Jump to content
IGNORED

Staaare pijace, pekare, dućani...


rajka

Recommended Posts

Koja je to pekara?edit: btw, neće opstati, nego će se ugasiti, jer neće biti tražnje.
pa za male pekare je dovoljna mala traznja da budu profitabilni, ali slozices se, gasice se prvo one sto nista nevaljaju, ove sto su ultra-popularne, tipa taj trpkovic o kojem stalno slusam, ce ostati poslednje. 30. blok, zgrada sa znakom coca-cole, pominjana na forumu u kontekstu bureka, ali meni su i druge stvari tamo super.
Link to comment
  • Replies 206
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Lancia

    31

  • henrik larsson

    30

  • rajka

    27

  • Аврам Гојић

    26

Top Posters In This Topic

Posted Images

^^ Jok, govorim o tzv retro konceptu, tj mestima na koje će ići hipsterska kemp ekipa zato što je retro. Dakle, bilo ga je ranije, pa je nestalo, pa se pojavilo sa retro etiketom. Plus dranje sa cenama.Naravno, ja sve vreme pričam o Beogradu, da se razumemo, pošto se samo tu može sresti taj sindrom ekstremnog prodavanja magle i cigala.

Edited by henrik larsson
Link to comment
sad me vec karas :( ako to podrazumeva neudobne metalne stolice i stocice, ja sam protiv takvog fenseraja. valjda to nije jedino idejno resenje?¿
sada sledi iritantni rant.meni je problem u samom konceptu idejnog resenja. zasto sve mora da se pakuje i osmisljava? ima ona bonbondzijska radnja u Gavrila Principa. ljudi nemaju idejno resenje, nego tezgu za kojom prodaju ratluk. pakuju ga u odvratne kartonske kutije, mesto je krajnje neugledno, od firme do enterijera. ratluk im jebe kevu, u svim varijantama. razbijaju se od prometa, iako nemaju idejno resenje ni za sta osim za ratluk.e da, jednom sam ih pitao da li su razmisljali da se sire, modernizuju, saradjuju mozda sa kaficima ili tako nesto. gledali su me kao morona. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Nestaje samo ono sto ljudima vise ne treba. Malo me vec smara ta prica o hipsterima - nositi iPad nije hip, nositi retro 80's naocare nije hip, to je samo najobicniji trend i moda, isto kao sto su pre 30 godina nosili walkman ili pre 40 zvoncare.Moja devojka je verovatno hipster po merilima ovog strogog foruma, zato sto ima Macbook i sto zna par ljudi koji nose okrugle cvikere. No verovali ili ne, mnogo radije ide na pijacu u BG-u nego ja.A ljudima generalno sve dosadi, pa ce dosaditi i Smokvica i limunanica i superfensi "starinski" uredjene kafane koje se zovu Kafana ili Srpska Kafana, ili The Kafana. Ja sam uvek mrzeo pijacu, jer sam odrastao u manjem mestu od 15k ljudi, gde je pijaca radila cetvrtkom i gde je u haosu moralo satima da se przi na suncu, da bi se opskrbilo za narednih nedelju dana. Medjutim danas mi je vrlo prijatno kad povremeno odem na pijacu.

