Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

Sme i u Srbiji da se vozi, ako smeš :happy:. Ja sam tako išao na more, 1 vozač do granice, ja od granice. Pri tom, važi samo za kategoriju kojom je učinjen prekršaj :frust:

Link to comment
7 hours ago, Tsai said:

da li pod zabranom upravljanja vozilom sme da se vozi u inostranstvu ?

Ma sme, ladno, osim u slucaju neke jace kontrole pa krenu da te radiom proveravaju na licu mesta ili - nedajboze - u slucaju nekog sranja: rutinatm je vozi pazljivo, u gradu izbegavaj voznju spoljasnjom trakom u kojoj si im zgodan za zaustavljanje, uobicajena mesta gde imaju obicaj da se nacrtaju, ne bulji u njih kada ih vidis, ostalo na osecaj ;) i malo srece, jebiga...

A napolju ne beri brigu.

Link to comment

Jesi siguran? Vidim da npr unutar EU ako si banovan u Spaniji, ne smes nigde da vozis, jednostavno ti ne vazi dozvola. Da nismo i mi potpisali neki sporazum s evropskim drzavama? 

Link to comment
1 hour ago, Tsai said:

Jesi siguran? Vidim da npr unutar EU ako si banovan u Spaniji, ne smes nigde da vozis, jednostavno ti ne vazi dozvola. Da nismo i mi potpisali neki sporazum s evropskim drzavama? 

Kad je moja guzica u pitanju - jesam, :D 

Kada moram da kategoricki odgovorim tebi - ne smem :): ono sto sigurno znam, to je da me sa srpskom digitalnom, chip ili kako se vec zove, dozvolom koja je bila banovana, pre par godina u EU niko nije dir'o, ukljucujuci i jednu ministarskutm kontrolu koja je, valjda, nesto jaca.

Doduse, radilo se o istocnom delu EU, Madjarska, Poljska, Baltik, oni su mozda malo opusteniji.

Ne znam ni za kakav sporazum Srbije i EU, sumnjam, ali mozda ima neko na forumu ko zna.

Inace, nezvanicno, sa dozvolama i evidencijama oko njih je raspad: sa vise relativno upucenih mesta sam cuo da od trenutka kada sud/PU ko to vec sada radi donese presudu o banovanju prodje dosta vremena da se to evidentira - ja se, recimo, ne secam da me je posle resenja o banu iko zvao da mi u dozvolu uchipi/upise zabranu, tako da sam siguran da vazi ono sto sam ti rekao - da proveru mogu da na putu obave samo pozivom i da potvrdu dobiju samo u nekoj centralnoj evidenciji ako takva uopste postoji.

A tek kakve se mogucnosti otvaraju za muljanje ne smem ni da mislim: sve u svemu, poprilicno sam siguran da, osim u slucaju ozbiljnijeg - nedajboze - sranja, nema frke.

Ili ako te ker koji te je zaustavio bas mrzi ili si mu se nesto zamerio ili ne zna sta ce sa sobom, nista sto 5 - 10 evra ne bi resilo ocas posla... :sleep:

A koliki je raspad video sam svojevremeno, neka 2010, recimo, kada sam staru srpsku, onu roze dozvolu menjao za novu: na staroj je uredno bila fotografija sa cvikama i natpis velikim slovima da sme da se vozi samo sa njima: izdajuci mi novu, djozluke i slicna ogranicenja niko nije ni pomenuo.

 

 

BTW, malopre, nema pola sata, iduci po hleb, zaustavio sam se na raskrsnici u Lastvi i pitao patrolu za tretman srpske banovane dozvole: nasmejali su se onako bas...

Doduse, bila im je neka frka, pa nisam ulazio u jacu pricu, nece me mrzeti da ih priupitam koliko veceras ili sutra ponovo.

 

Tako da sva je prilika - vozi Mishko... :) 

  • +1 1
Link to comment
On 18.5.2021. at 7:30, napadaj said:

Gde da nađem nedostajući deo ovoga i koliko to košta? a8a2cd50f37dfde9503501ee89aa8155.jpg

a jel ti fali samo desna noga ili i više delova?

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment

Molim savet ili utehu.

 

Trenutno sam na praktičnim časovima, i to ide solidno, dobar instruktor, strpljiv... Međutim, ja bukvalno silujem onaj menjač, iako mi je čovek lepo pokazao 97 puta da ne moram toliko da stiskam i vučem.

 

Je l to prođe samo od sebe u nekom trenutku? Sve ja kapiram u teoriji, i gledam njega kako to kao zvončica izvede, a ja navalim kao mutava.

 

i dodatno pitanje - vozim auto koji ima ručnu na dugmence. Kako ću se posle bez većih trauma prešaltati na običnu ručnu? Instruktor naravno ima svoj "promo speech" da smo ovde samo da položimo, te da svoju tehiku vožnje razvijamo posle sami, da je sve to isto zapravo, kao vožnja bicikla, ali značio bi mi koji glas utehe.

