Jump to content
IGNORED

US open - analize


keitel

Recommended Posts

...Nadal istina igra bolje nego u poslednjih mjesec dana, ali ne bih rekao da je ta igra napredak u odnosu na ono što je igrao u četiri meča sa Đokovićem ove godine.
Pet mečeva...biggrin.gif
Link to comment
  • Replies 100
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Jean-Luc Picard

    17

  • Afterburner

    9

  • renne

    8

  • keitel

    7

evo jos jedan, krnji izvestaj sa opena. imala sam karte za sredu-vecerni termin, u kojem su po raspredu bili tsonga-federer, pa posle kise i promena, zenska cetvrtfinala. u nadi da kisa nece padati, ja sam dosla oko 7 i izgledalo je kao da ce se igrati. kisa je padala nekoliko puta kratko ali je bilo super vlazno. na terenima nije bilo zive duse, pa sam se ja umuvala na mesta koja su mi se ucinila najbolja, na armstrongu (wozniacki-petkovic po rasporedu), na kracoj tribini, iza deuce servis strane. publika se uvek na terenima gura oko sredine terena (da pogled ide niz mrezu) jer se tu cini da je najbolje mesto. u stvari, najbolja mesta su uvek iza igraca. ima razloga sto se i na televiziji prenosi tako. posle 10ak minuta mi je prisao redar i rekao: 'you are sitting in the presidential box, i have to ask you to leave'. ja sam poslusno krenula da ustajem, na sta je on reagovao: 'take as much time as you need, ;) ', te ja ostadoh tu da sedim. na kraju uzalud, nisu izasle ni da se zagrevaju. sledeci dan sam dobila pare nazad, a u cetvrtak uvece mi je organizator javio da mi, uprkos vracenim parama, karte vaze za petak (u petak su svi mecevi igrani u jednoj sesiji). zbrisala sa posla i stigla na nadal-roddick i finale mesanih dublova. nadal uzivo :wub: poraz intuicije. on ima najsvemirskiji spin na svetu. loptica mu tako neverovatno pada iza mreze, da nema sanse da se proceni gde ce da ode kad se odlepi od reketa. svaki put kad ga gledam pomislim da sam ukapirala kako idu loptice, i svaki put ne mogu da verujem sta vidim. steta sto je igrao sa roddickom koji je bio raspad nad raspadima. ne verujem da ce odigrati celu sledecu sezonu pre penzije. tuga od igre. nadal je igrao svoju igru, ali nije delovao toliko mocno. mozda nije ni morao, nije mu trebalo, ali ovo sto je igrao u petak nije ni blizu igre iz finala prosle godine. osim nadalovskog spina, nije pokazao fenomenalne bekhende kao onomad. odigrao je par jako bezveze poena sa raspalim rodikom na mrezi. sutra nije favorit.kameru ponela nisam, slikala sam telefonom, losa slika, ali se makar vidi da rafa vadi gace iz dupeta a roddick tradicionalno namesta majcu na ramenu. nr.JPGjos veca greota sto nisam ponela kameru je bilo za poslednji mec na asheu. finale mesovitih dublova. da sam imala cime uslikati, okacila bih sliku najzgodnije teniserke da ponisitim onu serenu. dulko. kakvo telo. wta-ovo najbolje dupe. a sve sam mogla dobro da proucim, jer sam se ugurala u drugi red do terena. osim gorepomenutog dupeta, dulko je fenomenalna dubl igracica. bila je najbolja na terenu i steta sto je imala loseg partnera (schwank) jer bi lagano osvojila ovo. tokom meca sam mislila - koji bi to bio dubl iz snova, dulko/paes. morala sam da proverim na wikipediji kako se taj schwank zove da bih mogla da ga bodrim sa vamos eduardo. dzaba. pobedise domaci vajldkard mladunci oudin/sock u super-tajbrejku. posle meca su prisli roditeljima da im pokazu trofej, to bese slatko jer nisu previse ludeli posle pobede, samo su otrcali kod mame i tate.os.JPGsad nisam ziva ako ne odem na finale, pa da mu izbaksuziram kao prosle godine, mada ovo bi trebalo da pobedi, cak i ako ja dodjem.

Link to comment

Stazama Gabrijele Sabatini :D Moram da priznam da je tenis više nego darežljiv prema "nama" koji više volimo zadnjicu od prednjice.I složio bih se da bi Nole trebao da dobije, ali očekujem Rafin last stand do poslednjeg poena.Hvala za izveštaj.

