Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

17 hours ago, Milosh76 said:

Gde moze da se odradi dubinsko pranje vozila  sa NBG strane reke?

Da li je rano za to, s obzirom na vremenske uslove?

 

Neka preporuka?

ac gudalovic bi trebalo da je ok.

  • Hvala 1
Link to comment
On 28.2.2021. at 1:49, salerokada said:

Slikalo me na magistrali u Meljaku letos sa 81km/h.

I prošli petak zvoni poštar da otvorim vrata od zgrade i ladno se ne popenje u stan već ostavi ceduljicu u sandučetu da me nije našao na adresi. Popizdeo sam.

U ceduljici piše da imam 15 dana da pokupim pismo u Barajevu. Ako se ne pojavim okačiće na sajtu i oglasnoj tabli suda. S tim da na sajtu piše da elektronska oglasna tabla ne funkcioniše.
I sada moram da idem u Barajevo samo da bih uzeo pismo. Probao sam da zovem, na telefon suda se javlja fax!

Da li ima neko iskustva, šta da radim tj. da li mogu da saznam sadržaj pisma (verujem poziv na suđenje) bez da idem u Barajevo?

Idi na portal sudova - tok predmeta, pa vidi po broju šta je predmet...

Link to comment

Da odgovorim samom sebi.

Pošto telefon koji se nalazi na sajtu prekršajnog suda ne funkcioniše pozvao sam telekom informacije pa su mi tu dali pravi broj telefona suda.
Pozvao taj broj, javila se ljubazna žena i pročitala mi kada i gde treba da dođem i pride dala broj sudije. Pa sam zvao i sudiju i on mi je objasnio koje su mi opcije. Čovek da se istopi od miline... da me ne čeka plaćanje kazne.

  • +1 1
Link to comment

Jel zna neko do kad radi ona uprava saobracajne policije u rakovici?

 

Stigao mi onaj poziv za prekrsajni sud, razmisljam da odem danas do supa da se "nagodim" ako rade jos

 

Jel tacan info da posle ne moram kod sudije, da sup salje direktno to priznanje i nagodbu njima i kad se placa kazna? U supu, posle supa ili tek kad sud potvrdi odluku?

Link to comment
  • 2 weeks later...

da li je nelegalno izbijati ivicnjak ispred ulaza u garazu i napraviti bolji prilaz?

 

ispred garaze mi je bas veliki ivicnjak i nije bas dobro za kola prelaziti preko njega svaki dan

 

kontam da ako bih to uradio niko mi nista ne bi rekao, ali da li je problem npr. ako me vide dok to radim, posto zivim vrlo blizu centra grada i ulica je prometna.

Link to comment
  • 3 weeks later...

jel ima neko iskustva sa zabranom upravljanja vozilom bla bla u odredjenom periodu

 

u presudi prekrsajnog suda stoji da ce po pravosnaznosti presude zastitne mere zabrane upravljanja motornim vozilom izvrsiti teritorijalno nalezna org jedinica mup

 

jel mi iz mupa salju neko obavestenje o zabrani ili kko to funkcionise

Link to comment
10 minutes ago, pbg12345 said:

jel ima neko iskustva sa zabranom upravljanja vozilom bla bla u odredjenom periodu

 

u presudi prekrsajnog suda stoji da ce po pravosnaznosti presude zastitne mere zabrane upravljanja motornim vozilom izvrsiti teritorijalno nalezna org jedinica mup

 

jel mi iz mupa salju neko obavestenje o zabrani ili kko to funkcionise

 

meni to nikad nije stizalo. trebalo bi u presudi da pise kada postaje pravosnazna, pa sam racunaj...

Link to comment
  • 2 weeks later...

Prodao sam Astru konacno... imam pitanje

 

Moje obaveze kao prodavca automobila su da predam kljuceve, saobracajnu, osiguranje i vozilo kupcu, uzmem pare i odem kuci, a kupac se bakce sa birokratijom, placanjem poreza na apsolutna prava u mojoj opstini i sl?

Link to comment
9 minutes ago, Milosh76 said:

Prodao sam Astru konacno... imam pitanje

 

Moje obaveze kao prodavca automobila su da predam kljuceve, saobracajnu, osiguranje i vozilo kupcu, uzmem pare i odem kuci, a kupac se bakce sa birokratijom, placanjem poreza na apsolutna prava u mojoj opstini i sl?


Odradi prenos vlasništva ASAP da ti nov vlasnik ne napravi neko sranje za koje možeš potencijalno ti da odgovoaraš.

  • +1 1
Link to comment
10 hours ago, Milosh76 said:

Prodao sam Astru konacno... imam pitanje

 

Moje obaveze kao prodavca automobila su da predam kljuceve, saobracajnu, osiguranje i vozilo kupcu, uzmem pare i odem kuci, a kupac se bakce sa birokratijom, placanjem poreza na apsolutna prava u mojoj opstini i sl?

Morate obojica za porez, na tebe ce biti resenje a on ce platiti ako ste se tako dogovorili. I taj porez su prebacili na jedno mesto, nije vise po opstinama.

Hocu da kazem da moze kupac sve sam da zavrsi ali trebaju i tvoji podaci.

Edited by djeneralche
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...