Jump to content
IGNORED

Medjunarodne finansijske gastrotransakcije


Grunf

Recommended Posts

da ne sirim.western unionom iz srbije moze da se salje, ali jedino iz Poste.placanje u inostranstvo je moguce, ukoliko se prilozi profaktura.drugom fizickom licu mogu da se uplate pare po vise osnova.a u tu je i visa virtuon, sto se placanja tice.ovo sve o fizickim licima.
hoces da kazes da napokon fizicko lice moze drugom fizickom licu, po svom nahodjenju da posalje razumne svote novca racun u inostranstvu? u kojoj banci? Edited by Grunf
Link to comment
hoces da kazes da napokon fizicko lice moze drugom fizickom licu, po svom nahodjenju da posalje razumne svote novca racun u inostranstvu? u kojoj banci?
Svakoj...tvojoj...
Link to comment
hoces da kazes da napokon fizicko lice moze drugom fizickom licu, po svom nahodjenju da posalje razumne svote novca racun u inostranstvu? u kojoj banci?
Od 1. avgusta 2011. godine maksimalni dnevni iznos za slanje novca putem Western Uniona iz Pošte Srbije iznosi 200.000,00 RSD po osobi.mislim da je ovaj iznos inace limit.pare posredstvom banaka mogu da se salju vec godinama (fizicko lice fizickom licu). tacno se zna koliko je dnevni/nedeljni/mesecni limit, al ja sad ne mogu da se setim. u mom slucaju to dobacivanje para godinama unazad fercera dvosmerno. s deviznog racuna na devizni racun. dakle, obratis se banci u kojoj imas racune.ali ipak je to individualno i zavisi od toga kakve si srece, tj. da li ces da naletis na neku bankarsku punjenu pticu koja tamo sedi, pojma nema i nista je ne interesuje, pa ce da ti kaze: to ne moze, zakon trt-mrt! ili na sluzbenika koji radi, pa samim tim zna i ume da izvrsi svaki razuman i standardan zahtev klijenta, sam ili uz pomoc iskusnijeg kolege.ukoliko ti se desi ovo drugo, dovoljno je da napises da su te pare poklon (ima, mislim, nekoliko ponudjenih osnova) i strpite se primalac i ti 3-5 radnih dana (obicno bude izvrseno vec sutra, sve zavisi od toga koliko hitro banka primalac knjizi prilive). naravno, odvalice te koju desetinu u stranoj valuti za tu uslugu, ali cinjenica je da mogu da se salju pare iz zemlje, i ko ti kaze suprotno, postupi prema perinom modelu komunikacije, slobodno, bez grize savesti.
Link to comment
Upravo u tome i jeste stvar - ne mislim da se uopšte izdrkavao na nju. Nego je bilo ono "svašta sam im rekao... kad sam ušao u tramvaj".
Moj bivši kolega s posla. Vraćamo se kući, ja vozim, puna kola. Z. sedi na prednjem suvozačevom sedištu."I kažem mu ja, dosta više! A u kurac! Dosta ste me zajebavali. Skrešem mu tako sve ja u brk..."Mi svi, poznajući ga, zinuli ko Klenovi, posmatramo ga otvorenih usta."...ali u sebi", dovršava Z. misao. Edited by Duncan Idaho
Link to comment
Do 10 hiljada evra mesečno ide dvosmerno bez ikakvih papira nekoliko godina unazad. Osnov izdržavanje člana porodice ili pomoć prijatelju. Preko 10k samo članovima porodice do trećeg kolena uz odogovarajuće izvode iz matične knjige i dokaz o prebivalištu primaoca u inostranstvu, ovo kad se šalju pare preko. Za prilive nisam siguran ali milsim da nema limita, sve se pokriva izjavama. Od nedavno rezidenti mogu da imaju račune u inostranstvu uz dokaz o prebivalištu duže od mislim tri meseca - radna, studentska viza, boravišna dozvola, državljanstvo....
Link to comment
Do 10 hiljada evra mesečno ide dvosmerno bez ikakvih papira nekoliko godina unazad. Osnov izdržavanje člana porodice ili pomoć prijatelju. Preko 10k samo članovima porodice do trećeg kolena uz odogovarajuće izvode iz matične knjige i dokaz o prebivalištu primaoca u inostranstvu, ovo kad se šalju pare preko. Za prilive nisam siguran ali milsim da nema limita, sve se pokriva izjavama. Od nedavno rezidenti mogu da imaju račune u inostranstvu uz dokaz o prebivalištu duže od mislim tri meseca - radna, studentska viza, boravišna dozvola, državljanstvo....
eto. do nekoliko hiljada nesmetano cirkulise. mislim da ima i neki dnevni limit, gtako da veca suma mora iz vise dana da se salje (vise provizije, naravno...)i bas lepo sto su nam dozvolili da imamo racun u inostranstvu! pretpostavljam da si duzan i da im ga prijavis da bi ti lupili porez:lol:
Link to comment
Do 10 hiljada evra mesečno ide dvosmerno bez ikakvih papira nekoliko godina unazad. Osnov izdržavanje člana porodice ili pomoć prijatelju. Preko 10k samo članovima porodice do trećeg kolena uz odogovarajuće izvode iz matične knjige i dokaz o prebivalištu primaoca u inostranstvu, ovo kad se šalju pare preko. Za prilive nisam siguran ali milsim da nema limita, sve se pokriva izjavama. Od nedavno rezidenti mogu da imaju račune u inostranstvu uz dokaz o prebivalištu duže od mislim tri meseca - radna, studentska viza, boravišna dozvola, državljanstvo....
sta ovo poslednje tacno znaci? ako si rezident u srbiji, ta radna/boravisna viza u inosttranstvu prestaje da vazi, posto je uslov takvih viza da zivis tamo. da li se to misli da si imao to prebivaliste nekad u proslosti?
Link to comment

