Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

  • 1 month later...

Kakve sve popravke i zamene se podrazumevaju kada se radi redovan servis na 10 000km? Kola sam kupio pre dva meseca (Fabia 1.9 SDI, 2006) i doslo je vreme za redovan servis. Ovo pitam da mi se ne bi desilo da automehanicar doda jos gomilu stvari koje nisu potrebne.

Link to comment

Redovan servis za naše službene Fabije podrazumeva zamenu filtera ulja, zamenu ulja i zamenu filtera polena na klimi. E sad, ako ti on kaže da si poderao paknove ili nešto drugo bitno, to ne spada u redovan servis, ali bi valjalo srediti. Sam proceni, ali mu ne daj da radi išta bez aminovanja.

Link to comment
Kakve sve popravke i zamene se podrazumevaju kada se radi redovan servis na 10 000km? Kola sam kupio pre dva meseca (Fabia 1.9 SDI, 2006) i doslo je vreme za redovan servis. Ovo pitam da mi se ne bi desilo da automehanicar doda jos gomilu stvari koje nisu potrebne.
uljefilter za uljefilter za gorivo filter za vazduh filter kabine (ili klime kako ga neki zovu)nista drugo sem ovogaova 2 se menjaju prilikom svakog 2. ciklusa zamene po pravilu s tim sto ja insistiram da ih uvek menjam, za razliku u ceni (20E total maks) ne zelim da mi auto trosi vise zbog prljavog filtera za vazduh ili da se trujem dok vozim. drugim recima ja menjam sve ali to nije po pravilima igre pisanim za cistije sredine od nase.... tvoj izborali ako ti majstor kaze da ne moras da menjas filter za gorivo uvek kad radis servis, narocito ako vozis dizel, teraj ga odmah u PM - direktno ti radi o glavinaravno treba da ti uradi dijagnostiku motora, da li ima nekih prijava na kompjuteru, da proveri stanje kocionog sistema i trapa (mehanicki, da li ima lufta, da li nesto lupa itd).... Edited by gazza1
Link to comment
  • 2 weeks later...

Nakon pet meseci vožnje Xsare 1.4HDi koja je uvežena iz francuske,motor je prijatno predenje zamenio štektavim dvotaktnim zvukom,koji sada ostavlja utisak kao da je ispod haube običan dizel.Potrošnja je blago povećana u gradu, na otvorenom je ista.Bord nije ništa prijavio i izduvni su bezbojni.Problem je što pri polasku kada obrtaljka prelazi 1,1k motor se zatrese prilično,i već na 1,2 prelazi u ono karakteristično zujanje i na dalje u višim obrtajima nema promene.I kada se zagreje, na leru je to štektanje samo malo mekše...ali neznatno.Znači taj zvuk štektanja je samo na leru i do dostizanja viših obrtaja.Ranije nije bilo nikakvih vibracija u kabini kada je na leru i skoro da je bio nečujan u kabini.Do citroenovog servisa idem za dve nedelje (udaljen 250 kilometara - ....gde ja živim.....)pa sam zainteresovan za neki savet....slično iskustvo....unapred hvala...

Link to comment

A diesel particulate filter, sometimes called a DPF, is a device designed to remove diesel particulate matter or soot from the exhaust gas of a diesel engine. Wall-flow diesel particulate filters usually remove 85% or more of the soot, and can at times (heavily loaded condition) attain soot removal efficiencies of close to 100%. A diesel-powered vehicle equipped with functioning filter will emit no visible smoke from its exhaust pipe.In addition to collecting the particulate, a method must exist to clean the filter. Some filters are single use (disposable), while others are designed to burn off the accumulated particulate, either through the use of a catalyst (passive), or through an active technology, such as a fuel burner which heats the filter to soot combustion temperatures, through engine modifications (the engine is set to run a certain specific way when the filter load reaches a pre-determined level, either to heat the exhaust gases, or to produce high amounts of NO2, which will oxidize the particulates at relatively low temperatures), or through other methods. This is known as "filter regeneration". Sulfur in the fuel interferes with many "regeneration" strategies, so almost all jurisdictions that are interested in the reduction of particulate emissions, are also passing regulations governing fuel sulfur levels.

Link to comment
  • 2 weeks later...

završio priču sa štektanjem motora....dizne su bile zaprljane, jedna žestoko.urađena reparacija istih kod bošiste u beogradu 4x60e, skidanje i vračanje dizni 60e idijagnostika sa testiranjem istih 40e.........suma 340e (toliko izdvojih isti dan i za 10 pansiona u Haniotiju)plus mesec dana vožnje u tom režimu,mi je razlabavilo nosače motora, pa se prilikom gašenja zatrese.E sad, da zamenim pre mora i zupčasti sa španerima i vodenom pumpom ....pa da izludim načisto....

Link to comment
  • 1 month later...

ljudi, može li jedno primitivno objašnjenje za početnike u kojoj su mjeri i na koji način ford fiesta i mazda 2 slični? naime, shematizirano objašnjenje koje sam do sad čula ("razvijani su na jednakoj platfomi") mi znači vrlo malo.

Link to comment

kozmeticke razlike - karoserija, unutrasnja oprema. ako mozes da biras uzmi mazdu, ovde se trenutno prodaju made in japan komadi mazde 2, sto je pravi mali mirakul u poplavi turskih toyoti, madjarskih audija i engleskih nissana.

Link to comment

hvala. je, vidila sam, unutrasnjost im je razlicita, fiesta izgleda iznutra nešto progresivnije. mazda trenutno ima bolju opremu za istu cijenu i udobnije su papučice. jel realno za očekivat da se ta 2 auta otprilike jednako često (ne)kvare?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...