Jump to content
IGNORED

Trazim sliku i autora!


Sludge Factory

Recommended Posts

Cini mi se da nema ovakvog topika, topika za pomoc nama neobrazovanima, koji trazimo neke slike, ali ne mozemo iz nekog razloga da se setimo autora ili makar tacnog perioda i pravca kojima slika pripada. :)Dakle, trazim sliku koja pripada otprilike ekspresionistickom periodu (ili nekom ranijem) na kojoj je prikazano skidanje Isusa sa krsta, on je obojen izrazito zutom bojom, dok ga drze u narucju (ako sam ja dobro zapamtio,toliko mi je u glavi ostalo). Znam da smo u skoli, na casovima likovnog, pominjali tu sliku, bas bog te zute boja, jer ona valjda simbolise tu nesto (da li po sistemu boja Kandinskog ili tako nesto, ne secam se tacno). Uglavnom, ako neka dobra dusa zna ili se priseti o kojoj se slici radi, nek me uputi u dobrom pravcu! Hvala! :)

Link to comment

E, sad, to je jedna od najčešćih tema, daj još neki detalj u opisu. Možda da krenemo od školskog programa u okviru kog su vam pokazivali tu sliku - po stilovima, periodima, državama, ?

Link to comment

Hvala, nije El Greco! U pitanje je rani 20. vek ili kasniji 19. ali mislim skoro 100% da je 20. vek u pitanju. Jbg, cini mi se da je slika bila u knjizi za Likovno, ali jbg kad nemam knjigu :D

Link to comment
A zasto si se bas zalepio za tu sliku, ako nije tajna ?
Zbog te zute boje. Secam se (ili me secanje vara, kako je krenulo bice da je to :D) da nam je to sluzilo kao primer simbolike zutre boje, gde zuta predstavlja bolest, smrt ili sta vec, vezano za ekspresinisticki sistem boja, tj. simbolike boja u ekspresionizmu.
Link to comment
Aha tako. Onda možda Emil Nolde...SuperStock_900-101160.jpg
E tako nesto, to je blizu. Otprilike je slika i tog formata bila (mislim odnosa stranica). Sad cu da vidim da taj autor nema neku drugu varijantu iste slike, cini mi se da je zuta bila izrazenija! :D Izvinjavam se sto sam pain in the ass i hvala vam svima na trudu!EDIT: bice da jeste ovo ono na sta sam mislio, samo su na ovoj slici koju si postovao boje malo ispale ispranije i bledje. Hvala puno! Edited by Sludge Factory
Link to comment
E tako nesto, to je blizu. Otprilike je slika i tog formata bila (mislim odnosa stranica). Sad cu da vidim da taj autor nema neku drugu varijantu iste slike, cini mi se da je zuta bila izrazenija! :D Izvinjavam se sto sam pain in the ass i hvala vam svima na trudu!EDIT: bice da jeste ovo ono na sta sam mislio, samo su na ovoj slici koju si postovao boje malo ispale ispranije i bledje. Hvala puno!
I sta sad? zakljucavas topic? E pa nece moci ;) . A zasto ti je pala na pamet ta zuta boja?
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...