Link to comment
Jok, govorim o tzv retro konceptu, tj mestima na koje će ići hipsterska kemp ekipa zato što je retro. Dakle, bilo ga je ranije, pa je nestalo, pa se pojavilo sa retro etiketom. Plus dranje sa cenama.Naravno, ja sve vreme pričam o Beogradu, da se razumemo, pošto se samo tu može sresti taj sindrom ekstremnog prodavanja magle i cigala.
Postoji pekara "Tri lava",u Knez Miletinoj,ispod Bajlonijeve pijace.Tu su ljudi iz svih krajeva grada dolazili po panju,jer je radila,a i sada radi kao sto bi i sve pkare trebalo-do 13. h.Takodje,ukoso od crkve Aleksandra Nevskog,ka Skadarlija,postoji pekara gde je gotovo svakog jutra red a drzi je jedan Makedonac.
Link to comment
Postoji pekara "Tri lava",u Knez Miletinoj,ispod Bajlonijeve pijace.Tu su ljudi iz svih krajeva grada dolazili po panju,jer je radila,a i sada radi kao sto bi i sve pkare trebalo-do 13. h.Takodje,ukoso od crkve Aleksandra Nevskog,ka Skadarlija,postoji pekara gde je gotovo svakog jutra red a drzi je jedan Makedonac.
Postoji i Sima u Vojvode Stepe, koji radi skoro non stop, ali non stop izlaze sveže lepinje i hleb iz masivne peći stare 100 godina. Takođe dolaze ljudi iz svih krajeva grada.
Link to comment
Postoji i Sima u Vojvode Stepe, koji radi skoro non stop, ali non stop izlaze sveže lepinje i hleb iz masivne peći stare 100 godina. Takođe dolaze ljudi iz svih krajeva grada.
eto vidis! ima toliko ljudi koji cene koncept, da dolaze iz svih krajeva grada. sta ces vise? sto bi se sima onda zatvarao?
Link to comment
sada sledi iritantni rant.meni je problem u samom konceptu idejnog resenja. zasto sve mora da se pakuje i osmisljava? ima ona bonbondzijska radnja u Gavrila Principa. ljudi nemaju idejno resenje, nego tezgu za kojom prodaju ratluk. pakuju ga u odvratne kartonske kutije, mesto je krajnje neugledno, od firme do enterijera. ratluk im jebe kevu, u svim varijantama. razbijaju se od prometa, iako nemaju idejno resenje ni za sta osim za ratluk.e da, jednom sam ih pitao da li su razmisljali da se sire, modernizuju, saradjuju mozda sa kaficima ili tako nesto. gledali su me kao morona.
E sad jos reci da si i osecao ko moron. Aman, Vaso, valjda je u ljudskoj prirodi da nesto osmisli, majku mu? ili treba da ostanemo na nivou rumunskih standova i krep papira.Sad treba zbog bonbondzije da sjebemo i reklame i ambalazu i zakone trzista. Svako normalan bi od biznisa pokusao da napravi veci biznis.
Link to comment

JBG, meni trebaju one obične pekare, kao što su bile kod Simke u Rige od Fere ili Stevke u Dušanovoj, Bobeta u Dubrovačkoj. Šta od toga nije umrlo pred umiranjem je.

Link to comment
JBG, meni trebaju one obične pekare, kao što su bile kod Simke u Rige od Fere ili Stevke u Dušanovoj, Bobeta u Dubrovačkoj. Šta od toga nije umrlo pred umiranjem je.
sta ti je "obicna" pekara? ja na svakom koraku vidim te male pekare sa belim plocicama i policom za tanjir sa burekom, koje prodaju tradicionalan burek i pecivo i pokoju "novotariju" tipa srpske verzije kroasana sa cokoladom. meni je cak cudno kako toliko pekara uspeva na trzistu. cini se da ceo beograd doruckuje u tim pekarama.
Link to comment
Sad treba zbog bonbondzije da sjebemo i reklame i ambalazu i zakone trzista.
Treba! angry.gif(nekako verujem da ima ljudi kojima je dosta da imaju jednu radnju od koje zive dobro, i ne zele da prave biznis imperije. mozda im je vaznije da svako vece budu kod kuce sa porodicom nego da osvajaju i pokoravaju nova trzista)
Link to comment
Sad treba zbog bonbondzije da sjebemo i reklame i ambalazu i zakone trzista. Svako normalan bi od biznisa pokusao da napravi veci biznis.
I onda neko da plati reklamu i ambalažu, a oni da bi napravili veći posao da rade 18 umesto 8 sati. I na kraju ne mogu da dobiju trku sa multinacionalnim globalnim korporacijama koje sve to imaju i mogu bolje, osim možda onog osnovnog što je upakovano u taj krep papir.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...