Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

On 24.6.2021. at 11:57, desboj said:

Jutros me carica isekla u raskrsnici dok sam išao od Kneza Miloša prema Titovom muzeju pa sam joj finu štetu napravio, policija napravila uviđaj/zapisnik pa mi objašnjava kako je moguće da ne postoji snimak i da ću saznati za 25- 30 dana.

 

Zovem smaram osiguranje od početka avgusta, sad mi kažu da policaja nije mogao da utvrdi krivicu i da je slučaj predat prekršajnom sudiji. A baš sam bio ubeđen da je slučaj čist ko suza

Link to comment
22 hours ago, desboj said:

 

Zovem smaram osiguranje od početka avgusta, sad mi kažu da policaja nije mogao da utvrdi krivicu i da je slučaj predat prekršajnom sudiji. A baš sam bio ubeđen da je slučaj čist ko suza


Da li si je udario otpozadi?

Ja sam imao slucaj da me je lik isekao tacno ispred pesackog, vozilo ispred mene kocilo da propusti pesake, on se lik sa BMW-om karavanom ubacuje izmedju tog vozila i mene koji sam bio na ne bas propisanom odstojanju, ali dovoljnom da u 'normalnoj' situaciji stanem kao covek. Iako sam legao na kocnicu nisam uspeo da stanem na vreme.
Ja sam imao srecu da je neka firma pored puta imala kamere koje su tacno gledale ovu raskrsnicu, inace bih sada bio duzan obojici popravke i troskove sudskih postupaka, advokat (veoma dobar novosadski advokat) mi je rekao da nije bilo snimka, i prijateljski nastrojenog sudije koji je uvazio to kao oficijelni dokaz sa moje strane - ne bi mi bilo spasa.
I to sam momentalno nakon sto je policija otisla krenuo u obilazak komsiluka (bilo je par firmi u blizini) i molio ljude da mi kazu da li imaju survailance i da li mogu da protresu snimke, na svoju ruku.

Steta na sva tri vozila je bila procenjenja na 250.000+, plus troskovi suda i postupka...

Link to comment
12 hours ago, lord_s said:

Da li si je udario otpozadi?

Sa strane, i to je nisam udario nego nasela, njen Pežoić bukvalno odskočio.

Dve trake idu na levo i na pola raskrsnice krene da me seče i ulazi sa moje desne strane u moju, levu traku. Da nisam zakočio zalepila bi mi se na desnu stranu auta, ovako se nasadila na moj desni blatobran svojim zadnjim levim vratima.

 

U saobraćajnoj nema šanse da dođem do policajca koji je vršio uviđaj a iz osiguranja kažu da krivica nije utvrđena i da ide na sud. 

 

Tako da sad u potencijalnom slučaju gde nema snimka kamere i sudija ustane na levu nogu lagano platim štetu plus sudske troškove/uviđaj carici koja po izlasku iz auta (kilometar dalje kad sam je stigao) počinje razgovor sa "što si me udario/jel uče vas u Mitrovici da vozite pička vam materina seljačka/ ovde ste meni u BG došli da govorite kako se vozi" itd

 

Fresh Prince Reaction GIF by MOODMAN

Link to comment


Ima li neko iskustva sa automobilima u kojima se gepek moze koristiti i kao dodatni red sedista? Ne znam da li postoji neki naziv za takva kola ali je jasno na sta mislim, nadam se? Da li tu treba obratiti paznju na nesto posebno u tom delu...? Taj dodatni red bi se koristio kada su tu moji (dakle ne bi se stalno pretvarao gepek u sedista i obrnuto). Mogu i antipreporuke :D




 




Hteli bismo takav neki auto a da ne bude ogroman (sada imamo Astru za koju nam iz samog servisa porucuju da nije vredno da dajemo tolike novce da bi se sredila pred registraciju, tako da je postalo hitno :( ), krenuli smo da gledamo sta nudi Ford iz prostog razloga sto nam je zvanicni centar/servis jako blizu stana (a musterije smo vec preko 10 godina, jer je pre tu bio i Opel pa je sve radjeno kod njih) ali smo u principu otvoreni za sve. Oni imaju modele Galaxy i S-Max sa tim sistemom za gepek. Malö su nam ruzni, ali to nije najbitnija stavka, sad cemo da vidimo sve detalje. Ne znam tacno sta nam je sve od marki dostupno, znam da npr. za Kiu i Hjundai (generalno strance) moramo otici do drugih mesta, dok su Ford, BMW, Mercedes, VW tu.


