Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

Imas gradova gdje bez paralelnog parkiranja ne mozes da vozis.

Kada sam polozio moje prvo paralelno parkiranje je bilo sa peugeot 405 u jednoj maloj uskoj ulici (kola parkirana sa obadvije strane) a jos je bila uzbrdica. Napravio sam takvu guzvu i izgubio nekoliko kila ali sam na kraju uspio.

Od tada nikakav problem sa paralelnim parkiranjem.

Edited by borris_
  • +1 3
Link to comment
10 minutes ago, namenski said:

Koja je sad pa treca???

Ne zezam se. :blush:

1. parking mesta su upravna na kolovoz. Skretanje sa puta na parking mesto iscrtava najčešće prav ugao. Na ovakvo parking mesto se može ući  prvo prednjim, a i prvo zadnjim delom vozila. 

2. parking mesta su uz (paralelna sa kolovozom) kolovoz i parkirana vozila formiraju kolonu. Na ovakvo parking mesto se može ući naročitim manevrom vožnjom u rikverc™. 

Link to comment
11 minutes ago, nisam ja said:

1. parking mesta su upravna na kolovoz. Skretanje sa puta na parking mesto iscrtava najčešće prav ugao. Na ovakvo parking mesto se može ući  prvo prednjim, a i prvo zadnjim delom vozila. 

OK, hvala.

To je, dakle, ovo:

[[[[[[

Da se sad ne dajem u crtanje.

 

Quote

2. parking mesta su uz (paralelna sa kolovozom) kolovoz i parkirana vozila formiraju kolonu. Na ovakvo parking mesto se može ući naročitim manevrom vožnjom u rikverc™. 

Ja sam se ustrucavao da upotrebim izraz 'kolona' ali to je to, dakle:

__  __  __  __

 

I to je paralelno parkiranje, ima smisla.

Potoji li naziv, koje sturcnitm koje svakodnevni za #1?

 

I koji je to 3. nacin, gde utece @Peter Fan? :D 

Link to comment
2 minutes ago, namenski said:

OK, hvala.

To je, dakle, ovo:

[[[[[[

Da se sad ne dajem u crtanje.

 

Ja sam se ustrucavao da upotrebim izraz 'kolona' ali to je to, dakle:

__  __  __  __

 

I to je paralelno parkiranje, ima smisla.

Potoji li naziv, koje sturcnitm koje svakodnevni za #1?

 

I koji je to 3. nacin, gde utece @Peter Fan? :D 

koso parkiranje

  • +1 1
Link to comment

Ima i kad su p mesta iscrtana ukoso uz put tako da samo malo zalomiš udesno i ubudžiš se (skontala sam da je to taj "češalj" što spominje Namenski) pa kad izlaziš ideš malo u rikverc iskosa i ne vidiš sjajno da li neko juri pravcem tako da ja tad palim notorious sva četri kako bi taj što hrli skontao da se isparkiravam i usporio. 

I ja otkrivam toplu vodu kao Peter :hihi:

Link to comment

Ja imam problem kad treba da se parkiram uz levu stranu, moj mozak uopšte ne može da proceni rastojanje kako treba u tom slučaju. Redovno mi auto ostane isturen više ka ulici, pa se iznerviram, pa se vraćam i preparkiravam nekad i više puta.

 

Inače mi je po parkinzima i garažama parkiranje unazad daleko lakše i logičnije nego unapred, pa to i praktikujem osim kad treba da tovarim robu u gepek pa namerno uđem unapred.

Link to comment

Sad kontam iz vase price da sam mislio na paralelno parkiranje u rikverc kao u koloni, to zapravo izbegavam osim kad nema drugog mesta, dok ono obicno u rikverc ubadam iz prve uvek ali obicno ulecem napred cim vidim slobodno mesto, retko imam potrebu u rikverc.

Kumic mi zivi godinama na Malti, slao mi slike neke odande i kaze da je tamo naucio da parkira paralelno sa jako malo malo prostora napred i nazad jer je prosto morao zbog guzve. Demonstrirao mi ovde kad je bio, doktor je za mene.

Sent from my M2012K11G using Tapatalk

Link to comment

U gradovima gdje su velike guzve, uske ulice, bitka za svako slobodno parking mjesto je svakodnevna. Moras da naucis da se parkiras u najuzem mogucem prostoru. Mozak ti jednostavno nauci da procjeni da li tvoja kola mogu da udju tu ili ne. Kada promjenis auto, jako brzo ti se mozak presalta na te nove dimenzije. Jednostavno ne bi nikad parkirao kola da nije tako.

Zbog toga u gradovima vise volim da vozim mala kola.

  • +1 1
Link to comment

To se prije radilo mnogo vise, sada sa radarima manje. Iskusni vozaci znaju da stanu u cm bez ta taknu kola ispred i iza. (radar im samo smeta). A i ovi radari pocnu da piste kada se priblizis na 20-30cm (cak i vise) sto je ipak velika razdaljina.  

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...