Jump to content
IGNORED

Hrvatsko-srpsko prebijanje (dugova)


Roger Sanchez

Recommended Posts

Ubijanje i prava nisu ista stvar.
ne ubijanje i prava, dihotomija je ubijanje/genocid i proterivanje/etničko čišćenje. ubijanje/genocid svakako je gnusniji zločin, ali tu negde odmah posle njega sledi i proterivanje/etničko čišćenje. u srebrenici s muslimanima se desilo prvo, u hrvatskoj sa srbima ovo drugo. čini mi se da za normalnu osobu ovde nema mnogo dvojbe, ili se varam?
Ja sam sposoban za to čim se to bude odnosilo na cijelu bivšu SFRJ. Parcijalno, gdje sam samo ja pekunijarno kriv jer se samo kod mene (ne mojom voljom ili zaslugom) ratovalo, to nisam.
ti iz posta u post izbegavaš da pročitaš da ja ponavljam da krivice i odgovornosti ima na obe strane. možemo govoriti o tome ko je krivlji™ i odgovorniji™, bez problema možemo reći da srbija nosi šnjur, ali tebi je izgleda i to problem.e pa izvini, nesposobnost da se prihvati i trunka odgovornosti sopstvene države za učinjen zločin je za mene znak da razgovaram s najgnusnijim nacošem, i zaista mislim da ti je pre mesto na nekom drugom forumu malo drugačije ideološke orijentacije.
Znatizelje radi, da li smatrate da Srbija treba da plati Hrvatskoj ratnu odstetu?
svakako, ali ne iz ove perspektive gde imamo zločine, žrtve i odštete samo na jednoj strani. Edited by Gonzo
Link to comment
  • Replies 115
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Roger Sanchez

