Jump to content
IGNORED

The Sopranos


korindjar

  

124 members have voted

  1. 1. Najjači lik u seriji vam je:



Recommended Posts

:isuse:

dobro, ne zameri što koristim fraze...

 

Da li ti postojiš ili si bot koji se moli Isusu da bude više?

 

ta serija je bila nešto do tada neviđeno na televiziji.

okej?

Naravno da je bila neviđena, pre no što je viđena.

 

i da, HBO apsolutno pomera televizijske standarde je bez premca u svom domenu i prednjači u inovacijama u tv industriji.

Televizija se menja, HBO je verovatno finansijski najmoćniji kablovski kanal, te fraze o standardima uvek možeš vući uz njega.

 

Ali, inovacije... Mnogo veća inovacija u TV industriji u vreme Sopranosa su bili rialiti šoovi, mnogo veća inovacija...

Link to comment

No, Sopranosi su bili van toga, bili su apsolutno hajpovani svuda i uvek kao vrh televizije, sa svojim vernim obožavaocima koji su nam to nabijali na nos. Jeste, prošlo je 10 godina, trebalo bi svi da znamo da Sopranosi nisu jedna jedina najbolja serija svih vremena, ali ima nas isfrustriranih što nam se pre 10 godina agresivno nabijala na nos najboljost Sopranosa.

 

Mogu to da razumem, ali ja, eto, ne zalazim na takva mesta (tj izbegavam ih), i to mi ne ulazi u ocenjivanje.

Link to comment

Da li ti postojiš ili si bot koji se moli Isusu da bude više?

 

 

Naravno da je bila neviđena, pre no što je viđena.

 

 

Televizija se menja, HBO je verovatno finansijski najmoćniji kablovski kanal, te fraze o standardima uvek možeš vući uz njega.

 

Ali, inovacije... Mnogo veća inovacija u TV industriji u vreme Sopranosa su bili rialiti šoovi, mnogo veća inovacija...

Добро, де..., праштај

У међувремену:

http://m.digitalspy.com/tv/news/a592975/the-sopranos-creator-david-chase-denies-tony-soprano-did-not-die-quote.html

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
  • 2 months later...

konacno odlgedao sopranose. iskreno, ocekivao sam nesto bolje citajuci komentare. ne razumem poentu poredjenja ove serije sa the wireom. 

 

james gandolfini je vise od 50% ove serije. bolje nije mogao odraditi posao. 

 

mislio sam da ce malo realnije napraviti seriju. da nas vise priblize tom mafijaskom svetu. 

 

bilo je imo dosta scena i uopste epizoda koje su bile dosta slabe pa cak i nepotrebne. 

 

zanimljivih likova na pretek. mnogo vise onih koji su nervirali. janice, livia, carmela, vito, paulie (on mi je bio zanimljiv na pocetku serije, ali me kasnije samo nervirao. christofer upravo obratno), richie aprile, tony b, ralphie...i jos mnogo sporednih karaktera.

sil, patsy i junior su mi bili najbolji.

 

serija je bila nekako i predvidiva. mislim da je svako znao kako ce richie, tony b i ralphie zavrsiti. cak sam imao i utisak da ce christopher na kraju najebati i neko od dvojca sil/paulie.

Edited by 189-
Link to comment

konacno odlgedao sopranose. iskreno, ocekivao sam nesto bolje citajuci komentare. ne razumem poentu poredjenja ove serije sa the wireom. 

 

james gandolfini je vise od 50% ove serije. bolje nije mogao odraditi posao. 

 

mislio sam da ce malo realnije napraviti seriju. da nas vise priblize tom mafijaskom svetu. 

 

bilo je imo dosta scena i uopste epizoda koje su bile dosta slabe pa cak i nepotrebne. 

 

zanimljivih likova na pretek. mnogo vise onih koji su nervirali. janice, livia, carmela, vito, paulie (on mi je bio zanimljiv na pocetku serije, ali me kasnije samo nervirao. christofer upravo obratno), richie aprile, tony b, ralphie...i jos mnogo sporednih karaktera.

sil, patsy i junior su mi bili najbolji.

 

serija je bila nekako i predvidiva. mislim da je svako znao kako ce richie, tony b i ralphie zavrsiti. cak sam imao i utisak da ce christopher na kraju najebati i neko od dvojca sil/paulie.

 

Kako te je bre Ralfi nervirao, pa on je najjaci lik posle Silvia...  A da su zeleli da naprave realnu seriju, s obzirom kakvo je stanje LCN trenutno  u Amerikama, bilo bi eventualno jedno do dva ubistva  u svih 6 sezona, pa bi nam ostale jedino tonijeve svadje sa karmelom, seanse sa dr. melfi, i velika reklama za hajneken, frizdere i philips. To niko ne bi gledao.

Link to comment

ralphie ima onu tipicnu facu koju cim vidis odma te nervira. ne mora nista reci ni uciniti.

 

dobro, ali mi je malo glupo sto glavni mob boss ide kod psihijatra, da su mu klinci skroz nerealni etc...

Link to comment

dobro, ali mi je malo glupo sto glavni mob boss ide kod psihijatra, da su mu klinci skroz nerealni etc...

 

Što glupo, ko normalan može da bude mob boss... Svi su oni po defaultu za koju seansu. :P

Link to comment

konacno odlgedao sopranose. iskreno, ocekivao sam nesto bolje citajuci komentare. ne razumem poentu poredjenja ove serije sa the wireom. 

 

mislio sam da ce malo realnije napraviti seriju. da nas vise priblize tom mafijaskom svetu. 

 

bilo je imo dosta scena i uopste epizoda koje su bile dosta slabe pa cak i nepotrebne.

 

Štatikažem, bolje ne čitaj ništa. Ja sam isto kasno počeo da gledam, i imao sam a priori kenjatorski mindset - "ajde baš da vidim čemu se toliko klanjaju, sigurno nije ništa naročito". To obično vodi solidnom razočaranju, ali nekim čudom Sopranos su mi baš legli.

 

Serija i nije o mafijaškom svetu, isto kao što nije o porodičnom životu disfunkcionalne new money porodice - to je samo background za ličnu dramu Tonijevog sporog, postepenog građenja nekakve samosvesti kroz psihoanalizu prema kojoj je 100% skeptičan. Istina, taj arc su nekoliko puta privodili kraju (shvata ko je i šta je, odlučuje da se ne menja) da bi ga onda resetovali i kretali ispočetka, ali to je neizbežan proces u svakoj seriji visokih rejtinga, mora da se cedi i razvlači, obično mnogo gore nego ovde.

Link to comment
  • 5 months later...

 

I thought the ending would be somewhat jarring, sure. But not to the extent it was, and not a subject of such discussion. I really had no idea about that. I never considered the black a shot. I just thought what we see is black. The ceiling I was going for at that point, the biggest feeling I was going for, honestly, was don't stop believing. It was very simple and much more on the nose than people think. That's what I wanted people to believe. That life ends and death comes, but don't stop believing. There are attachments we make in life, even though it's all going to come to an end, that are worth so much, and we're so lucky to have been able to experience them. Life is short. Either it ends here for Tony or some other time. But in spite of that, it's really worth it. So don't stop believing.

 

http://www.dga.org/Craft/DGAQ/All-Articles/1502-Spring-2015/Shot-to-Remember-The-Sopranos.aspx

Link to comment
  • 2 months later...
  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...