Jump to content
IGNORED

Trazim sliku i autora!


Sludge Factory

Recommended Posts

I sta sad? zakljucavas topic? E pa nece moci ;) . A zasto ti je pala na pamet ta zuta boja?
Ne zakljucavam topic naravno, topic ostaje buducim pokoljenjima koja traze slike kojih ne mogu da se sete :D Pala mi je napamet ta zuta boja zato sto sam sa nekim raspravljao nesto o upotrebi zute boje za nesto drugo itd.
Link to comment

Hvala ljudi, nemojte se vise muciti, potrazicu jos negde ako budem mogao, jer jos nisam siguran da li je to to (ono sto mi je nasao Oxy na prethodnoj strani), a ako se neko mozda seti nek bapne ovde! Hvala svima!

Link to comment
Cini mi se da nema ovakvog topika, topika za pomoc nama neobrazovanima, koji trazimo neke slike, ali ne mozemo iz nekog razloga da se setimo autora ili makar tacnog perioda i pravca kojima slika pripada. :)Dakle, trazim sliku koja pripada otprilike ekspresionistickom periodu (ili nekom ranijem) na kojoj je prikazano skidanje Isusa sa krsta, on je obojen izrazito zutom bojom, dok ga drze u narucju (ako sam ja dobro zapamtio,toliko mi je u glavi ostalo). Znam da smo u skoli, na casovima likovnog, pominjali tu sliku, bas bog te zute boja, jer ona valjda simbolise tu nesto (da li po sistemu boja Kandinskog ili tako nesto, ne secam se tacno). Uglavnom, ako neka dobra dusa zna ili se priseti o kojoj se slici radi, nek me uputi u dobrom pravcu! Hvala! :)
Tražio je već neko, ulje, čini mi se, maglu na pučini, tako nešto. Taj neko je bio u muzeju-galeriji i nije se dovoljno dugo zadržao kod slike koja mu se dopala, pa nije upamtio koja je. Mislim da mu nismo pomogli, ali smo se trudili. :)
Link to comment

I meni se često desi da pokušavam da se setim nečeg i ne mogu da smirim dok mi ne klikne šta je. Danas sam gledao emisiju na teveu kako je sniman neki film a po nekoj fantastici. Uleteo sam usred emisije i nisam čuo kako se zvala ta knjiga, a čitao sam je davno i sad ne mogu da se setim i to me nervira. Možda topic treba ostaviti za sve koji ne mogu da se sete i tako ga nazvati

Link to comment

Videla sam jednom neku sliku ( ulje na platnu) u jednoj galeriji. Na slici je zena u dugoj crvenoj haljini , na plazi , hoda bosa, okrenuta posmatracu slike ledjima. Glava joj je malo pognuta, tamna kovrdzava kosa malo podignuta u neku polu pundjicu. Ista moja mama ( koja vec odavno nije ziva). Istu tu sliku samo manju sam posle par godina videla na jednoj aukciji, tako da po tome zakljucujem da su obe verovatno reprodukcije. Pokusavala sam posle da nadjem na netu tu sliku i eventualno ko je slikao orginal, ali bezuspesno.

Link to comment

Pre jedno tridesetak godina u tadašnjem Reporteru ili Startu (no pre će biti Reporter) video sam sliku, preko cele stranice, muškog lica."Podeljeno", uzdužno, po sredini. Jedna strana "normalna", druga u senci. Crno bela slika, muškarac između trideset i četrdeset godina.Slika je bila prilog tekstu o nekom umetniku (koliko se sećam, ali može biti da me nakon toliko godina sećanje vara), možda čak i autoportret.Upravo sam se setio, nacrtao ju je dok je bio u zatvoru. Znači jeste autoportret.Ono po čemu pamtim sliku i zašto me je dirnula je činjenica da je po nekom mom unutrašnjem osećaju to verovatno najtužnija i najsetnija slika nekog lica koju sam ikada video.Nekako i dan danas korenspondira sa nekim mojim duboko zapretenim osećajima i setama.Bio bih veoma sretan kada bih ponovo video tu sliku.

Edited by Duncan Idaho
Link to comment
Ne zakljucavam topic naravno, topic ostaje buducim pokoljenjima koja traze slike kojih ne mogu da se sete :D Pala mi je napamet ta zuta boja zato sto sam sa nekim raspravljao nesto o upotrebi zute boje za nesto drugo itd.
Kako ti nije pao na pamet Van Gogh kad si se setio zute boje, hm ?
Link to comment
Pre jedno tridesetak godina u tadašnjem Reporteru ili Startu (no pre će biti Reporter) video sam sliku, preko cele stranice, muškog lica."Podeljeno", uzdužno, po sredini. Jedna strana "normalna", druga u senci. Crno bela slika, muškarac između trideset i četrdeset godina.Slika je bila prilog tekstu o nekom umetniku (koliko se sećam, ali može biti da me nakon toliko godina sećanje vara), možda čak i autoportret.Upravo sam se setio, nacrtao ju je dok je bio u zatvoru. Znači jeste autoportret.Ono po čemu pamtim sliku i zašto me je dirnula je činjenica da je po nekom mom unutrašnjem osećaju to verovatno najtužnija i najsetnija slika nekog lica koju sam ikada video.Nekako i dan danas korenspondira sa nekim mojim duboko zapretenim osećajima i setama.Bio bih veoma sretan kada bih ponovo video tu sliku.
Lociraj godine u nekom petogodišnjem razmaku (tipa, od 1979. do 1984.) i potvrdi da li je sigurno reč o nekom od ova dva magazina, pa da probamo po bibliotekama da iskopamo nešto.
Link to comment

99% ZUM Reporter, ili neki derivat Reportera, ne mogu da se setim, ali čini mi se da je bio i neki Reporter extra ili nešto slično.A period je, opet, 99%, 80-85-ta.

Edited by Duncan Idaho
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...