Link to comment

Kakav car jebote :Hail:Prvi set, 6 gemova za redom protiv 1 Nadala. I to posle 0-2.Drugi, opet se vraca sa 0-2 na 4-2, ali Nadal ne daje opet da bude pregazen, i vraca brejk i sve i 4-4. A onda, Djokovic ga opet spusta na zemlju, pokazuje mu gde mu je mesto, lomi ga cim se ponadao da moze nesto da uradi - ribrejk, i onda 6-4. Cao.Treci set. Opet Nadal krece, opet ga Djokovic spusta, ali ipak, Nadal se nekako vraca iz mrtvih, dize se psihicki, dize potpuno nivo igre, igra svoju najbolju mogucu igru, uzima brejk u gemu u kom Djokovic servira za titulu, i to ribrejk, i razbija Djokovica u tajbrejku. Nalozen je, konacno je pronasao svoju igru, konacno veruje u sebe, nema onog bedaka psihickog u kom je bio u prva dva seta, spreman, uzeo tezak set i....stize najhladniji od svih hladnih tuseva. BAM! Razvaljivanje! 6-1 bre :Hail:Okrutno. Bezosecajno. Brutalno.Nadal je dao sve od sebe. Mozda je i u nekim trenucima prevazisao sebe. Djokovic kao da nije trepnuo. Totalna psihicka stabilnost kroz ceo mec. Bez padova. Gazenje i pokazivanje ko je gazda, ko je najbolji, ko je br. 1. Totalna demontaza protivnika. Brate :ziga:USO je Novakov GS. Oduvek je tako bilo, tj. tako trebalo da bude. I konacno je uzeo ono sto je njegovo, sto mi pripada. Vimbldon ce mozda osvojiti jos jedanput u karijeri. RG, dok bude igrao Nadal, mozda jedanput, eventualno dvaput. Ali USO (i verovatno AO) ce u svojoj karijeri osvajati jos mnogo mnogo puta.Nadal. Hm, Nadal. Kao sto je receno vec mnogo puta, Djokovic je potpuno naucio njegovu igru, proucio i rastavio je na komade. Zna kako da Nadala razbije na paramparcad. Videli smo ove sezone par puta da je Federer mnogo opasniji po Noleta, da cak i Marej opasni pripreti, a Nadala tuce rutinski. Ne moze to da traje doveka; dobice njega Nadal pa makar i nastavili ovako da igraju kad-tad, na nekom turniru, potrefice se. Ali da bi ga redovno dobijao, ili bar bio blizu pobede, morace da menja pristup. Moze on to, ali pitanje je koliko ce to dugo da traje - pogledajte koliko je Djokovicu trebalo da slozi sve kockice da moze da "pere" i Feda i Rafu. Trajace taj proces jos, ne samo zato sto Nadal mora da trazi novi pristup i rupe u Noletovoj igri, nego zato sto trenutno, u mentalnom smislu, Djokovic gazi Nadala samo tako. Samo u 3. setu danas smo stvarno videli kako Rafa veruje u pobedu. U ostala 3 seta Djokovic mu nije dozvoljavao. Pa on, on koji se nikada ne predaje, koji juri svaki poen do kraja, koji je najzajebaniji kada je sateran uza zid, je na poslednja dva poena u mecu jednostavno stao. Predao se. Makar i podsvesno. Nadal je puko mentalno kada su dueli sa Djokovicem u pitanju, i to je prva stvar koju ce morati da prebrodi ako misli da bude ozbiljno konkurentant Novaku.Novak Djokovic. Sta reci. Covek koji igra savrseno. Covek koji podseca rivale na to da se u GS ipak igra na tri dobijene. Svetski reket br. 1. Osvajac 3 GS turnira u jednoj sezoni. Najbolji teniser na planeti. :Hail: :Hail: :Hail:

