Jump to content
IGNORED

The Sopranos


korindjar

  

124 members have voted

  1. 1. Najjači lik u seriji vam je:



Recommended Posts

toni je lovable, ali uvek znaš da je jebeni psihopata i to je jedna od čari serije. kraj je tu pre da ode uz kurac svim pompeznim krajevima ikada. priča se ne završava, samo smo mi isključeni iz njenog ostatka (the audience gets wacked)
[bergasa]Ne slažem se[/bergasa]
Link to comment
pa jeste ali nisam ih sve doživeo blisko. :)
Naravno da ih nisi doživeo blisko, zato te i iritira. Nikome se neće dopadati svi karakteri, pa da njihovo seciranje bude uvek poželjno za gledanje svakome. Ali, kao celina, sve to ima svoje, što si i sam uvideo u međuvremenu. Nije ovo nekakav Mad Men gde su 4/5 likova neki totalno neinteresantni kancelarijski moljci pa da ti njihovo "seciranje" ide na nerve, ili gde prosto ne vidiš iz kog je tačno razloga glavni lik baja kao što svi tvrde da jeste. Ali jeste velika većina likova ekstremno zanimljiva, sa sopstvenim neobičnostima i odlikama. I zato je pristup bio plodonosan. Osim toga, Toni je potpuno nenadjebiv. A neuporedivo je ružniji, deblji, ogavniji, smrdljiviji od 99% heroja i antiheroja u svim serijama i filmovima. To se zove 1 suvi kvalitet.Inače, nisam siguran koliko je Toni lovabilan, što reče korinđar. On je samo jebeno interesantan, jer se oko njega uvek nešto dešava. Ili u njemu, zavisno od epizode. Edited by Filipenko
Link to comment

Šteta što u pool-u nema Janice Soprano, kako je ono opak lik i kako ju je dobro Aida odglumila.

Edited by pogranicni
Link to comment

Janice bila je sjajan lik, onaj dialog nje sa Carmelom je jedan od najboljih u celom serijalu :Hail:

Carmela: In a year, tops, you're gonna have to accept a gumar.Janice: Oh, yeah? Well I'd like to see a gumar who's gonna let him hold a gun to their head when they fuck.Carmela: You let him hold a gun to your head during sex?Janice: Yeah. Well, if that gets him off, I mean, it's not any different than garter belts and nurse's uniforms.Carmela: Well, it's a gun, Janice. I thought you were a feminist.Janice: Usually he takes the clip out.
Edited by WTF
Link to comment

Otprilike najdijaboličniji lik u svih sedam sezona.Nego, verujem da su mnogi pročitali ovo ali nije zgoreg, za svaki slučaj, ponoviti. Je prihvatam argumente ali se naravno, suštinski ne slažem.

Link to comment
Otprilike najdijaboličniji lik u svih sedam sezona.
vidim da ćemo imati okršaj uz pivo :Dovo je scena kada toni ne može da podnese dženisinu sreću, onda skine gaće i analno siluje tu srećubitno je i da obratiš pažnju na pesmu kinksa koja ide posle te scene i nastavlja se u odjavnoj špici, gde gledalac nastavlja da meditira o tonijevom zlu uz titlove i želi još (retka lajv verzija btw)http://www.youtube.com/watch?v=muu3-vVqo64 Edited by korindjar
Link to comment

Janice je posebna dijabola bila u onaj vakat kad je skontala da bi joj udaja za debelog a friško promovisanog kapetana mogla da koristi u životu. Kako sam je tad mrzio, auuu.. Aida carice.

Link to comment

@korindjarma znam ja na šta ti ciljaš. odmah sam to primetio dok sam gledao.bitnije je što na kraju toni sam pusti journey "don't stop believing". i što janice i u poslednjoj epizodi muze ankl džuna. ali dobro. ne osuđujem.a i ja sam se fokusirao na good times, a ne na porodičnu svađu. -_- btw, gledam onu detektivsku analizu i neveruem. evo uključiću se u i ja u teorije. čisto da malo zapržimo. dakle, toni je odsanjao celu poslednju epizodu. :)vidim da po netu nije naročito prihvaćena ali je jednako logična koliko i četvorostrani dokotrat.ono, nije da sve to ima naročito značaja ali zabavljajmo se.

