Jump to content
IGNORED

Britkom


darling

Recommended Posts

Ово је најбоље написана, инспиришуће паметна, серија икада... Још кад minister постане prime minister :) "Ви сте одличан човек за сарадњу"
Штавише, "Yes, Minister" је уредно функционисала у чистом радијском формату док се давала на Светском сервису Би-Би-Сија. Не сећам се више шта је била изворна верзија, за ТВ или радио, али било је баш добро. Као клинац, памтим и црно-белу "On the Buses", али то је већ из раног каменог доба :)
Link to comment
Pa dobro, ne bih rekao baš kompletni idioti...
ima epizoda sautparka kad cartman izgubi smisao za humor, pa mu neko kaze pa nije smak sveta, ako si potpuno izgubio smisao za humor uvek mozes da pises scenario za frends :D
Link to comment

ja mayall-a ne mogu nikako. velik problem imam s njim. cim ga vidim padne mi mrak na oci i moze biti genijalan program al dzaba kad nisam u stanju da ispratim.i ja mislio da je yes minister / prime minister opste mesto pa ne spomenuh a meni je najdrazi posle mucki. jebiga, mucke su mucke. marvin pomenuo drop the dead donkey pa da i ja bacim preporuku. odlicna satira i sjajno odradjeni likovi.od starijih (i ne tako starih al manje poznatih) bih pomenuo nekoliko pa ko voli nek trazi, ima zasto...are yoy being served - prodavci u robnoj kuci i njihove dogodovstine, starinski naivno al veselo, ko ckalja a iz tog je doba, definitivno brit klasikgeorge and mildred - par iz radnickog kraja koji se useli u kucicu medj srednju klasu. george se drzi svog, ponosni radnik a mildred tezi navise, nekad malko slabije al nije losewaiting for god - dogodovstine u starackom domu, glavni lik je baba feminista s mudima vecim od mojih. sjajna! ovo pogledam kad god naletim, najtoplija preporuka.ako se setim jos necega, pisem...

Link to comment
Yes, Minister - lagana ali genijalna serija o funkcionisanju jednog ministarstva britanske vlade, i zapravo oslikavanje mašinerije cele britanske politike i činovništva. Serija je pisana ranih osamdesetih, i bila je jedan od omiljenih programa Margaret Tačer. Neće izazivati salve zagušujućeg smeha, ali satira je oštra i uklopljiva čak i u današnji svet politike.
To je to. Inače, repriza je nedavno išla na OBN-u.
još jedna sa Rik Mayall-omThe New Statesman
+10000000000000000000000000000000000B'stard je kralj, šah, car. Fenomenalna serija.
Link to comment
gledala sam pilot prosle godine, ali pola nisam razumela. nisam nasla engl. titl. mozda se u medjuvremenu pojavio?!
ima, čak i na srpskom ali ne znam kakav je kvalitet tek se skidaju epizode. Ja sam se mučio sa Royle family, dok mi Luba nije rešila problem
Link to comment
ima, čak i na srpskom ali ne znam kakav je kvalitet tek se skidaju epizode. Ja sam se mučio sa Royle family, dok mi Luba nije rešila problem
jupi, sad cu da prosvrljam netom. :)
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...