Dokaz o prebivalištu duže od tri meseca u poslednjih godinu dana bi trebalo da bude...ne znam napamet ali skoro da sam siguran. Problem je u tome da kada gastosi otvaraju devizne račune u zemlji često izbegnu da pomenu taj detalj (zato ima smisla pitati Peru šta će mu devizni rn) da žive u inostranstvu deset i više godina i ponosno vade naše lične karte, čak i ove nove. Ako ga ništa ne pitaš, otvaraš mu rezidentni račun. Problem se javlja kada on npr. proda neko nasledstvo ovde i hoće da transferiše novac preko, a postojala je ta kvaka da on kao rezident nije smeo da ima rn. napolju...rešenje je da puštaš po 10k na račun lica od poverenja...da se odmah prijavio kao nerezident uz potvrdu o izmirenim poreskim obavezama može milion evra da prebaci preko...Ukratko,pojam rezidentnosti je relativan, zavisi koji dokument prezentuješ banci...u svakom slučaju bolje je prvo izložiti šta se želi pa onda videti koje su opcije...

Link to comment

pa ja to pitam zato sto sam zivela napolju, pa je normalno da imam racune u inostranstvu. i ne vidim kako bi tu recimo srpski zakon mogao ili trebao da me spreci. jel to znaci da bi ako se preselim u srbiju morala da pozatvaram te racune po zakonu? i prakticno, da li mogu da saljem sa racuna na racun, ako su sume manje od 10k i da ne brinem?

Link to comment
i ne vidim kako bi tu recimo srpski zakon mogao ili trebao da me spreci.
Isto kao sto je srpski zakon odobravao privremeni [ili stalni] boravak u inostranstvu - cak i dvojnim drzavljanima. Trazis logiku u birokratiji :D Edited by jms_uk
Link to comment
Isto kao sto je srpski zakon odobravao privremeni [ili stalni] boravak u inostranstvu - cak i dvojnim drzavljanima. Trazis logiku u birokratiji :D
kako je odobravao? meni to nije poznato....a inace ne trazim logiku, nego me zanima da li (teoretski ili prakticno) mogu imati problema sto prebacujem pare tamo-ovamo, ako sam sada rezident srbije.
Link to comment
kako je odobravao? meni to nije poznato....a inace ne trazim logiku, nego me zanima da li (teoretski ili prakticno) mogu imati problema sto prebacujem pare tamo-ovamo, ako sam sada rezident srbije.
Nije ti poznato jer verovatno nisi nikad bili vojni obveznik ;)Salu na stranu, mislim da ima gore, na Ekonomiji, tema o prebacivanju para. Edited by jms_uk
Link to comment
pa ja to pitam zato sto sam zivela napolju, pa je normalno da imam racune u inostranstvu. i ne vidim kako bi tu recimo srpski zakon mogao ili trebao da me spreci. jel to znaci da bi ako se preselim u srbiju morala da pozatvaram te racune po zakonu? i prakticno, da li mogu da saljem sa racuna na racun, ako su sume manje od 10k i da ne brinem?
Ako si se vratila for good, logično je da ih zatvoriš. Ako nisi, sad si rezident, sutra nisi, kažem samo treba videti šta se ima od papira i šta se od toga može uraditi. Konkretno, ako želiš da odavde transferišeš sredstva u ino, imaš 2 opcije1-ako imaš rezidentni račun treba ti dokaz o prebivalištu, viza... 2-ako imaš nerezidentni račun treba ti potvrda iz poreske o izmirenom porezu ili3-najlakše je da neko drugi pošalje sredstva na tvoj račun u ino, do 10k ne treba ništa.Kada šalješ iz ino na svoj račun ovde niko te ništa ne pita, to radi veliki ljudi koji živi preko.
Link to comment
2-ako imaš nerezidentni račun treba ti potvrda iz poreske o izmirenom porezu ili
ovo pod dva: znaci ako ja imam posao ovde, i primam pare 'na belo', tj legalno, to ja automatski dokaz o izmirenom porezu, zar ne? sta jos treba iz poreske?tj, gde ako imam nerezidentni racun, u srbiji ili inostranstvu? racunam da ako zivim u srbiji, tu imam rezidentni status i rezidentni racun, a racun u inostranstvu je nerezidentan (konkretno imam offshore racun)
Link to comment

Ovo pod dva znači,a verujem da nisi taj, da naš čovek kada dođe izvadi tuđi pasoš ili nešto drugo čime dokazuje svoju nerezidentnost(boravak u inostranstvu duže od godinu dana). To ti je primer ovih što prodaju kuće, prebacuju sredstva napolje, ok, ali prvo iz poreske uprave gde se nalazi nepokretnost dokaz da nema neizmirenih obaveza. Papir se dobija uglavnom odmah i to je sve.Ti si verovatno ovo pod 1, vratila se u otadžbinu, dala naša lk ili pasoš i otvorili su ti devizni rn. rezidenta. Mali problem nastaje kada želiš da prebaciš sredstva na svoj rn. u ino, jer moraš dokazati po kom si osnovu otvorila taj rn. Da ne dužim, najlakše je ovo pod 3 gde se transakcija odvija između dva lica, znači samo daš lovu nekom ovde i on je pošalje na tvoj račun preko, do 10k treba ti samo instrukcija. Ko ti traži više, ubaci se u Pera mod.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...