Link to comment

Sto je najgore, nimalo losa sezona za Rafu, ali je zavrsi sa servisom za rucavanje. Danas je covek dao meni mrskih 120%, i nije vredelo..., takvom sampionu nije lako tako nesto prezvakati. ne secam se da sam ga gledao tako nemocnog na njegovom servos gemu. Bukvalno je u 80% svojih gemova bio ugrozen. Agonija se nastavlja, po meni i produbljuje, jer je ostao i bez poslednjeg uporista, a to je fizicka sprema. Nole jeste pao u trecem setu, ali ga je u preostala 3 bukvalno demolirao. Jos nesto..., cini mi se da je danas igrao neuobicajen broj bekend slajseva. Mozda je to bio deo taktike, ali mi sve ovogodisnje novine i promene koje se trudio da uvede u svaki novi mec, deluju suvise povrsno za nekoga kao sto je Nole. Nesto ce morati da se menja, i to iz korena, ali ja u ovom trenutku zaista ne vidim nacin za prekid dominacije. Fed je tu mnogo blizi.Da, cast velikanu po imenu Andre Agassi (licno i najomiljeniji igrac), koga sam smatrao najboljim reternerom svih vremena. od danas je na pocasnom drugom mestu.

Edited by nexus13
Link to comment

Nadal pocinje za njega neuobicajenom odlukom da prvi servira. Pocinje mec. Nadal radi sve sto mu je ujka Toni rekao. Umrtvljuje loptu sa slajsevima i dobija dva gema, ali uvek ima neko ali. To ali je Novak koji je u svakom trenutku znao sta mu je raditi. Igrao je Novak strpljivo napadao kad je trebalo i namerno u nekim delovima meca forsirao duge razmene udaraca. Ovo sto sam veceras video od Novaka je blizu savrsenstva ove igre. Kad god bi Nadal poceo da vraca veru u svoju igru sledilo bi bolno prizemljenje. Poslednjih nekoliko gemova Nadal nije vise mogao da stoji na nogama i psihicki je potpuno pao. Nisam ocekivao da cu ikad videti zdravog Nadala da se preda pre kraja meca. Novak DJokovic je olicenje idealnog tenisera. Ima sve udarce, fizicki je postao gladijator, u najvaznijim momentima mu je glava toliko smirena da je to prosto neverovatno. Ono sto sam ranije govorio za Rafu da ga je moguce dobiti u dva seta ali u tri i vise je nemoguca misija, sada mislim za Novaka. Protivnici kada pomisle da treba da dobiju tri seta protiv Novaka unapred padnu u depresiju. Covek je postavio tako velike standarde da je to prosto neshvatljivo.Veliko hvala Novaku DJokovicu sto imamo tu cast i privilegiju(opet parafraziran Harpera i voleo bi da nesto napise u prilog ovoj velicanstvenoj predstavi) da zivimo u vremenu kada jedan sportista iz Srbije ispisuje neke od najvelicanstvenijih stranica svetskog sporta.

Link to comment
Nadal pocinje za njega neuobicajenom odlukom da prvi servira.
I nije toliko neočekivano kada se uzme u obzir koliko puta nije uspevao da odservira za ostanak u setu počevši od Madrida pa preko Rima i Londona. Čak je na nekoj presici to i spomenuo, mislim odmah nakon Wimbledona...
Link to comment
Us Open je turnir gde se generalno potvrdjuje status kvo, i retka su iznenadjenja u zavrsnici. kod momáka trijumf rafe il' novaka, kod žena satrće ih sve serena.
hehe zamalo da budem u pravu. Nisam racunao da se Stosur privikla na HC, ali kad je stigla do finala imao sam neki osecaj da bas ona moze da dobije Serenu. Trebao je neko ko igra ozbiljno i disciplinovano, sa pouzdanim servisom i forhendom, i varijetetom koji ce Serenu dovesti do ludila, kao sto se i desilo. A hteo sam i da Nadala zamenim Marejem, ali izgleda da Makija treba otpisati sa liste najuzih favorita za slem sve dok se ne dokaze u nekom teskom mecu sa vodecim igracem (ne sa Gaskeom, Iznerom i slupanim Nadalom). Publika je dobila jos veci spektakl nego prosle godine, 2 spasene mec lopte ali ovaj put na protivnikov servis, i jos gore krljanje u finalu. :Hail: :Hail: za Paculline izvestaje, i steta sto zbog prostog praznoverja nije mogla da prisustvuje najvecem teniskom spektaklu u poslednjih par godina. :Pedit: Gaske, ne Verdasko :isuse: Edited by anantaram
Link to comment

Eto, reci cu: sad zaista mislim da Novak na USO nema status koji je zasluzio. 3 finala, najmanje tri meca za istoriju - Stepanek, Federer i sad Nadal, i tek onda titula. Ne znam ko je titulu toliko zeleo i jurio na nju.

