Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

mazda ce ti se manje kvariti, barem to kaze statistika. naucno dokazano na primeru istog motora koji ugradjuje pezo, ford, volvo i mazda (HDI). japanci su uradili svoj elektronski "management" motora i jedino taj radi 101% spotless.sto naravno nista ne znaci. moze ti se desiti da ti fiesta predje 2 miliona km a da joj ne zafali nista, isto kao i da ti posle 10.000km zamene motor. zato imas garanciju. da citiram sin city - modern cars are like electric shavers, they are all the same. kupi sta ti se vise svidja. sumnjam da ti je bitno to sto japanci bolje drze cenu secondhand od forda.

Edited by gazza1
Link to comment

Ova Mazda 2 je sigurno veoma pouzdan auto, kazu jedan od najboljih u B segmentu, mozda cak bolji i od Yarisa. Citao sam negde da ima malo tvrdje, sportsko vesanje. Ono sto je takodje za pohvalu je maksimalan broj zvezdica na crash testu.Sedeo sam nedavno i u Fiesti. Veoma lepo izgleda unutra i spolja. Ne znam, dilema je velika, a ako je pouzdanost Fieste na nivou predhodne verzije, onda prednost ide Mazdi. U principu, sada prilicno lice.Sto se kvarova tice, to je nov auto, imaces garanciju i ne bi trebalo da bude problema.

Link to comment

ne znam posto je mazda 2 u hrvatskoj. zena mog najboljeg druga je bukvalno isilovala kupovinu kada je videla koliko su na mesec dana pred ovdasnji sajam automobila oborili cene. 10.700e je kostala 1.4 verzija sa 4 vrata, zilion airbagova, automatskom klimom i svim sto se pomera na struju. to je bilo bolesno, yaris je tada kosta 3k vise.

Link to comment
  • 1 month later...

Nikad nisam poliro, voskiro, sta god, pa da upitam.Poliranje je kad hoces i da skines sloj farbe koja je izgubila boju(oksidacija i tako to), a voskiranje je zastita?Tj. ako imas nov auto ili sveze ofarban ne treba da poliras vec samo voskiras?

Edited by deeps
Link to comment

Sta preporucujes? Svi mi savetuju neki Turtle Wax. I u cemu je razlika ovakvog voskiranja i onog u servisu za pranje(video sam da imaju tu uslugu, ali nisam nikad probo)?

Link to comment
  • 3 weeks later...

Dobar je Turtle. Nema veće razlike u odnosu na servis, samo oni tamo imaju bolje mašine. Ceo posao nije baš tako lak ni brz kako izgleda u reklamama, ali možeš sam bez problema.

Link to comment
  • 1 month later...

Ok, niko mi ne odgovara, ali svejedno ću da popizdim.Dakle, u SUP-u kažu da ne može da se vozi sa stranom već mora međunarodna koja može da se izvadi u AMS, a u AMS ne znaju na osnovu čega se vadi kad čovek ima samo stranu dozvolu i.. jednostavno kažu doviđenja :mellow: Ko je ovde lud

Edited by Kelt
Link to comment

Ako je u pitanju srpski državljanin može na osnovu strane vozačke u Ljermontovoj da izvadi domaću i mirna Bačka. Pod uslovom da je strana važeća. Ako je u pitanju stranac onda je morao u svojoj zemlji da izvadi međunarodnu.

Link to comment
Ok, niko mi ne odgovara, ali svejedno ću da popizdim.Dakle, u SUP-u kažu da ne može da se vozi sa stranom već mora međunarodna koja može da se izvadi u AMS, a u AMS ne znaju na osnovu čega se vadi kad čovek ima samo stranu dozvolu i.. jednostavno kažu doviđenja :mellow: Ko je ovde lud
Ej, moj muz uopste vishe i nema vishe tu medjunarodnu (nikada mu nigde nisu ni trazili,a stalno je negde), a u Srbiji je barem 3-4 nedelje godisnje i posto ima uvek dobar i lep auto, stalno ga zaustavljaju i traze vozacku. Nikada mu niko nije rekao da njegova nemacka kao ne vazi i da mu treba medjunarodna. Samo zeleni karton i domicilna vozacka i sve je OK.Pa bre i svi moguci Belorusi i Belogardejci,Kazakhstanci i Ukrajinci, Rusi voze po Evropi sa svojim vozackim dozvolama.
Link to comment

Citiram : policajci nisu dužni da znaju engleski pa zato strana vozačka ne važi. A to što se međunarodna izdaje na engleskom nikom ništa... Ništa, još birokratije i vađenje naše dozvole, da ne puca glava posle. Tnx.

Link to comment

Pa dobro, nije isto kada stranac sa stranom dozvolom vozi svoja kola sa stranim tablama, tada se to podvodi valjda pod proputovanje i ima neko vremensko ograničenje od datuma ulaska, nakon toga sve to zajedno nije proputovanje, nego boravak. A druga je situacija kada strani državljanin sa stranom dozvolom vozi kola sa domaćim tablama valjda.Ili po srpskom zakonu stranci ne mogu ni da prođu kroz zemlju autoputem recimo od Mađarske ka Grčkoj bez posedovanja međunarodne dozvole?

Link to comment
Ok, niko mi ne odgovara, ali svejedno ću da popizdim.Dakle, u SUP-u kažu da ne može da se vozi sa stranom već mora međunarodna koja može da se izvadi u AMS, a u AMS ne znaju na osnovu čega se vadi kad čovek ima samo stranu dozvolu i.. jednostavno kažu doviđenja :mellow: Ko je ovde lud
Kakve veze ima AMS sa strancima?!Svaka zemlja propisuje pravila da li ili ne treba da stranac poseduje medjunarodnu dozvolu, iako medjunarodna konvencija predvidja da kada upravljaš motornim vozilom u inostranstvu, obavezno nosiš i medjunarodnu dozvolu (koja važi samo uz pokazivanje nacionalne). Dakle, poželjno je uvek u inostranstvu imati medjunarodnu dozvolu.To isto važi i za strance koji svojim ili tudjim vozilom upravljaju u Srbiji. Kao i za vozače iz Srbije u inostranstvu.Pri tome, medjunarodna vozačka dozvola se vadi u sopstvenoj zemlji (a ne u stranoj), kod organa koji je za to odredjen (u Srbiji AMS). Ne znam uopšte odakle ti ideja da stranac može da izvadi medjunarodnu dozvolu u AMS? :blink:Na kraju: stranac koji živi u Srbiji, nakon 6 meseci od kad je prijavio svoj boravak, treba da konvertuje svoju dozvolu za srpsku (ako je njegova zemlja potpisala sporazum sa Srbijom). Edited by Tresko
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...