Jump to content
IGNORED

Voren Bafet - povecajte poreze mojoj "braci"


badenac

Recommended Posts

Zar stvarno misliš da niko drugi ne zna ništa o ekonomiji? Toliki ljudi, tolike škole...
napisah da bi bila druga, Ron Pol je prvi. a ostali... Suppose you were an idiot. And suppose you were a member of Congress. But I repeat myself. - Mark Twain Edited by Gandalf
Link to comment
napisah da bi bila druga, Ron Pol je prvi. a ostali... Suppose you were an idiot. And suppose you were a member of Congress. But I repeat myself. - Mark Twain
znam na koga si mislio. a i nije poenta u tome.i nije poenta u znanju, nego u htenju
Link to comment
  • 2 weeks later...

Bafet: Obama štit od besne ruljeIZVOR: BUSINESS.HRNjujork -- Voren Bafet kaže da bankari na Volstritu smatraju da ih predsednik Sjedinjenih država Barak Obama nije prihvatio i zbog toga mu uskraćuju svoju podršku.Čuveni investitor i jedan od najbogatijih ljudi na svetu kaže da se sada "Volstrit sigurno ne oseća voljenim".On veruje i da Obama smatra da američki bankari ne cene sve što je njegova administracija učinila kako bi spasila finansijsku industriju, i to uprkos tome što je „Obama jedino što stoji između njih i besne rulje“.Na pitanje kako je predlog Bele kuće o većem porezu za najbogatije Amerikance dobio njegovo ime, Bafet kaže da ga je Džin Sperling, glavni ekonomski savetnik predsednika Baraka Obame, nazvao i pitao mogu li da koriste njegovo ime. “Ja sam pristao", rekao je Bafet i dodao da je zadovoljan što je pristao. Bafet kaže da će evropska dužnička kriza sigurno uticati na stanje najveće svetske ekonomije - američke. Na pitanje šta će biti potrebno da se ekonomija vrati na pravi put, on objašnjava da će za to biti potrebna saradnja Kongresa i Obamine administracije. Bafet dodaje da su problemi koji su nastali oko povećanja nivoa američkog duga bili "sramota" i da ljudi nemaju puno razloga za poverenje u Kongres.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...