    25

  • Gonzo

    14

  • henrik larsson

    12

  • Töölönlahti

    6

Da, uvek to ali... Secam se rasprave o placanju odstete Hrvatskoj, mejnstrim stav je bio da ne treba placati odstetu. Tad se niko nije bunio zbog tog stava. Kad to dodje sa druge strane, udri po satniku.
ovde uopšte nije reč o ratnim reparacijama drugoj državi, što se lako može utvrditi metodom pažljivog čitanja postova.
Link to comment
ti iz posta u post izbegavaš da pročitaš da ja ponavljam da krivice i odgovornosti ima na obe strane. možemo govoriti o tome ko je krivlji™ i odgovorniji™, bez problema možemo reći da srbija nosi šnjur, ali tebi je izgleda i to problem.e pa izvini, nesposobnost da se prihvati i trunka odgovornosti sopstvene države za učinjen zločin je za mene znak da razgovaram s najgnusnijim nacošem, i zaista mislim da ti je pre mesto na nekom drugom forumu malo drugačije ideološke orijentacije.
Prvo, ja bar nisam licemjer pa da obećavam ono za što sam siguran da moja država nikad neće pristati, ni u ludilu. Srbija ne prihvaća nikakvu krivicu ni odgovornost za Vukovar, a još manje novčanu. Niti to realno očekujem od nje. Možda očekujem od vas, ali znam da su to prazne & jeftine riječi pa mi ništa ne znače i ne morate ih trošiti.Drugo, ja i prihvaćam i plaćam odgovornost sopstvene države, ali ne u tom iznosu koji bi ti htio na ime tvojoperspektivne pravednosti, mira u regiji i sličnih trica i kučina.
svakako, ali ne iz ove perspektive gde imamo zločine, žrtve i odštete samo na jednoj strani.
Opa, from 0 to full relativizacija in 0,1 seconds. Pravednost u perspektivi, da ali ipak ne.Samo da usput pitam, na kojoj to samo jednoj strani?
ovde uopšte nije reč o ratnim reparacijama drugoj državi, što se lako može utvrditi metodom pažljivog čitanja postova.
Zapravo, jest, jer nije sva ljudska, materijalna i pravna šteta u granicama Hrvatske učinjena od strane nas hrvackih zločinaca i nacoša. Samo je učinjena unutar naših granica. I kao što nisam platio Hrvatima sva prava koja su izgubili ostajući bez kuće, stana i radnog mjesta, ne mislim ih plaćati ni Srbima. Edited by Roger Sanchez
Link to comment
Ali, svejedno, Rodjere, mnogo je to jadan stav.
Možda je jadan, ali bar nije licemjeran. Mogu ja sad tu, da vama ugodim, izjaviti da sam za to da se Srbima vrati sve što su imali 1.1. 1990. i što trebali primiti do danas, sve do zadnjeg kučeta i dinara, ko da ama baš ničega nije bilo, ali prvo, znam da se to neće dogoditi, drugo, ne osjećam da je to pravedno prema onima kojima to ova država nije vratila, a da im agens destrukcije nihovog života uopće nije ni stolovao na Markovom trgu. Edited by Roger Sanchez
Link to comment
Ali, svejedno, Rodjere, mnogo je to jadan stav.
Nije tebi direktno ali jeste i tebi. Retko imate nekoga sa hrvatske strane koji kaze njihovu stranu istine (validne bar koliko je vredna i srpska strana) i ko se nije uclanio juce da spamuje.
Link to comment
Opa, from 0 to full relativizacija in 0,1 seconds. Pravednost u perspektivi, da ali ipak ne.Samo da usput pitam, na kojoj to samo jednoj strani?
lako ćemo to utvrditi samo kad odgovorimo na najbitnije pitanje koje prethodi svemu.
ne ubijanje i prava, dihotomija je ubijanje/genocid i proterivanje/etničko čišćenje. ubijanje/genocid svakako je gnusniji zločin, ali tu negde odmah posle njega sledi i proterivanje/etničko čišćenje. u srebrenici s muslimanima se desilo prvo, u hrvatskoj sa srbima ovo drugo. čini mi se da za normalnu osobu ovde nema mnogo dvojbe, ili se varam?
dakle?ja smatram da srbija nosi svoj (najveći) deo odgovornosti za zločine koje je učinila, i da to treba da reparira, ali da takođe hrvatska snosi odgovornost za proterivanje/etničko čišćenje za šta treba da snosi svoj udeo u repariranju. ti prvo treba da odgovoriš na prvo pitanje, a tek posle toga možeš da diskutuješ o ovom drugom.
Da, uvek to ali... Secam se rasprave o placanju odstete Hrvatskoj, mejnstrim stav je bio da ne treba placati odstetu. Tad se niko nije bunio zbog tog stava. Kad to dodje sa druge strane, udri po satniku.
ne sećam se, no ako je i tamo vozio ovu priču po kojoj hrvatska nije odgovorna za proterivanje srba, onda ne vidim šta se imalo diskutovati.ključno je pitanje, a pre svih razgovora o novcima, koje on potencira, da li je proterivanje srba iz hrvatske zločin ili ne?tebe, nadam se, ne moram ni da pitam ovo..dakle rođo?
Link to comment
Možda je jadan, ali bar nije licemjeran. Mogu ja sad tu, da vama ugodim, izjaviti da sam za to da se Srbima vrati sve što su imali 1.1. 1990. i što trebali primiti do danas, sve do zadnjeg kučeta i dinara, ko da ama baš ničega nije bilo, ali prvo, znam da se to neće dogoditi, drugo, ne osjećam da je to pravedno prema onima kojima to ova država nije vratila, a da im agens destrukcije nihovog života uopće nije ni stolovao na Markovom trgu.
niko ne traži od tebe da izjaviš da se treba sve vratiti, niti se neko nada da je to moguće, ali ti, da bi se uopšte dalje razgovaralo s tobom kao normalnom osobom moraš da se odrediš prema tome da li je proterivanje srba zločin za koji je odgovorna hrvatska. ne mora ni dinara da plati, ma ne mora ni Država Hrvatska to da prizna, zabole me, da li ti forumaš Rođer Sančez misliš da je to bio zločin ili ne??
Link to comment
Je.
ok. o novcima ne bih, nisam od te fele, to već nek svako za sebe prosudi da li je odgovornost hrvatske za taj zločin dovoljno kompenzovana poglavljem 23 ili ne. Edited by Gonzo
Link to comment

Pa budu nas višnji splitovali valjda, nije to toliko kompliciran problem kao ono što je tko kome sve dužan.

ok.
jel pretvaranje Vukovara u manje više praznu pustoš zločin ili ne? Kome da se obrati onaj kojem je tamo kuća pulverizirana haubicom zaduženom na Voždovcu? Hrvatskoj, kojoj se i obratio?? Mislim da to nije pravedno. A ti? Edited by Roger Sanchez
Link to comment

Fora je u tome što Rođa koristi trenutno dozvoljen diskurs kojim pluta njegova država, sve sa patkometrijom i hejlovanjem sertifikovanih ratnih zločinaca. Sa legalističke strane mu se može, pošto je hrvatskoj vrhuški to očito istolerisano ovih dana, a nas su uglavnom jebali zbog ekvivalentno nacoških izjava naših lidera. Jbg, život je nekom majka, nekom maćeha.Al slažem se da makar nije licemerno, nego je u pitanju konačan izlazak iz ormana.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...