Jump to content
IGNORED

šta štampa štampa


Zmitjkoe

Recommended Posts

Pa kaže "novinarka":

CeO sLuČaJ “DaNiEl SmItH” Je UdŽbEnIčKi PrImEr KaKo FuNkCiOnIšE rUsKa A pReKo NjE i SrPsKa PrOpAgAnDa.

 

Quote

Intervjue sa Smitom ili njegove izjave prenosili su mnogi portali s našeg govornog područja, ali i vodeći portali na albanskom jeziku: Gradski.me, I[z]dvojeno.ba, BH vijesti, Zhurnal.mk, Politiko.al, Kosova press, Zeri, Klan Kosova, Koha, Bota sot, Botapress, Gazeta express, RTK live, Demokracia, RTV21, A tv live i TheGeopost.

https://www.danas.rs/vesti/drustvo/fakenews-tragac-slucaj-daniel-smit-dipfejk-ekspert-i-priznanje-realnosti/

 

Spomenuti Geopost o sebi:

Quote

The Geopost is sponsored by the U.S. Embassy in Kosovo and the Bureau of Educational & Cultural Affairs (ECA) through their TechCamp Kosovo project implemented in partnership with FLOSSK.

https://thegeopost.com/en/about-us/

Edited by vememah
  • +1 1
Link to comment

Kako je ona Daniela Smitha povezala sa ruskom propagandom?

 

Ono, bot je očigledno 1/1 neki Albanski propagandista, čak je i ubacivao albanske reči u svoje objave...  Prenosili su ga mediji naklonjeni Albanskoj strani sa jasnim ciljem širenja Albanske propagande...

 

Ockham se oštro protivi njenoj logici iz texta, gde žena stavlja sebe i Danas u centar sveta i ne vidi širu logiku u ovakvim stvarima... Jest, neko će da pravi izmišljen lik da bi napakostio Danasu...

  • +1 3
Link to comment

Što se "novinarke" tiče, čim njoj ne smeta da gostuje na Milovoj lažoviziji Gradskoj TV, jasno je koliko je sati.

 

Zanimljivo je da se Miškovićeva stipendistkinja takođe javila praktično s istim rečima kao i "novinarka", i to pre objave odgovora.

 

Edited by vememah
Link to comment
10 hours ago, Kampokei said:

Javila se novinarka, a Danas objavio pod "licni stavovi". Sto se kaze, samo cu ovo ostaviti ovde.

 

https://www.danas.rs/dijalog/licni-stavovi/sta-smo-naucili-iz-slucaja-daniel-smith/?ref=twdanas

 

Koji blam od teksta.

“Portal Danas je pokazao da ima kičmu da se nosi sa izazovima današnjeg trenutka podjednako kao i naš list tokom devedesetih.

Zatvorili smo, pretpostavljamo, jedan ruski internet troll nalog, sprečili da naše kolege iz regiona (juče su se mediji iz regiona interesovali za Daniela Smitha i intervju sa njim) nasednu na istu foru.

“Daniel Smith” nije i ne može da nas ućutka. Nastavićemo i dalje da objektivno izveštavamo ne samo o ruskom ratu u Ukrajini već i o situaciji na Kosovu ali i regionu.”

 

:wacko:

 

Bukvalno, samo je trebala da kaže “jbg preveslali su me, zajebala sam stvar, gledaću da se ne ponovi”.  Ovo izvlačenje i foliranje kako je Danas bio nekome na tragu je pre-ja-dno. Daje novi, dodatni sloj poniženju.

 

  • +1 2
  • Haha 1
Link to comment
1 hour ago, Patty Lee said:

 

Bukvalno, samo je trebala da kaže “jbg preveslali su me, zajebala sam stvar, gledaću da se ne ponovi”.  Ovo izvlačenje i foliranje kako je Danas bio nekome na tragu je pre-ja-dno. Daje novi, dodatni sloj poniženju.

 

 

Ovde su koliko vidim dve mogucnosti, obe grozne. Jedna je da je Danas prepun pacera, pocev od urednika do novinara (ovo mi kao dugogodisnjem vernom citaocu tesko pada). Druga je da se Danas ne usudjuje da objavi sta se zapravo desilo, jer bi time potvrdio da stvarno postoji albanska farma botova, a znaju da na to priznanje/potvrdu neko ne bi gledao blagonaklono.

Edited by Kampokei
  • +1 2
Link to comment
 
Ovde su koliko vidim dve mogucnosti, obe grozne. Jedna je da je Danas prepun pacera, pocev od urednika do novinara (ovo mi kao dugogodisnjem vernom citaocu tesko pada). Druga je da se Danas ne usudjuje da objavi sta se zapravo desilo, jer bi time potvrdio da stvarno postoji albanska farma botova, a znaju da na to priznanje/potvrdu neko ne bi gledao blagonaklono.

Ovo prvo.
A "vađenje" je klasičan "menadžerski" pogled na posao u medijima. Jadan damage control.



....shiit has hit the fan.
  • +1 2
Link to comment

Žena ima agendu, to je očigledno iz ovog prebacivanja loptice na rusku stranu bez ijednog ponuđenog dokaza, iako su izmišljenog eksperta ubedljivo najviše citirali albanski mediji iz Albanije i s Kosova.

 

Činjenica da je nisu otpustili, već su objavili onakvo vađenje govori dosta o stanju u redakciji i stepenu profesionalizma koji se tamo neguje.

  • +1 3
Link to comment

Danijel Smit, Džon Džordan, a mogao se nazvati jednostavno Džon Smit  i ko bi posumnnao :D  Nego mozak mi je zabagovao a ni gugl ne pomaže  kakvo su ime dali ( u životu a i u filmu i filmovima mnogim  posle muškarcu pronadjenom bez sećanja negde u Americi ( To je ime postalo neko zajedničko za sve koji ne znaju kako se zovu

Link to comment

John Doe

Inače, Albanci imaju vrlo ozbiljnu fabriku trolova i botova, Kurti ne zaostaje mnogo za Vučićem u tom smislu. Ovaj Daniel Smit je bio jedan u nizu. Verovatno je guska iz Danasa uzela neke pare za taj "intervju" jer ne mogu da verujem da bi neko džabe to radio.

Edited by Nikodije
  • +1 1
Link to comment
John Doe
Inače, Albanci imaju vrlo ozbiljnu fabriku trolova i botova, Kurti ne zaostaje mnogo za Vučićem u tom smislu. Ovaj Daniel Smit je bio jedan u nizu. Verovatno je guska iz Danasa uzela neke pare za taj "intervju" jer ne mogu da verujem da bi neko džabe to radio.

Mislim da je John Doe ekvivalent za "NN lice" kod nas.



....shiit has hit the fan.
  • +1 2
Link to comment
7 hours ago, Nikodije said:

John Doe

Inače, Albanci imaju vrlo ozbiljnu fabriku trolova i botova, Kurti ne zaostaje mnogo za Vučićem u tom smislu. Ovaj Daniel Smit je bio jedan u nizu. Verovatno je guska iz Danasa uzela neke pare za taj "intervju" jer ne mogu da verujem da bi neko džabe to radio.

 E to, hvala , sad kad pročitam lepo se upalila sijalica koja  je sve vreme blinkala na John Don a znam da nije to obaška što  me mozak stalno baca na Don Drejpera :laugh:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...