Edited by angelada
Link to comment

pa dobro ručna nije toliko bitna, jedino je nedostatak što nećeš vežbati polaženje pod ručnom na uzbrdici
 
tako da gledaj kad budeš kupovala auto da ima asistenciju za polazak na uzbrdici  

  • Hvala 1
Link to comment
12 minutes ago, angelada said:

Molim savet ili utehu.

 

Trenutno sam na praktičnim časovima, i to ide solidno, dobar instruktor, strpljiv... Međutim, ja bukvalno silujem onaj menjač, iako mi je čovek lepo pokazao 97 puta da ne moram toliko da stiskam i vučem.

 

Je l to prođe samo od sebe u nekom trenutku? Sve ja kapiram u teoriji, i gledam njega kako to kao zvončica izvede, a ja navalim kao mutava.

 

i dodatno pitanje - vozim auto koji ima ručnu na dugmence. Kako ću se posle bez većih trauma prešaltati na običnu ručnu? Instruktor naravno ima svoj "promo speech" da smo ovde samo da položimo, te da svoju tehiku vožnje razvijamo posle sami, da je sve to isto zapravo, kao vožnja bicikla, ali značio bi mi koji glas utehe.

Proći će. U vreme kad sam ja obučavala (2003) vozila sam juga naravno a imali smo i porodičnog jugića takođe. Naš kućni menjač bio krut u pm, moralo da se zapne ko motikom da se prebaci u drugu brzinu, za razliku od menjača u školskom jugu koji je bio razrađen i razmrdan i menjalo se prstom. Veselo je bilo kad izađem iz kućnog u školski jugo i navalim na menjač ko da mi život zavisi od toga, prava paćenica smotana. Budi samo uvek sigurna da si kvačilo dobro zgazila pre menjanja brzine i polako probaj da "osećaš" kroz desnu ruku žljebove prilikom pomeranja menjača tamo vamo. Probaj na ugašenom automobilu ako te strah da se upoznaješ s tim dok radi. Veruj da ćeš vremenom prestati da gledaš u menjač, desna ruka automatski sama sve radi. 

 

Za ručnu - ponoviću, meni je elektronska svetlosnim godinama ispred mehaničke (iako imam i mehaničku rezervnu za ne daj bože) 

  • Hvala 1
Link to comment
2 minutes ago, Valkyrie said:

Proći će. U vreme kad sam ja obučavala (2003) Naš kućni bio krut u pm, moralo da se zapne ko motikom , za razliku od u školskom  koji je bio razrađen i razmrdan i prstom. Veselo je bilo kad izađem iz kućnog u školski i navalim na ko da mi život zavisi od toga, prava paćenica smotana. Budi samo uvek sigurna da si  dobro zgazila pre menjanja  i polako probaj da "osećaš" kroz desnu ruku žljebove prilikom pomeranja  tamo vamo. Probaj na ugašenom ako te strah da se upoznaješ s tim dok radi. Veruj da ćeš vremenom prestati da gledaš , desna ruka automatski sama sve radi. 

 

ponoviću,  imam rezervnu za ne daj bože

:murph:

Link to comment
3 hours ago, angelada said:

Molim savet ili utehu.

 

Trenutno sam na praktičnim časovima, i to ide solidno, dobar instruktor, strpljiv... Međutim, ja bukvalno silujem onaj menjač, iako mi je čovek lepo pokazao 97 puta da ne moram toliko da stiskam i vučem.

 

Je l to prođe samo od sebe u nekom trenutku? Sve ja kapiram u teoriji, i gledam njega kako to kao zvončica izvede, a ja navalim kao mutava.

 

i dodatno pitanje - vozim auto koji ima ručnu na dugmence. Kako ću se posle bez većih trauma prešaltati na običnu ručnu? Instruktor naravno ima svoj "promo speech" da smo ovde samo da položimo, te da svoju tehiku vožnje razvijamo posle sami, da je sve to isto zapravo, kao vožnja bicikla, ali značio bi mi koji glas utehe.

sto bi homer simpson onom prilikom rekao bartu, ako ti nesto ne ide, treba na vreme da odustanes.

nisu svi stvoreni za vozace, isto kao sto nismo svi stvoreni za pesake :)

  • Tužno 1
Link to comment
4 hours ago, Valkyrie said:

Za ručnu - ponoviću, meni je elektronska svetlosnim godinama ispred mehaničke (iako imam i mehaničku rezervnu za ne daj bože) 

 

Koji je to auto sa dve ručne?

Link to comment

Nije to klasična ručna već neka "emergency", jebemlije, bude u dnu onog pretinca između vozača i suvozača. Valjda služi ako sve druge kočnice otkažu. Nisam isprobavala do sad. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...