Jump to content
IGNORED

Britkom


darling

Recommended Posts

Au, adame, pa ti sve dobro pogledao...Nego, od svih nabrojanih, "Open All Hours" mi je najviše prijao. Komedija koja te posle svake epizode tako fino životno pokopa, a tebi prija...Btw, kada smo kod novijih, volem "How Not To Live Your Life". Isto malko bolesno, ali samo malko, a ako vas ništa drugo ne privuče, jedan devojčurak u ovakvim odeždama kroz celu prvu sezonu možda hoće:
open all hours je super. meni svakako, ja volim ronija a volim i two ronnies. @arle - jako volim cold feet, super je al i meni je to vise drama nego klasicni sitcom. royle family nisam spomenuo kao ni office, pretpostavio iz prica s ljudima da je to manje-vise poznato kod nas. od onog sto verovatno nije previse poznato league of gentlemen i goodness gracious me su odlicni. little britain pretpostavljam nije nepoznanica al da pomenem za svaki slucaj. nisu losi uopste.
Link to comment

Gledam šta je napisano, tj šta nije napisano, vidim da je Adam već apsolvirao dobar deo tematike. Coupling - ovo su nazivali britanskim Friends, ali meni je neuporedivo bolje, iz nekoliko razloga: imali su 4 serijala po 6 epizoda umesto da forsiraju 10 x 23, Friends su klasični onelinerski šou dok je ovo zapravo situation comedy, vrlo inteligentno i skladno napisano. Poslednja sezona ništa ne valja, naravno kada je Džef napustio seriju.Drop The Dead Donkey - nikad nisam gledao u kontinuitetu već hvatao tu i tamo par epizoda, ali meni se dopalo. Satirični adult humor oslikan u okruženju TV medijske kuće.Yes, Minister - lagana ali genijalna serija o funkcionisanju jednog ministarstva britanske vlade, i zapravo oslikavanje mašinerije cele britanske politike i činovništva. Serija je pisana ranih osamdesetih, i bila je jedan od omiljenih programa Margaret Tačer. Neće izazivati salve zagušujućeg smeha, ali satira je oštra i uklopljiva čak i u današnji svet politike.

Link to comment
Coupling - ovo su nazivali britanskim Friends, ali meni je neuporedivo bolje, iz nekoliko razloga: imali su 4 serijala po 6 epizoda umesto da forsiraju 10 x 23, Friends su klasični onelinerski šou dok je ovo zapravo situation comedy, vrlo inteligentno i skladno napisano. Poslednja sezona ništa ne valja, naravno kada je Džef napustio seriju.
Kako ono beše, Friendsi bi izgledali kao Coupling da ih nisu pisali kompletni idioti? :lol:
Link to comment

Pa dobro, ne bih rekao baš kompletni idioti, ali tačno se vidi gde (u Americi) imaš tim od 10-20 pisaca koji mora štancuje po 10 epizoda nedeljno gde je lako uočljiv potpuni manjak kontinuiteta likova i gde je samo bitno da X kaže nešto a Y da odgovori nešto smešno, i gde kroz ulazna vrata svakih 30 sekundi ulazi/izlazi neko kao da se radi o železničkoj stanici a ne o stanu. Britanci su mnogo bolji u kompletnom razvitku apsurdne i groteskne situacije i alociranju likova da se uklope u njih.

Link to comment
Gledam šta je napisano, tj šta nije napisano, vidim da je Adam već apsolvirao dobar deo tematike. Yes, Minister - lagana ali genijalna serija o funkcionisanju jednog ministarstva britanske vlade, i zapravo oslikavanje mašinerije cele britanske politike i činovništva. Serija je pisana ranih osamdesetih, i bila je jedan od omiljenih programa Margaret Tačer. Neće izazivati salve zagušujućeg smeha, ali satira je oštra i uklopljiva čak i u današnji svet politike.
Ово је најбоље написана, инспиришуће паметна, серија икада... Још кад minister постане prime minister :) "Ви сте одличан човек за сарадњу"
Link to comment

Royle Family je bilo nešto najsmešnije početkom 21. veka, čini mi se da se davalo na B92 dok su imali normalan program.Takođe, na istom kanalu su išli Večiti dečaci tj.Manchild, Ameri sada imaju pandan koji se zove Man of certain age. Ova engleska mi je bila jako zabavna i duhovita.Da li je neko spomenuo Falwty towers sa John Cleesom, sa kraja sedamdesetih, nekad mi bila baš smešna.Da li se neko seća one glupave, ali povremeno smešne serije, koja se dešava u nekom kampu, gde se svi pozdravljaju sa Hajdihaj-hajdihoooo, isto iz sedamdesetih.

Link to comment
Royle Family je bilo nešto najsmešnije početkom 21. veka, čini mi se da se davalo na B92 dok su imali normalan program.Takođe, na istom kanalu su išli Večiti dečaci tj.Manchild, Ameri sada imaju pandan koji se zove Man of certain age. Ova engleska mi je bila jako zabavna i duhovita.Da li je neko spomenuo Falwty towers sa John Cleesom, sa kraja sedamdesetih, nekad mi bila baš smešna.Da li se neko seća one glupave, ali povremeno smešne serije, koja se dešava u nekom kampu, gde se svi pozdravljaju sa Hajdihaj-hajdihoooo, isto iz sedamdesetih.
Zuta laguna?
Link to comment
Da li je neko spomenuo Falwty towers sa John Cleesom, sa kraja sedamdesetih, nekad mi bila baš smešna.
Izgleda da nije, ali sam nekako shvatio da Fawlty Towers, Pajtonovce, Mućke i Crnu Guju ne treba ni pominjati. To je nešto tako osnovno, kao znati slova i brojeve.
Link to comment
Da li se neko seća one glupave, ali povremeno smešne serije, koja se dešava u nekom kampu, gde se svi pozdravljaju sa Hajdihaj-hajdihoooo, isto iz sedamdesetih.
Zuta laguna?
Tako je bila prevedena kod nas, a upravo se zvala Hi-de-hi.
Link to comment
Zuta laguna?
Baš to. Ne bih se setila nikada.
Izgleda da nije, ali sam nekako shvatio da Fawlty Towers, Pajtonovce, Mućke i Crnu Guju ne treba ni pominjati. To je nešto tako osnovno, kao znati slova i brojeve.
Ali one su esencija engleskog tv humora. Moraju da se spomenu, makar, vankonkurencije.
Link to comment
gledo nego nesto novo, a odlicno? ili ima nesto staro sto nikad nisam gledala? stalno kopam, skidam, al mi se sve cini da sam negde propustila najbolje. od novih kojih nije bilo na domacim televizijama, najbolji su mi bili: 1. miranda2. the thick of it3. it crowd (fala venomu, mislim da je on to preporucio prosle godine)odgledala sam i peep show, nije lose, nije. i jos par, al o tom cu ako se razvije diskusija.
probaj i Garth Marenghi's Darkplacehttp://www.imdb.com/title/tt0397150/još jedna sa Rik Mayall-omThe New Statesmanhttp://www.imdb.com/title/tt0094519/
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...