Jump to content

Tim Srbije

teacher

145 members have voted

1. 1. Srbija na EuroBasketu 2011?

Recommended Posts

• Replies 1,7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• hattori

62

• freakns

71

• Joe D

94

• steins

49

Top Posters In This Topic

Posted Images

dobili smo na vic, na basket s betona, mada je teo (neprikosnoveni šef parade) svako malo izmamljivao uzdahe švaba iznad mene u majama do it again, dirk. kad je pri kraju imao asist za kostu uočio sam pogled žoakima noe (koji ima najuvrnutiji izbačaj sa slobodnjaka na prvenstvu) ka svom treneru, u fazonu: vide li ovo...
Priznao je i javno..Noa: "Vaš plejmejker je odličan"

Noa: "Vaš plejmejker je odličan" Igrač Čikago Bulsa i francuski reprezentativac Žoakim Noa je istakao da je naša selekcija veoma dobra i da mu se veoma dopalo kako igra Teodosić. Beta, AP“Srbija je dobra, veoma dobra. Gledali smo poslednjih deset minuta meča sa Italijom, igrala je zaista odlično. Mnogo talenta, dobrih šutera i spolja i pod košem. Posebno mi se svideo vaš plejmejker, ne znam kako se zove. Sjajno asistira i igra 'pik end rol'. Veoma impresivno", rekao je Noa. Žoakim Noa, dvostruki studentski šampion Amerike sa univerzitetom Florida, prvi put se susreo sa košarkom ostatka sveta na pripremama za Evropsko prvenstvo u Litvaniji. “Veoma sam uzbuđen, ovde se igra fizički jaka košarka. Mnogo strasti i takmičarskog duha. Nijednu utakmicu ne možete da dobijete lako”, rekao je sjajni igrač za Večernje novosti.

