Jump to content
IGNORED

šta štampa štampa


Zmitjkoe

Recommended Posts

1 hour ago, James Marshall said:

Jedno pitanje - da li se neko sjeća kako se zvao domaći (srpski) časopis - magazin svaštarskog tipa (ono, recenzije, intervjui, reportaže), koji je izlazio tamo gdje recimo s kraja devedesetih, koji je imao izuzetno bizaran, da ne kažem crni humor, u glavi mi je da je bio crno-bijeli na nekom krš papiru. Moguće je da je bio XZ(abava) ali da li se neko sjeća nečeg još mimo toga, kao kroz maglu se sjećam par brojeva da sam čitao u tom periodu. Znači vrlo bizarno, otkačeno. Možda je čak bio offspring XZ-a. U glavi mi je vizuelno da je izgledao kao ona Zona sumraka, samo zajebantski. 

Yu Rock Magazin (Ivan Tarle)?

  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, James Marshall said:

Jedno pitanje - da li se neko sjeća kako se zvao domaći (srpski) časopis - magazin svaštarskog tipa (ono, recenzije, intervjui, reportaže), koji je izlazio tamo gdje recimo s kraja devedesetih, koji je imao izuzetno bizaran, da ne kažem crni humor, u glavi mi je da je bio crno-bijeli na nekom krš papiru. Moguće je da je bio XZ(abava) ali da li se neko sjeća nečeg još mimo toga, kao kroz maglu se sjećam par brojeva da sam čitao u tom periodu. Znači vrlo bizarno, otkačeno. Možda je čak bio offspring XZ-a. U glavi mi je vizuelno da je izgledao kao ona Zona sumraka, samo zajebantski. 

Ne mogu ti pomoći, ne znam kako se zvao, ali XZabava sigurno nije, jer imam sačuvanu većinu primeraka. :)

  • Hvala 1
Link to comment
12 minutes ago, Kreuz said:

Yu Rock Magazin (Ivan Tarle)?

Kasnije, u glavi mi je da sam ga čitao tamo neke 98-99. a da sam kupovao friške na kiosku. 

Link to comment

Ali mi je stvarno u glavi da je bilo na nekom krš papiru, bez heftanja, lijepljenja, onako garavo, crno bijelo, ova X Zabava mi djeluje prekvalitetno :lolol:

Link to comment
3 minutes ago, James Marshall said:

Ma jok, sad zapravo vrtim, moguće je da je bila X Zabava ali mi je u glavi ostao onaj dio koji je prenosio fore s interneta. 

 

image.thumb.png.992cdf32b584b65822fdbb9e3e6e1a9f.png

Ladno ćeš me naterati da potražim sačuvane XZabave :lolol:

 

Javim ti sutra, ali sigurna sam da nije to.

 

Bio je dodatak na crno-belom papiru sa recenzijama albuma, ali nije bilo nikakvog crnog humora, niti bizarnosti koji bi posebno upadali u oči.

 

Papir je uvek bio luksuzan, a ne krš i časopis se prodavao u zaštitnoj foliji.

 

XZabava se ugasila posle bombardovanja.

Link to comment

Mislim da ova gore Svaštara jeste iz XZ, ali je jedan od retkih članaka tog tipa i sasvim sigurno nije ono na šta misliš.

Mene tvoj opis upućuje na Yu Rock, pogotovo grafička rešenja, prelom, crno-belo. Imali su heavy :kdpinside: humor u uvodniku i odgovorima na pisma čitalaca, vrhunska aprijatnost. Ne sećam se da su u tekstovima, recenzijama i intervjuima imali neke posebne bizarnosti, ali davno beše. Možda bih i mogao da pronađem neki primerak negde po Srbijama...

  • +1 1
Link to comment
Definitivno preporučujem najjači opis jednog artikla na Kupindu, zapravo nije opis onog što se prodaje, već se Branko Rogošić obračunava sa konkurencijom na jedno 14 klasičnih stranica, znači lik je napisao esej kao prateći dokument za komplet od 12 časopisa
 
https://www.kupindo.com/Muzika-i-film/61493849_casopis-UKUS-NESTASNIH-1994-2002-PUN-KOMPLET
Auuu jbte







... Shiit has hit the fan

Link to comment
11 minutes ago, Kreuz said:

Mislim da ova gore Svaštara jeste iz XZ, ali je jedan od retkih članaka tog tipa i sasvim sigurno nije ono na šta misliš.

Mene tvoj opis upućuje na Yu Rock, pogotovo grafička rešenja, prelom, crno-belo. Imali su heavy :kdpinside: humor u uvodniku i odgovorima na pisma čitalaca, vrhunska aprijatnost. Ne sećam se da su u tekstovima, recenzijama i intervjuima imali neke posebne bizarnosti, ali davno beše. Možda bih i mogao da pronađem neki primerak negde po Srbijama...

Ovo gore jeste iz X Zabave, definitivno, odatle sam skinuo screenshot

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...