Jump to content
IGNORED

Staaare pijace, pekare, dućani...


rajka

Recommended Posts

Ovo je potpuno genijalno. Dođeš posle čuku vremena bazanja po lavirintu na kasu, popiješ sladoled i okrepiš umorno tijelo.
mozes i na pocetku, ne moras na kraju :)a, da. ispred radnje kod prakinga ima i petting zoo. Edited by rajka
Link to comment
  • Replies 206
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Lancia

    31

  • henrik larsson

    30

  • rajka

    27

  • Аврам Гојић

    26

Top Posters In This Topic

Posted Images

Još genijalnije, prodaju ljudi već istopljen sladoled jer će i onako do kase da se istopi :Hail:
sto bi cekao do kase?! kad imas sladoled, jedes ga ^_^
Plus petting zoo ispred, da obrišeš ruke od sladoleda o nekog cuka.
u petting zoo nema cuka :huh:
Link to comment
Logicno, i ja posle kupovine volim da odem na lagani peting u zooloskom vrtu.
neki to vole pre, neki to vole posle, neki to sprijeda, neki to vole straga....nek nam zivi hiljadu smradova! :D
Link to comment
meni pijacu cini ponuda a ne (prevashodno) ambijent - sem ako nisam turista u barseloni a tamo je to spojeno - tako da mi je recimo ta pijacica kod kineza u bloku 70 totalni hit jer ima drugaciju ponudu od ostatka grada jer je vecim delom upravo namenjena kinezima. to u prevodu znaci da ima dosta zanimljivog povrca koje je nepoznato prosecnom srpskom konzumentu a po normalnim cenama posto kinez ima kobru u dzepu. tamo se kupuje korijander po 10x manjoj ceni nego kod domacih uzgajivaca zacinskog bilja, oni tanki duguljasti patlidzani, dugacka boranija, kineski zelenisi u rasponu od blitve (bok coj) do crvenog spanaca. ima povremeno i svezeg licija i onih kineskih kruski. ranije je bilo i onog belog luka sto nije kao nas nego je iz jednog komada. meni je to nekakva zanimljiva stvar u beogradu, sto ponuda nije bas skroz uniformna i sto odlazak na svaku ima svojih prednosti. na svakoj bukvalno ima neki razlog zasto tamo a ne negde drugde i to je super.
Блок 70 има пијацу? :unsure:
Link to comment
Ma hejtujem nekog kvazi seljaka iz Ivanjice, koji prodaje krompir i luk, a od nedavno je počeo da nosi i šajkaču, kako bi bio seljačkiji.
pazi, to je prirodni fenomen - svaki krompir na kalenicu je ivanjicki i neprskan, isto kao sto je svaki paradajz domaci, iz (sa) uba. jedino nas malo jebu banane i avokado, ali velika je srbija, doakacemo i njima.ja ne bih nista dirao na kalenicu, jedino bih uveo kabine za presvlacenje i sminku. dodjes kao gospodin, navuces neki uflekani gunj, nacrtas brkove i dlake za neobrijanost i eto dozivljaja, prodajes ivanjicki krompir i ubski paradajz.
Link to comment

Sedi u jednom zemunskom lokalu sa jos cetri pet musakrac i umesto o sportu zenama kolima pa i politici zaticem nas kako pricamo o nenadjebivom domatjem paradajizu. Mislim natrenutak kako je to apsurdno i preterano jelo se toga i po svetu blizem i daljem. Posle par dana odlazim na obliznju bojisnjicu izgradnje ljepseg i starije zemunskog pijaca pogodnog za omladinske sletov i kupujem dva kila zrelog domaceg paradajiza. Kod kuce ga degustiram uz ovciji beli sir i zakljucak je da se ne uvrede forumasica sladji je od pussy. Verovatno je isto i na drugim pijacama. Eto kad zateknete nase muskarce da pricaju o paradajizu bilo gde u svetu znajte da znaju zasto pricaju.

Link to comment
Sedi u jednom zemunskom lokalu sa jos cetri pet musakrac i umesto o sportu zenama kolima pa i politici zaticem nas kako pricamo o nenadjebivom domatjem paradajizu. Mislim natrenutak kako je to apsurdno i preterano jelo se toga i po svetu blizem i daljem. Posle par dana odlazim na obliznju bojisnjicu izgradnje ljepseg i starije zemunskog pijaca pogodnog za omladinske sletov i kupujem dva kila zrelog domaceg paradajiza. Kod kuce ga degustiram uz ovciji beli sir i zakljucak je da se ne uvrede forumasica sladji je od pussy. Verovatno je isto i na drugim pijacama. Eto kad zateknete nase muskarce da pricaju o paradajizu bilo gde u svetu znajte da znaju zasto pricaju.
a miris i aroma sira? takodje isto ko pussy?
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...