Jump to content
IGNORED

Medjunarodne finansijske gastrotransakcije


Grunf

Recommended Posts

pa taj zakon (O USLOVIMA POD KOJIMA I NAČINU NA KOJI REZIDENTI MOGU DRŽATI DEVIZE NA RAČUNU KOD BANKE U INOSTRANSTVU) sto mi ne dozvoljava da imam racun u inostranstvu.imam ja tu jos mnogo pitanja, npr. sta ako stanovnik srbije, recimo hoce da kupi kucu na moru (tj inostranstvu), ili ulaze u strane hartije od vrednosti, sto bi morao preko racuna kod strane brokerske kuce i tako, ali da ne smaram, vec ste (ti i tribun) bili veoma ljubazni i strpljivi.
Mrzi me da kucam, sve sam odgovorio + jms o logici, znači ne zapitkuj neog slušaj :) Za kupovinu nepokretnosti je potrebno da imamo reciprocitet sa tom zemljom, za hov bi morao pogledati...
Link to comment
e, samo jos da pitam, vi koji copy-paste te zakone, da li imate pretplatu na sluzbeni glasnik ili se to moze dobiti i negde besplatno?takodje, da li postoje neki alternativni sajtovi gde se mogu pretrazivati zakoni?
Pravne baze podataka, 30+K dinara godišnje. Alternativni sajtovi postoje ali je to nepotpuno pošto nije samo do zakona, mnogo toga je u podzakonskim propisima (pravilnicima, uredbama, odlukama). A to retko gde ima.
Za kupovinu nepokretnosti je potrebno da imamo reciprocitet sa tom zemljom, za hov bi morao pogledati...
Može za HOV, to su kapitalna ulaganja i tu ograničenja nema.
Link to comment

Jednu stvar nisam skontao iz svega napisanog: da li postoji ograničenje (i iznos i rok) za uplate iz inostranstva na moj račun u Srbiji? Piše da peške može da se unese koliko god, a za uplate ne videh...

Link to comment
Jednu stvar nisam skontao iz svega napisanog: da li postoji ograničenje (i iznos i rok) za uplate iz inostranstva na moj račun u Srbiji? Piše da peške može da se unese koliko god, a za uplate ne videh...
Jedino ograničenje je u tome koliko žele ili mogu da ti uplate iz inostranstva na tvoj račun.
Link to comment
pa taj zakon (O USLOVIMA POD KOJIMA I NAČINU NA KOJI REZIDENTI MOGU DRŽATI DEVIZE NA RAČUNU KOD BANKE U INOSTRANSTVU) sto mi ne dozvoljava da imam racun u inostranstvu.
Ispustih ovo - ako živiš u Srbiji ali imaš stalnu radnu i boravišnu vizu u inostranoj zemlji, možeš slobodno. Ako li ne, onda samo do isteka vize + 30 dana preko. Edited by Tribun_Populi
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...