perfektan dan! krenulo s upoznavanjem grada i lokalnih običaja glede ožderavanja i opijanja, nastavilo s debelim kidanjem nerava koje je ipak krunisano na najbolji način - dudinom presicom, onda druženje s bodirogom i nešom ilićem, uz još prežderavanja, da bi se sve završilo one man show-om momka koji će za 16 dana biti proglašen mvp-jem prvenstva. ajmo redom, pa ko preživi..prvi deo dana proveli smo s tipom koji prenosi formulu 1 na nekom od državnih kanala. otkrio nam je kugelis (litvanska varijanta bureka npr, s dosta mesa i krumpira), uz obećanje da ćemo ovih dana probati i nacionalno jelo prozaičnog imena - zepelin. vitas tvrdi i da nemanja kusturica već godinu dana šeta lokalnu glumicu, izvesnu ingeborgu dapkunaite (vidim da je glumila u mission impossible i 7 godina na tibetu). na našu zabezeknutu facu tip je bio u fazonu: pa to svi znaju, nemoguće da niste čuli..nismo, ali ni on nije za yugo i nikolu teslu, koga je snimio na stodinarki. bilo je problema oko objašnjavanja otkud crnogorac njegoš na srpskoj moneti, ali je stvar brzo otišla u druge vode. ukratko, šjoulei (to je valjda najpravilniji izgovor) uopšte nije tako idilično mesto. stopa kriminala je dosta visoka, a grad nije nimalo bezbedan, posebno noću. danju murije (zbog ep) ima na svakom koraku, dok po busevima ridže zavode red, u šta se u 2 navrata uverio i tegi koji se švercovao. spasla ga akreditacija :) iz ovog mesta su i javtokas, slanina i jedan od žukauskasa.litva je, inače, sa 3,6 miliona od pre pet godina spala na svega 3. sve što je moglo, kidnulo je u eu. svima je pun kufer politike. generalno, vrlo su nam slični, vole da popiju, prave sranja, pevaju i glasno navijaju. plaćaju ture kao i mi, za razliku od estonaca, koje ne mogu da svare. s letoncima su više nego braća. ruse takođe ne gotive, gazdin ćale je debelo zaglavljivao po sibiru u vreme sssr i kgb. iz nekog razloga ispričali su nam priču o tkačenku, koji je, jadan, siromašan i zaboravljen od svih, završio u nekom staračkom domu.i tu dolazimo do basketa. duda je briljirao, i na tekmi i na pres konferenciji. na pninija je debelo ispizdeo jer je, kako nam je kasnije neša ilić rekao, ovaj, kad je postigao trojku prišao našoj klupi i na srpskom dobacio: uuu, jebote! na presu je doslovce rekao: nemam sajt, ali saopštiću da u košarci ne sme da bude prljavštine :) nikad ne znaš da li je i koliko matori izlapeo, ali mu je osmeh, po običaju, izmamila jedina naša novinarka ovde, rada iz sporta (tepa joj radica). za nisima je imao sledeću kvalifikaciju: onaj nabijeni čvorić, to samo štrika :) žalio se na glavobolju, hvalio dve nba linije nemaca, a od kolega čujem i da je nekom prilikom odvalio (kad su ga ovi pitali da pojasni nešto): pa dobro, ako ćemo za neki trenerski list da pričamo, pa da vam objašnjavam :) drkoš, šarmer, šmeker. kralj.e, a onda spektakl! u duhu dobrih odnosa koje gledaju da održavaju s presom, bodiroga, kleut i neša ilić pozvali su sve srpske izveštače u jedan od boljih gradskih restorana, gde se jako fino hasalo i jako puno pilo. štimung majstor bio je, naravno, ilić. tek sad mi je jasno šta ga je sve one godine držalo pored klupe zvezde i otkud u repki. čovek je putujući cirkus na dve noge. recimo, proziva ga mirko iz politike: pozdrav najboljem bg šuteru svih vremena, na šta će on: suzi malo. mirko dodaje: pa nije valjda sale đorđević bolji šuter od tebe, na šta će ovaj: ma pusti, sale je mnogo loš čovek :) naravno, uz osmeh.na priče o tome kako je u karijeri nosio i crno-beli dres (valjda u nekom radničkom, ako sam dobro razumeo), atmosferu iz bormia 1987, dane provedene u vozanju stranaca u kaseresu (posebno džulijusa nvosua, ako ga se neko seća) i ispaljivanje tomaševića otišlo bi pola dana. najbolji fazon ubedljivo je odgovor vladi đuroviću, na pitanje zašto ne može da trenira: žili mi ruka. đuroviću je tek posle tri meseca neko rekao da je ovaj zapravo mislio - liži mi karu :) naravno, ispao pičvajz. kaže ilić i da su se sudije u šjouleiju žalile na smeštaj, pa ih svaki dan voze do viljnusa i nazad.ipak, štos dana odvalio je bodiroga, prepričavajući jednu od epizoda koju je savanović imao s karijem u valensiji. pozove kari tajm aut i kaže savanu: ovo što igramo je sviranje kurca. prevedi. :lol: bodi je opet evocirao uspomene na igračke dane. izdvajam da su mu adrenalinski najjača prvenstva s reprezentacijom 1995. i 1999, da je najlepšu košarku repka igrala 2001. i da su 97-me jedva i trenirali, pa opet uzeli tozla. pominjao je 98-u i, citiram, supersoničnog rebraču.najviše je od stranaca voleo da igra s đentileom, jasikevičijusom, rolandom blekmenom, navarom, fućkom i rađom, za koga kaže da je u pao trenirao svega sat i 10 minuta dnevno, što mu je bilo dovoljno da pojede sve odreda. pričao je i o tenisu, noletu, gren slemovima na kojima je bio (us open i rolan garos) i generalno, ostavlja sjajan utisak. najaviše slična druženja u viljnusu i kaunasu, stay tuned.sutra slobodan dan, idemo da overimo rigu, kažu da je lepota od grada.

Edited by stejsi
:Hail: uživaj, stejsi!jbt, kako se može ladno ''opipati'' adrenalin kad se čitaju tvoje crtice, jasno se vidi kako hajp raste iz dana u dan tamo. a i iz opisa ljudi koji okružuju™ našu repku (Bodiroga :heart: ) vidi se da smo TIM :suzeradosnice:
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...