Link to comment
Nadal. Hm, Nadal. Kao sto je receno vec mnogo puta, Djokovic je potpuno naucio njegovu igru, proucio i rastavio je na komade. Zna kako da Nadala razbije na paramparcad. Videli smo ove sezone par puta da je Federer mnogo opasniji po Noleta, da cak i Marej opasni pripreti, a Nadala tuce rutinski. Ne moze to da traje doveka; dobice njega Nadal pa makar i nastavili ovako da igraju kad-tad, na nekom turniru, potrefice se. Ali da bi ga redovno dobijao, ili bar bio blizu pobede, morace da menja pristup. Moze on to, ali pitanje je koliko ce to dugo da traje - pogledajte koliko je Djokovicu trebalo da slozi sve kockice da moze da "pere" i Feda i Rafu. Trajace taj proces jos, ne samo zato sto Nadal mora da trazi novi pristup i rupe u Noletovoj igri, nego zato sto trenutno, u mentalnom smislu, Djokovic gazi Nadala samo tako. Samo u 3. setu danas smo stvarno videli kako Rafa veruje u pobedu. U ostala 3 seta Djokovic mu nije dozvoljavao. Pa on, on koji se nikada ne predaje, koji juri svaki poen do kraja, koji je najzajebaniji kada je sateran uza zid, je na poslednja dva poena u mecu jednostavno stao. Predao se. Makar i podsvesno. Nadal je puko mentalno kada su dueli sa Djokovicem u pitanju, i to je prva stvar koju ce morati da prebrodi ako misli da bude ozbiljno konkurentant Novaku.Novak Djokovic. Sta reci. Covek koji igra savrseno. Covek koji podseca rivale na to da se u GS ipak igra na tri dobijene. Svetski reket br. 1. Osvajac 3 GS turnira u jednoj sezoni. Najbolji teniser na planeti. :Hail: :Hail: :Hail:
Kada su na konferenciji za novinare prije meča po ko zna koji put pitali Nadala šta mora da promjeni da bi pobijedio Đokovića, on je rekao "Igraću servis-volej". Mislim da ovaj odgovor govori o tome da je Nadal svjestan da on ne može svoju igru da mijenja do beskonačnosti. On danas nije isti igrač kao onaj iz 2008, da ne govorimo o 2005-oj kada se pojavio na velikoj sceni. Ipak, mislim da je doveo svoju igru do gornje granice mogućnosti svoga talenta.Sinoć je Nadal probao da igra balone iz forhenda i slajsove iz bekhenda. Novak se malo zbunio na početku, ali na kraju, 6-2, 6-4. Onda je u trećem setu dao svoj maksimum, udarao svaku lopticu iz sve snage i to je bio njegov najbolji set protiv Đokovića ove godine. Samo što ljudsko tijelo ipak ima granice izdržljivosti, a to važi čak i za najspremnijeg sportistu na planeti u ovom trenutku.On će naravno i u budućnosti voditi veliku borbu sa Đokovićem, samo mislim da mu je posle svega jasno da on tu nema više šta da mijenja. Đokovićev prajm na ovoj podlozi je iznad njegovog, i njegova nada leži u činjenici da niko nije uspio da zadrži ovakav nivo toliko dugo vremena. Sve što on može da uradi u ovom trenutku je da radi ono što zna najbolje što može i da sačeka da ovo Novakovo ludilo prođe.Čak je i 1 Vilander prije početka meča rekao da je ovo što Novak igra, nivo koji do sada nije viđen u istoriji tenisa. Ostaje nam da uživamo u ovome dok traje.
Link to comment

Odgledah sad malo snimak polufinala i u svetlu one izjave o "lucky shot". Osim što ga je taj udarac totalno šokirao i uzdrmao, 1 gem kasnije, ponovo na svoj servis, Fed dobija lagan pokušaj loba i čeka da loptica padne, dakle ne udara smeč u vazduhu. Ok, pada negde na sred polja, pa je malo teži smeč, ali udara ga i Novak uspeva da anticipira i vrati još jedan, sada još kilaviji lob, koji jedva pada preko mreže i Fed opet ne udara u vazduhu nego čeka da padne.IMHO, mislim da se žešće "smrzao" u tom trenutku, čak toliko da je iz nesigurnosti i straha morao da odigra totalno ziher. Eto, samo mala crtica koja pokazuje kakvu je stvar Novak odradio tim riternom, a i uopšte u ta 4 poslednja gema.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...