podcasta je promocija njihovog novog podcasta koji se zove Talking Sopranos, svake nedelje objavljuju po jednu novu epizodu, za sada ih ima ukupno 12, jos uvek nisam poceo da slusam, posto sam tek sada saznao za ovaj njihov podcast, ali cu definitivno ovih dana odslusati sve epizode, a isto preporucujem i svim ostalim zagrizenim fanovima najbolje serije svih vremena :)

 

https://www.talkingsopranos.com/

https://www.youtube.com/playlist?list=PLsQ0j1uzt5dZW12ILjb-8E0s2vw_XJtvj

  • +1 1
Link to comment

Uh The Sopranos. Skoro sam gledao prvi put, epski bindž. Posebnu tenziju je pravila tužna činjenica da je Gandolfinija izdalo srce u rl. Gledajući (bindžom ubrzanu) transformaciju 38-godišnjaka u 46-godišnjaka nisam mogao da se otmem utisku da je sam sebi presudio, dajući apsolutno sve što je imao Toniju. RIP legendo.

 

Mali gastronomski osvrt - od prve epizode razbijaju sa hranom, čoveku stalno ide voda na usta. No, biju Sopranovići, ali biju i Ložači. Imamo blizu odličan italijanski supermercato sa sopranovskim imenom 4 Cousins koji sam nekoliko puta posetio tokom nedelje bindža. Bilo je monkey see, monkey do, oko za oko, zub za zub, ziti za ziti, provolone za provolone, capocollo za capocollo, pršuta za pršutu, kolač za kolač, kafa za kafu, nadam se ne i srčka za srčku. 

Edited by peralozac
Link to comment
  • 4 weeks later...

Svako ko zeli da obnovi gradivo, HBO 3 je od juce poceo da prikazuje Sopranose od pocetka, od utorka do petka po jedna epizoda u 20h uvece.
Repriza je narednog dana oko 11h, a izgleda da ce kompletnu seriju prikazati tim tempom od 4 epizode nedeljno, znaci trajace sve do decembra.
Koliko god puta da je gledam, nikad mi ne dosadi, Silvio Dante mi je najomiljeniji lik, kao i Paulie Walnuts koji je inace i bio pravi gangster :D

 

 

Link to comment

^

Imperioli je car, a Bobi jako smara u podcastu, upada u rec svima i jednostavno covek nije za voditelja. Gomila fanova i na redditu i na YT se zalilo na to, gledao sam prve 3 epizode i stao.

A sto se tice serije, oh madone! Kad me uhvate u masinu kratki klipovi na YT, nekad izgubim sate i sate jer ne mogu da stanem (borko, CapoTube, itd.).

Prosle godine je bila neka emisija povom dvadesetogodisnjice, gotovo cela ekipa (minus Gandolfini) i prisecanje. Siriko (Poli) je bas u losem stanju, ostario je fest i tuzno ga je gledati ovakvog. Izgleda mi da je Lorejn Brako (Melfi) tezak alkos. 180 stepeni u odnosu na lik iz serije, odlicno odglumljeno. 

Koje su vam omiljene sezone, koje najmanje volite i zasto? 

Meni 2, 4, i 6b kidaju, 1 mi izgleda kao druga serija, 3 razvodnjena, 5 haoticna i 6a nekako bezidejna. Naravno, ne kazem da mi se ne dopadaju, samo mislim da su ove prve 3 sto sam naveo kvalitetnije. Verovatno 2 najbolja, a 6a najslabija. Zanimljivo je kako je iz sezone u sezonu nekako sve tmurnije i tmurnije. U prvoj sezoni imas utisak da je non-stop leto, u 2 prolece, 3 i 4 jesen, u 5 i oba dela seste kao da je konstantno neka nedelja u novembru/decembru. Sil i Toni su se nagojili po 30 kila od prve sezone do kraja. 

Svaki put kad gledam primetim nesto novo, fenomenalan humor. Poli, Ralfi, Kris i Dzunior su legendarni likovi. :laugh: :smiley_hail:Dzoni Sek kad krene da pizdi u sred recenice... Onaj lik vozac iz Green Book u RL je glumac koji glumi matorog Karmajna. 

Dzenis, Fic La Mana, Tonijeva deca i Dzeki Jr. su mi nepodnosljivi. Keva i Rici April potpuni antihristi, one scene s kucom kad je bio u komi su jezive. Nema dobrog coveka u tom univerzumu, eventualno Artijeva zena i Sal Vitro (onaj bastovan). Ali svako donosi nesto seriji i odlican je kasting, bukvalno ne bih mogao da zamislim bilo koga drugog da tumaci bilo koju ulogu u seriji osim ovako. 

I za kraj, zamislite kako se osecaju Bobijeva deca.
 

Spoiler

Od milion teorija na koje sam naletao vremenom, najskloniji sam da poverujem da je Petsi sredio kraj. 

 

Edited by Plajvi
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...