Link to comment
5 minutes ago, I*m with the pilots said:


Ima li neko iskustva sa automobilima u kojima se gepek moze koristiti i kao dodatni red sedista? Ne znam da li postoji neki naziv za takva kola ali je jasno na sta mislim, nadam se? Da li tu treba obratiti paznju na nesto posebno u tom delu...? Taj dodatni red bi se koristio kada su tu moji (dakle ne bi se stalno pretvarao gepek u sedista i obrnuto). Mogu i antipreporuke :D

 

 


 

 

 

 

 


Hteli bismo takav neki auto a da ne bude ogroman (sada imamo Astru za koju nam iz samog servisa porucuju da nije vredno da dajemo tolike novce da bi se sredila pred registraciju, tako da je postalo hitno :( ), krenuli smo da gledamo sta nudi Ford iz prostog razloga sto nam je zvanicni centar/servis jako blizu stana (a musterije smo vec preko 10 godina, jer je pre tu bio i Opel pa je sve radjeno kod njih) ali smo u principu otvoreni za sve. Oni imaju modele Galaxy i S-Max sa tim sistemom za gepek. Malö su nam ruzni, ali to nije najbitnija stavka, sad cemo da vidimo sve detalje. Ne znam tacno sta nam je sve od marki dostupno, znam da npr. za Kiu i Hjundai (generalno strance) moramo otici do drugih mesta, dok su Ford, BMW, Mercedes, VW tu.

 

 

Djiram S Maxa bez dodatnih sedista, jbga nije bilo a dobro bi dosla. Ne bih drugi auto uzimao sem njega opet. Nedavno videh S Maxa sa 7 sedista i super je sistem - lako se dižu i obaraju, ne oduzimaju gepeku nista kada se spuste.

Imate i Zafiru sa 7 koja je povoljnija.

Bas nesto razmisljam da treba da batalim san o kupovini novijeg automobila, kakva je situacija bolje da ostanem u ljubavi sa starim i da ga pazim i mazim kako treba.

Kod Galaxija mi se ne svidja visina, prakticna jeste al kontam da je S Max bolji u vožnji zbog toga.

 

Edited by maheem
  • +1 1
  • Wub 1
  • Hvala 1
  • Tužno 1
Link to comment

Moja drugarica uzela VW Touran sa 7 sedišta, baš su zadovoljni. 

 

 

Edit

@desboj šta si rekao skotu? Kakav idiot sunce ti, mada napad je najbolja odbrana, jasno je što je krenula đonom. 

Edited by Valkyrie
Link to comment

@ragasto Baš tu. Kamera koja gleda na raskrsnicu je na skroz desnoj banderi na slici, i nema šanse da ne vidi pešački prelaz posle koga me isekla. Ako ima snimka videće se i njen slalom na skroz desnu stranu i beganiju prema Prokopu gde sam je stigao.

 

@Valkyrie

  • +1 1
Link to comment

@Valkyrie

 

Ja na finjaka, jeste dobro, da li da zovem hitnu, ako nemate ništa protiv, da priznate krivicu pa da si ispotpisujemo evropski obrazac i da se razilazimo, što je gospođu u Pežoiću punu adrenalina i posttraumatskog šoka još više zapalilo pa je rekla šta je rekla.

 

So na ranu je moja godpođa koja je u 30 sekundi izletela iz auta, svašta joj rekla i ne znam kako sam je zadržao da ne proguta morža od žene gurajući nazad u auto, ali i za to treba razumevanja, par dana prekoračila termin za porođaj, ne znam koja dnevna kontrola uzastopno sa čekanjem od par sati na doktora, klinac sedi u sedištu iza, generalno stresna situacija na 40+ stepeni vrelog asfalta.

Link to comment
On 8.9.2021. at 22:06, desboj said:

 

Zovem smaram osiguranje od početka avgusta, sad mi kažu da policaja nije mogao da utvrdi krivicu i da je slučaj predat prekršajnom sudiji. A baš sam bio ubeđen da je slučaj čist ko suza

Iz mog nevelikog iskustva ne mora da znači da nije čisto. Policija može jasno da konstatuje krivca (ako to uopšte i radi) obično ako se slažu izjave. Inače će sudija utvrditi. Jednom prilikom me čovek isekao i izjave su nam se složile i sve je završeno brzo. Drugi put je krivac tvrdio da je treće lice njega iseklo, pa je on morao da udari u mene i tu smo morali dugo da čekamo da se nađe treće lice i utvrde sve okolnosti. Posredno znam da bi neke osiguravajuće kuće isplatile štetu po zapisniku ako one utvrde da je krivac jasan, ali kod mene to nije bio slučaj.

Link to comment
On 10.9.2021. at 21:26, I*m with the pilots said:

Hteli bismo takav neki auto a da ne bude ogroman

 

Lepe muke, ja bih gledao da preskočim Scenica. S-Max, Touran, sve rečeno. Sa Zafirom se nisam sretao, a C4 Picasso se više ne pravi, koliko znam.

 

Edit: Uskoro će u prodaju i Dacia Jogger, zakaj ne.

Edited by zorglub
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...