Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

22 minutes ago, Valkyrie said:

Nije to klasična ručna već neka "emergency", jebemlije, bude u dnu onog pretinca između vozača i suvozača. Valjda služi ako sve druge kočnice otkažu. Nisam isprobavala do sad. 

 

to ti je "keep brake" kada dugo stojis recimo na semaforu da ne moras da pritiskas nogom noznu celo vreme.

 

Link to comment

Ja imam samo elektricu "rucnu", tj. parkirnu. Koliko mi je god zgodna, pogotovo sto je automatska (sama se aktivira kad prebacim menjac u P, sama se deaktivira kad pipnem gas), toliko mi je napravila i pakao kad mi se ispraznio akumulator. Kocnica ne moze da se deaktivira bez struje, a akumulatoru ne moze da se pridje sa kablovima zbog polozaja auta. Od tada pazim kako je okrenut auto svaki put kada se parkiram. :D

  • Haha 1
Link to comment

Sinoć sam parkirao kola i sve je bilo u redu, a jutros startujem motor i dobijem zvuk Porschea (manje više).

Maločas piogledam i lociram rupu na cevi auspuha negde ispred srednjeg lonca. Evo me kod majsora i kada je podigao auto pozvao da mi pokaže da je neko probao da reže cev u potrazi za katalizatorom, ali je iz nekog razloga prekinut u poslu.

Nije da nisam pomislio jutros, zato što se auspuh obično javi nešto ranije 

  • Tužno 1
Link to comment
37 minutes ago, Ras said:

Sinoć sam parkirao kola i sve je bilo u redu, a jutros startujem motor i dobijem zvuk Porschea (manje više).

Maločas piogledam i lociram rupu na cevi auspuha negde ispred srednjeg lonca. Evo me kod majsora i kada je podigao auto pozvao da mi pokaže da je neko probao da reže cev u potrazi za katalizatorom, ali je iz nekog razloga prekinut u poslu.

Nije da nisam pomislio jutros, zato što se auspuh obično javi nešto ranije 

u jbt.

koji hud? okvirno, ne tacna ulica fkors.

Link to comment
45 minutes ago, Tosha2EE said:

Ja imam samo elektricu "rucnu", tj. parkirnu. Koliko mi je god zgodna, pogotovo sto je automatska (sama se aktivira kad prebacim menjac u P, sama se deaktivira kad pipnem gas), toliko mi je napravila i pakao kad mi se ispraznio akumulator. Kocnica ne moze da se deaktivira bez struje, a akumulatoru ne moze da se pridje sa kablovima zbog polozaja auta. Od tada pazim kako je okrenut auto svaki put kada se parkiram. :D

To se i meni jednom desilo, na prolazu na parkingu, napravila sam kolone s obe strane. Probao neki momak da gura auto tako pod ručnom, bilo je simpatično :wub:

Srećom AMSS kamiončić došao brzo pa me upalio na kablove, to je recimo situacija kad mi se ona njihova klub kartica lepo zadesila. 

 

 

@Ras je li realno to?? :wacko:

Šteta na autu auspuh samo? Užas svakako

Edited by Valkyrie
  • Wub 1
Link to comment

@ToniAdamskod Centralnog groblja.

@Valkyriena sreću samo je zasečena cev, pa je to relativno mala šteta.

 

Pretpostavljam da ste zakačili u medijima priču oko pooštrenih uslova na tehničkim pregledima u vezi sa emisijom izduvnih gasova? Otud i meni jutros prva pomisao - katalizator!

Iz kog razloga su ovi likovi prekinuli, mogu samo da nagađam: da ih je neko zatekao i prekuinuo u raboti, ili da su nešto stručniji, pa utvrdili da katalizator na mojim kolima nije tu gde su ga tražili.

E, sad, ono što ostaje je osećaj nesigurnosti da će se pojaviti drugi stručnjaci, pa ponoviti grešku prethodnih.

Link to comment

Upravo na Novoj S pricaju o skidanju/kradji katalizatora.

Zapravo pricaju gosti (Okanovic i Piroski "Vrele gume") o tehnickom pregledu i novim propisima od 5.jula i merenju izduvnih gasova.







Link to comment
10 hours ago, angelada said:

Molim savet ili utehu.

 

Trenutno sam na praktičnim časovima, i to ide solidno, dobar instruktor, strpljiv... Međutim, ja bukvalno silujem onaj menjač, iako mi je čovek lepo pokazao 97 puta da ne moram toliko da stiskam i vučem.

 

Je l to prođe samo od sebe u nekom trenutku? Sve ja kapiram u teoriji, i gledam njega kako to kao zvončica izvede, a ja navalim kao mutava.

 

i dodatno pitanje - vozim auto koji ima ručnu na dugmence. Kako ću se posle bez većih trauma prešaltati na običnu ručnu? Instruktor naravno ima svoj "promo speech" da smo ovde samo da položimo, te da svoju tehiku vožnje razvijamo posle sami, da je sve to isto zapravo, kao vožnja bicikla, ali značio bi mi koji glas utehe.

Uzmi automatski mjenjac.

Ali ako ga ne uzms naviknit ces se i sve ce doci na svoje. Samo polako.

 

Sto se ticne rucne kocnice i moja je na dugme takozvana parking kocnica i aktivira se sama. Priblem sa tom kocnocom je sto trosi pakne samo tako. 

Edited by borris_
  • Hvala 1
Link to comment
4 hours ago, borris_ said:

Sto se ticne rucne kocnice i moja je na dugme takozvana parking kocnica i aktivira se sama. Priblem sa tom kocnocom je sto trosi pakne samo tako. 

Pa sta je ne iskljucis dok vozis? :Jova:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...