Jump to content
IGNORED

The Sopranos


korindjar

  

124 members have voted

  1. 1. Najjači lik u seriji vam je:



Recommended Posts

znate, nikad nisam odgledala sopranose. samo prvih par epizoda. previse je savrsena bila, sjajno napisana. cekam 70god. da napunim pa onda

 

lepa vest za prequel

Link to comment
10 minutes ago, ToniAdams said:

brate, zamisli dumres a nisi odgledala.

pogledaj bolje, uz the wire najbolja serija u istoriji svemira i sire.

 

znam. tu se i dvoumim :) . what if capnem pre vremena ?! vec smo diskutovali za wire, nije mi leglo. southland mi bolja. 

Link to comment

Meni ti Sopranovi jedna od prvih serija koje sam gledao a gledao sam je zbog hajpa, video da svi pričaju o njoj. I mislio to neka blago humoristična melodrama u epizodnoj formi.

Kad ono, ispalo mnogo bolje nego što sam očekivao.

I rekao sam drugaru koji godinama radi na televiziji, ovo je kao neki veliki film, dobro snimljen. I on mi onda opleo priču: jeste, snimana je filmskom tehnikom, bla bla, stručni neki izrazi i tako to. 

No, svejedno, svidela mi se a volim da se deklarišem kao hejter serija. :ohmy:

 

 

A the Wire nisam gledao jer je svi opisuju kao izuzetno realistično.

 

Mis'im, kome treba realističnost? Dajte mi super heroje i fatalne žene.

Edited by Bujodrag
Link to comment
  • 6 months later...

Jedva sam se odlučio između Sila i Polija, ali je odlučila frizura; znači, Sil. Silvio Dante. 

Za seriju bi se moglo reći - overwrought. Prestilizovana.

Ali, to isto važi i za film Goodfellas. Svaki detalj je parodija i stilizovan - odnos majka-sin, odnos otac-sin, odnos bos-pomoćnici, i tako dalje, a ipak radio pos'o.

Serija je mizantropska i u većim dozama izaziva mučninu. 

Ono što je tužno kod serije jeste da je ona oterala u grob Galndolfinija, jer po ugovoru je morao da bude debeo. I srce ga je i ubilo. I zbog serije je izgubio jednu veoma fonu ulogu koja bi mu osvbetlila karijeru.

U stvari, ingeniozan scenario sa Tonijevim slabostima, sa Polijevim slabostima. One dve epizode sa komom, kada se Toni prijavljuje u hotel - e to su najslabije epizode. To je holivudski nju ejdž. Poslednja epizoda je trebalo da između redova napomene da će cela familija biti ubivena u atentatu. Alikraj je ostavljen otvoren. 

Nikada neću ponovo gledati tu seriju. Odvikao sam se, i to je kao odvikavanje od kubanskih tompusa i prelazak na zdrav život. 

Link to comment
On 10.3.2018. at 6:59, Bujodrag said:

 

A the Wire nisam gledao jer je svi opisuju kao izuzetno realistično.

 

Mis'im, kome treba realističnost? Dajte mi super heroje i fatalne žene.

 

Ne filozofiraj o "realističnosti", nego priušti sebi taj doživljaj:) Nedavno sam odgledao The Wire 2-gi put, sa još većim uživanjem. The Sopranos nisam siguran da li želim da odgledam ponovo... možda samo neke epizode, ili pojedine scene. (Ili, kad prođe još niz godina, pa zaboravim radnju).

Link to comment

Ako slučajno gledaš i Better Call Saul (ide trenutno) onda gledaj Breaking Bad... pošto je to jedna velika storija. Ako ne, onda je svejedno. Za The Wire, ako gledaš u originalu (na engleskom tj.) spremi se da se navikneš na sleng. (A ako gledaš sa prevodom tj. srpskim titlovima, onda je lakše, mada verujem da se gubi dosta... sumnjam da iko to može adekvatno da prevede. Postoji jedna poetična dimenzija u načinu govora tih likova sa ulice, u stvari nije predaleko od rap-a.) Čak i neki glumci su (piše ovde) imali problema da razumeju sleng (za koji sam pročitao da autentični Baltimorci smatraju da je preteran.) Evo Snoop koja kupuje zabijač eksera™ lol

 

 

Link to comment
7 hours ago, kud_genijalci said:

Jedva sam se odlučio između Sila i Polija, ali je odlučila frizura; znači, Sil. Silvio Dante. 

Za seriju bi se moglo reći - overwrought. Prestilizovana.

Ali, to isto važi i za film Goodfellas. Svaki detalj je parodija i stilizovan - odnos majka-sin, odnos otac-sin, odnos bos-pomoćnici, i tako dalje, a ipak radio pos'o.

Serija je mizantropska i u većim dozama izaziva mučninu. 

Ono što je tužno kod serije jeste da je ona oterala u grob Galndolfinija, jer po ugovoru je morao da bude debeo. I srce ga je i ubilo. I zbog serije je izgubio jednu veoma fonu ulogu koja bi mu osvbetlila karijeru.

U stvari, ingeniozan scenario sa Tonijevim slabostima, sa Polijevim slabostima. One dve epizode sa komom, kada se Toni prijavljuje u hotel - e to su najslabije epizode. To je holivudski nju ejdž. Poslednja epizoda je trebalo da između redova napomene da će cela familija biti ubivena u atentatu. Alikraj je ostavljen otvoren. 

Nikada neću ponovo gledati tu seriju. Odvikao sam se, i to je kao odvikavanje od kubanskih tompusa i prelazak na zdrav život. 

 

interesantno tumacenje, svidja mi se

mada mislim da je ono opste prihvaceno objasnjenje najblize istini

 

 

Link to comment
39 minutes ago, Meazza said:

Ni The Wire nije realistican, ne brini Bujo. Ima 1 superheroj. ;) 

 

 

Znam ali sam već spojlerovan, on će da zagine u nekoj sezoni  :dry: 

Link to comment
8 hours ago, kud_genijalci said:

Poslednja epizoda je trebalo da između redova napomene da će cela familija biti ubivena u atentatu. Alikraj je ostavljen otvoren. 

 

 

37 minutes ago, Escalade said:

interesantno tumacenje, svidja mi se

mada mislim da je ono opste prihvaceno objasnjenje najblize istini

 

Kad sam odgedao tu scenu iz poslednje epizode, i meni je boldovano prvo palo na pamet dok je išao sloumoušn: sad će upasti neko u restoran i izrešetati celu porodicu na mrtvo ime...

@Escalade, koje je to opšte prihvaćeno objašnjenje, nisam ga uhvatio ...?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...