Jump to content
IGNORED

Zeitgeist


Krampa

Recommended Posts

Zeitgeist is originally a German expression that means "the spirit of the age", literally translated as "time (Zeit) spirit (Geist)". It describes the intellectual and cultural climate of an era. In German, the word has more layers of meaning than the English translation, including the fact that Zeitgeist can only be observed for past events.Zeitgeist has achieved a unique status among German loanwords in other tongues, having found an entrance into English, Spanish and Japanese.Film se nalazi na adresi;http://zeitgeistmovie.com/Traje skoro 2 sata, moze se pogledati online, a na istoj stranici moze se pronaci adresa za torrent, ako neko zeli da ga skine.Da li ga je neko pogledao i sta mislite?PS - vorningNadam se da Uki (and co.) nece pogledati film jer ima da totalno odlepi! :(

Edited by Krampa
Link to comment
  • Replies 100
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Filipenko

    9

  • Shan Jan

    7

  • melankolic

    6

  • Mil@n

    6

Da li ga je neko pogledao i sta mislite?
Gledao ja. Obozavam uvod (religion bullshit - negde oko sedme minute); isekao insert i cerka ga salje drustvu za zezanje.Ostalo, vise-manje poznate teorije zavere, nabacane zbrda zdola, odgledao s podignutom obrvom.
Link to comment
Nadam se da Uki (and co.) nece pogledati film jer ima da totalno odlepi! :(
Sram te bilo, zar ne znaš da MZ predvođena USofA interveniše samo zbog kršenja ljudskih prava i njihove moralne superiornosti kao i zato što su "dostigle stepen demokratije i demokratske kulture i kulture ljudskih prava, koji im to omogucavaju." ? :)OK je Zeitgeist, suštinu religije su dobro objasnili, mada se slabo pominje islam, bar u onoj verziji koju sam ja gledao možda su to kasnije ispravili. Deo o 9-11 je dobar kao uvod u materiju, pokušali su da ukratko sumiraju neke od najočiglednijih nelogičnosti. Ono o FED-u bi bilo dobro da prokomentariše neki ekonomista.
Link to comment

Ma i prvi deo je odradjen tendenciozno. Slicnosti izmedju religija koje navode postoje, ali nije sve tako jednostavno i istovetno kao sto navode...film me je naterao na ceprkanje pa sam onda video da nije bas sve onako kaku kazu...

Link to comment
  • 2 weeks later...

Danas sam pogledao film (i za pola sata otisao da polazem korporativne finansije) i meni je jos taj treci deo imao njavise smisla. Prvi mi je bio kao da gledam inverzne napaljene popove na TV Duga, drugi sto neko rece pogledah sa podignutom obrvom, dok je treci jos najsmisleniji. E sada dal je bas sve tako.... ima tu previse rupa, ali je lepo pogledati nesto ovako da te malo iscupa iz svakodnevice.Zamerka na produkciju koja je jebeno ocajna i da su se malo potrudili oko toga film bi izgledao daleko ozbiljnije i time bolje nosio poruku. Kraj je uzasno razvodnjen, bolje da nema poslednjih 5 minuta i da te ostave ljutog i malo pomerenog, nego takva smirujuca svrsnica.Osim toga je bilo lepo setiti se The Network

Edited by Hustler
Link to comment
Danas sam pogledao film (i za pola sata otisao da polazem korporativne finansije) i meni je jos taj treci deo imao njavise smisla.
sto se tice treceg dela moja drugarica je nakon gledanja odma ujutro otisla u banku da ugasi racun i jedva je uspela. :lol:
Link to comment
  • 2 months later...

Film je sjajan, pogotovu prvi deo, "because he LOVES you". Neopisivo sam uživao u sprdnji. Glede 9/11, gledao sam Loose Change i još jedan doc, duži i detaljniji, pa me ništa nije iznenadilo, a što se tiče dela tri, koliko god jasno bilo da para vrti svet, nemoguće je da se vilica ne zalepi za patos u nekim delovima.

Link to comment
  • 1 month later...
Zeitgeist, fenomenalan dokumentarac o fenomenu Zla, prikazan kroz prizmu moći, finansijske pre svega. Kako je došlo do stvaranja institucije američkih Federalnih rezervi, kakve to veze ima s WWI, WWII, rušenjem "bliznakinja", ratom u Iraku, stvaranjem North American Union, EU i sl. unija...?Čista desetka! :thumbsup: P.S. Nek' vas ne zbuni priča o religiji s početka filma. Sve je to deo Velike Manipulacije. Edited by melankolic
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...