Jump to content
IGNORED

Staaare pijace, pekare, dućani...


rajka

Recommended Posts

Ček, je l ovde priča samo o pokrivanju, ili o pretvaranju pijaca u Smokvice?
ne znam sta Smokvica, pretpostavljam da ne izgleda fensi i hipsterski kao Boqueria. Kao sto (ne)vidis nista spektakularno a smekerski. Falilo bi?¿ ili su obavezni pijanci, unucici, kerovi i smrad?
Link to comment
  • Replies 206
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Lancia

    31

  • henrik larsson

    30

  • rajka

    27

  • Аврам Гојић

    26

Top Posters In This Topic

Posted Images

cvrc. pricamo o ljudskom uredjenju a ne skarabudzenju.
ne, mi pricamo o dve stvari ovde. ti nastupas sa nekom razumnom pricom koja polazi od interesa prodavaca i kupaca, a ne govoris o pretvaranju pijace u destinaciju. jednostavno ne razumem taj poriv da se sve estetizuje tako da podseca na sobu kompulzivne devojcice. majku mu, lepota lezi i u organizovanom haosu.
Link to comment
ne znam sta Smokvica, pretpostavljam da ne izgleda fensi i hipsterski kao Boqueria. Kao sto (ne)vidis nista spektakularno a smekerski. Falilo bi?¿ ili su obavezni pijanci, unucici, kerovi i smrad?
Šta ću kad sam ljakse, pa mi sve više nedostaju takve stvari. Ista priča kao sa nostalgijom glede neuglednih rustičnih pekarica, na koje bi se neki prestižni dizajner enterijera posrao i naložio da izbace one klošarske bele pločice.
Link to comment
ne, mi pricamo o dve stvari ovde. ti nastupas sa nekom razumnom pricom koja polazi od interesa prodavaca i kupaca, a ne govoris o pretvaranju pijace u destinaciju. jednostavno ne razumem taj poriv da se sve estetizuje tako da podseca na sobu kompulzivne devojcice. majku mu, lepota lezi i u organizovanom haosu.
mislim da nisi shvatio. pijace o kojoj ja govorim je destinacija, zato sto je na otvorenom, ima dosta mesta (pa moze da se prodje, i dise), zato sto ima sta da se jede, i gde da se sedne. e, sad sta ti je soba kompulzivne devojcice, jebiga, ako znam, i zasto smrad i djubre vezujes za organizovani haos, ali spontanost je def vazan deo smeka tih pijaca, zato sto obicno nisu stalne.
Link to comment
Šta ću kad sam ljakse, pa mi sve više nedostaju takve stvari. Ista priča kao sa nostalgijom glede neuglednih rustičnih pekarica, na koje bi se neki prestižni dizajner enterijera posrao i naložio da izbace one klošarske bele pločice.
pa i poseravali su se. a sve pocne tako sto se u interesu kupaca produzi radno vreme, sto znaci da umesto jednog vrhunskog pekara moras da angazujes dva osrednja.
Link to comment
Šta ću kad sam ljakse, pa mi sve više nedostaju takve stvari. Ista priča kao sa nostalgijom glede neuglednih rustičnih pekarica, na koje bi se neki prestižni dizajner enterijera posrao i naložio da izbace one klošarske bele pločice.
ali ja ljudi stvarno ne razumem zasto vam smeta da postoje i jedne i druge. ima dosta ljudi koji cene te tradicionalne pekare, i dok god imaju trziste bice tu. zasto bi ti brinuo sto neko vise voli nesto drugo.
Link to comment
ali ja ljudi stvarno ne razumem zasto vam smeta da postoje i jedne i druge. ima dosta ljudi koji cene te tradicionalne pekare, i dok god imaju trziste bice tu. zasto bi ti brinuo sto neko vise voli nesto drugo.
Zato sto se blizimo srednjim godinama i pocinje da nam smeta sto nestaju, kao prikaze koje po vrelom danu drhte na horizontu, prizori i mirisi njeznog djetinjstva i mladosti nase.
Link to comment
Šta ću kad sam ljakse, pa mi sve više nedostaju takve stvari. Ista priča kao sa nostalgijom glede neuglednih rustičnih pekarica, na koje bi se neki prestižni dizajner enterijera posrao i naložio da izbace one klošarske bele pločice.
ko kaze da je neminovno sve rusticno i staro sjebati i srusiti? nemoj da si toliko apokaliptican. restauracija a negde je i samo higijena pozeljna i to je to.
Link to comment
ali ja ljudi stvarno ne razumem zasto vam smeta da postoje i jedne i druge. ima dosta ljudi koji cene te tradicionalne pekare, i dok god imaju trziste bice tu. zasto bi ti brinuo sto neko vise voli nesto drugo.
Ne smeta meni da postoje i jedne i druge. A što se tiče tržišta, normalno je da sve manje i manje klinaca zna za takve stvari, pošto ih ima sve manje i manje nauštrb Smokvica, Hleba i Kifala i sličnih stvari koje u zlatu, svili i kadifi 24/7 prodaju industrijske dreševe umotane u fensi oblike. Pa je i tržište sve manje, a uskoro će i nestati. Realno, možemo samo da kukamo (što i radimo).
Link to comment
Ne smeta meni da postoje i jedne i druge. A što se tiče tržišta, normalno je da sve manje i manje klinaca zna za takve stvari, pošto ih ima sve manje i manje nauštrb Smokvica, Hleba i Kifala i sličnih stvari koje u zlatu, svili i kadifi 24/7 prodaju industrijske dreševe umotane u fensi oblike. Pa je i tržište sve manje, a uskoro će i nestati. Realno, možemo samo da kukamo (što i radimo).
stajaznam, tradicionalna pekara preko puta mene (u koju idem svaki dan) ima uvek red do izlaza, u svako doba prepodneva, stream ljudi, toliko ljudi nikad nisam videla u hlebu i kiflama. sta vise, ovo stanje je jos bolje za tebe, jer ce sa smanjivanjem trzista opstati samo najbolje tradicionalne pekare, pa ces u koju god da udjes moci biti siguran da je dobra.
Link to comment
Pa je i tržište sve manje, a uskoro će i nestati. Realno, možemo samo da kukamo (što i radimo).
ja i dalje mislim da bi jedno retro mesto sa bozom, klakerom, kedaifom, cokanjcicima i ostalim kerefekama moglo da bude itekako fensi.
Link to comment
ja i dalje mislim da bi jedno retro mesto sa bozom, klakerom, kedaifom, cokanjcicima i ostalim kerefekama moglo da bude itekako fensi.
U pravu si 100%, a boldovano je kvaka. Smokvica style.
Link to comment
Smokvica style.
sad me vec karas :( ako to podrazumeva neudobne metalne stolice i stocice, ja sam protiv takvog fenseraja. valjda to nije jedino idejno resenje?¿ Edited by Lancia
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...