Edited by McCabe
Link to comment

te krajeve koje ti amputiraš su nakekako za lošinu od losta, ili kakvo drugo tv zezalicu. sopranose su radili ozbiljni umetnici i po meni takvi krajevi jednostavno nisu u skladu sa duhom prethodnih 10 godina serije i onim što su do tada napraviliono što sam napisao te večeri na b92 kada je bilo finale serije (12.7.2007.)

Neverovatan humor u poslednjoj epizodi. Sjajan dijalog izmedju Tonija i Polija ispred SatrijalijaOdlican fazon sa Juniorom:- There was a man from another galaxy- It was your accountantZavrsetka tacno kakav treba da bude. Daje akcenat na ostatak serije, bitna je sva ta genijalnost koja se desila dotle, taj proces, nema kazni, serija radi serije. Ne zavrsava se, nema velikih finala i kenjanja. Lepo, mirno, savrseno.Kao drugo, Tonija vise nema ko da ubije, ali znamo da ce ga stici kazna i da FBI ima dosta o njemu.I ne znam da li ste primetili, ali ima sjajna zajebancija kada Meadow parkira automobil. Cuje se avion u pozadini. 'You could park an airplane there'Odlazak lika u toalet je ocigledna referenca na ubistvo u Godfather I. Uzalud sam vijao narandze, ili sok od narandzi koje u Kumu najavljuju ubistvo ili pokusaj ubistva, sto je iskoristeno i u Sopranovima. Osim toga ta scena je prepuna suspensa i 'cima te' na potencialnog ubicu koga u stvari ni nema. Znamo da se svaka sezona Sopranovih zavrsila u krugu porodice, mirno, pa tako i ova. Ipak je ovo porodicna serija - Redefined Sve se zavrsava kao u prethodnim sezonama, oni su na okupu, porodicna vecera, AJ je nasao novi posao i nove probleme, Meadow dobila posao i tek treba da vidimosta ce biti sa njom i mladjim Patsyjem, Toniju predstoji sudjenje, treba da imenuje nove kapoe, Silvio je u bolnici ne znamo sta ce biti sa njim (u predposlednjoj epiodi kazu 'nista dobro')... sve je spremno da se nastavi, a tu je i opet odlican soundtrack, poslednja stvar pre blackouta je Journey - Don't Stop Believin i kroz sprdnju poruka Davida Chasea gledaocima da se ne nadaju, jer nastavaka neće biti niti ih treba biti.
Edited by korindjar
Link to comment
Sve se zavrsava kao u prethodnim sezonama, oni su na okupu, porodicna vecera
Ali nije isto ako su uvek bili u Vesuviu, a u finaletu su u Holstensu.Jel to sa FB92? Daj link, da vidim šta se pisalo. Edited by McCabe
Link to comment
te krajeve koje ti amputiraš su nakekako za lošinu od losta, ili kakvo drugo tv zezalicu. sopranose su radili ozbiljni umetnici i po meni takvi krajevi jednostavno nisu u skladu sa duhom prethodnih 10 godina serije i vrhunskim umetničkim integritetom koji su izgradili.
u seriji gde je glavna tema rascep glavnog lika, kraj koji se završava snom je jedna zezalica? zašto bi bio? ono što pak prihvatam je da je to savršeno nebitno. ako je toni ono odsanjao, svejedno će se desiti live.elem, ti i ja se ne slažemo oko toga da li se toni promenio ili nije. čitava serija je niz konflikata sa nepromenljivošću samog sebe. kod svih likova. ja u poslednjoj epizodi vidim suštinsku promenu. san ili java, smaknuće ili fbi. savršeno je nebitno.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...