Jump to content
IGNORED

Hrvatsko-srpsko prebijanje (dugova)


Roger Sanchez

Recommended Posts

e baš danas čim sam video naslov, pomislih, jbt šta se nina morić kurči posle onoliko opsesivnog blamiranja sa onom talijanskom budalom. bilo mi žao žene kad sam čitao neke članke pre par godina. a onda pročitam ovo i vidim da ga i dalje pominje. eee ženo luda...

Edited by McCabe
Link to comment
  • 8 months later...
  • Replies 115
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Roger Sanchez

    25

  • Gonzo

    14

  • henrik larsson

    12

  • Töölönlahti

    6

  • 3 months later...
Kakva zlosutna muzika uz snimak srpskih vojnika, dobro da nisu stavili imperial death march iz star warsa. :lolol:
A nisu, gle čuda, spomenuli da je cela Dalmacija sa Splitom dala ultimatum da će se samostalno priključiti Kraljevini Srbiji ako centrala ne izglasa ujedinjenje, što je izglasano dan pre isteka roka tog ultimatuma. Ispada da je ta država SHS valjda nekakva vekovna tvorevina ko zna čega koja je ravnopravna sa Srbijom, a ne zbrda zdola sklepana zajednica Slovena stara celih par nedelja koje je spajala samo želja da ne žive više u K&K monarhiji i koja nije imala ni rudimentarne državne instrumente.Inače, imperial death march iz Star Warsa je klasična bulja. Ova muzika je recimo 100x bolja :s_p:Očekujem da naredna tvrdnja bude da je vojska Srbije izvršila invaziju sirote države SHS, ovo što pričaju se ionako graniči sa time. Edited by Filipenko
Link to comment

^^^ (još) 1 agresija, ovaj put Kraljevine Srbije na Državu Slovenaca, Hrvata i Srba... to taman da se udene između načertanija i četnika, ovako zjapi poveći vremenski razmak, jbg, te odstupa od srpske nacionalističko-zločinačke vertikale. :(

Edited by buffalo bill
Link to comment
mora, on je hiperaktivno dete
Ne znam zašto, ali mislim da zapravo tebi kaže da troluješ temu.Ja pokušavam da diskusiju izvedem na pravi put nakon još jednog tendencioznog nacionalističkog videa koji si postavio.
^^^ (još) 1 agresija, ovaj put Kraljevine Srbije na Državu Slovenaca, Hrvata i Srba... to taman da se udene između načertanija i četnika, ovako zjapi poveći vremenski razmak, jbg, te odstupa od srpske nacionalističko-zločinačke vertikale. :(
Pa da, to je taj rad. Ali, to je sve posledica gubljenja jugoslovenskog konteksta. Sada su Srbi pravili invaziju i oteli Vojvodinu, Hrvati klali klanja radi, Crnogorci su okupirani, Sandžak i Kosovo brutalno oteti, a ratovi devedesetih su oslobodilački. Meni je sa druge strane najjače kako mi to prihvatamo i odgovaramo nuđenjem onih koji su marginalci čak i u Srbiji i međ' Srbljem, i onda i danas. Edited by Filipenko
Link to comment

hm, nisam baš siguran da je do jugoslovenskog kontexta.način stvaranja i proistekla podela vlasti je bila itekako upitna u 1. jugoslaviji. 20 godina se o tome debatovalo, pregovaralo, natezalo, štrajkovalo, "ko je koga oslobodio", "ko koga plaća" i "ko sve iskorišćava", da li je bilo u pitanju ujedinjenje ili prisajedinjenje.razlog što se o tome posle 45. mahom ćutalo nije bio u dobroj postavci stvari koja je (navodno) rešila dileme (jer nije), nego u partijskoj disciplini i projektovanom putu u vrli novi svet čija je tematika izgurala sve ostalo iz javnog diskursa - na margine partijskih sastanaka, i što je još gore, u domove ljudi i njihov privatni život.jer, na kraju krajeva, uopšte ne mora postojati isto/slično viđenje na ovaj deo prošlosti. mi pričamo o zigot-državama sa periferije kontinenta koje su do pre 100 godina bile polu-kolonije ne samo u ekonomskom smislu (što su, jelte, i danas) nego i u elementarnom političkom smislu. uopšte, ove sukobe treba posmatrati kao niz formativnih momenata i dečjih bolesti koje nisu nikakav balkanski specifikum nego jasne posledice položaja ovih društava u prostor-vremenu XX veka.u takvom stanju nacioni su uvek vrlo zabrinuti za svoj identitet, jer su malo zakasnili na žurku - hrane i pića više nema, a i sve dobre ženske su smuvane. poenta je da su i obe juge isto tako bile živčane, drčne, kurobecave, s tim što su one uvek generisale mnogo više neprijatelja spolja i iznutra i time zahtevale mnogo veći javni napor da se stvari drže pod kontrolom. od sve sreće jugoslovenskog okvira niko živi, barem niko značajan i uticajan, se nije našao da ga brani u "godinama raspleta". ni spolja, što je donekle razumljivo, ali ni iznutra, što je silver bullit za svaku dalju raspravu na tu temu.da završim, nije nužno da se ima 1 isti/sličan pogled na zajedničku prošlost poslednjih cca 100 godina. dovoljno je da postoji sloboda izražavanja, kako struke tako i javnosti, sa svim "posledicama" koje sloboda vuče, što fantastično zbunjuje pokorno-totalitarne duhove, da neko sme misliti različito i pišati uz vetar.

Edited by buffalo bill
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...