Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

4 minutes ago, desboj said:

Ne radi li to sad i Google maps?

Golge zavisi od neta, ovo ne zavisi... Jbg, kad si u roamingu, i nemaš neki paket za to, nije jeftina rabota koristiti google maps online...

Link to comment

nabo me neki majstor sa kamionskom kukom (iako sam iz predostroznosti stao 5m iza :D )

tenku nista :fantom:

jedino mi tablicu izmotao

jel prave saobracajci problem oko toga? 

posto ne bih sam to da peglam, pa cu verovatno voziti koji dan sa takvom tablicom

Link to comment

Pojma nemam, sumnjam da je dozvoljeno, osim ako na haubi ne postoji posebno mesto za rezervni tocak, a znam samo 1 auto koji to ima i to ne svi modeli.

Ako nije u pitanju taj auto, sumnjam da je tehnicki moguce/izvodljivo pricvrstiti rezervni tocak na haubu: em zbog oblika haube, odnosno polozaja, em zbog tezine tocka i tankosti haube na novim automobilima, em zbog nemogucnosti da se tocak pricvrsti...

Krovni nosac?

 

@foto

Link to comment

nije taj auto koji ima fabricko mesto za tocak nego nadjoh na nekom opskurnom forumu sa juzne hemisferre jednostavan nacrt i sistem u koji se oni kunu. medjutim neko tamo napisa da je to u evropi zabranjeno, sto se taman poklapa i sa izlaskom desendera sa ispupcenjem na haubi.

izgleda da ce na krov, al ne dize mi se 40kila gore. na haubi je tcno nad osovinom, nije to bez razliga.

hvala

Link to comment
1 hour ago, foto said:

ne dize mi se 40kila gore. na haubi je tcno nad osovinom, nije to bez razliga.

Ma kakav polozaj nad osovinom, to je neko, da izvines lupio: tom logikom rezervni tocak ne bi imao sta da trazi i na zadnjim vratima...

Problem je jednostavno bas u dizanju: pravitm Defenderi su jednostavno bili previsoki da bi se, bez dodatih merdevina (postojale su kao opcija, a i da se nabave posebno) tocak drzao na krovu.

Voleo bih da vidim tu napravu za na haubu, daj neku sliku ako moze, link, bilo sta...

Link to comment

Neki Geozavodovi su takodje imali fabricki ugradjene merdevine pozadi, pored vrata sa leve strane.

I dubok paktreger.

I rezervni tocak na haubi motora, ali su tada tockovi bili normalnih dimenzija, poceli su enormno da se goje tek kada je pocelo niskoprofilisanje, mode da ne pominjem...

Cenim da bi tocak preko u vr' glave 200 bio ozbiljan problem glede vidljivosti na bilo kom autu ako bi bio smesten na haubi...

Link to comment

:D 

 

Led je led: nikakve gume, nikakve obe vuce, nikakve blokade diferencijala tu ne pomazu, moz' da prica ko sta 'oce...

 

E, sad, one zabranjene ексеруше, to je vec pomalo druga prica...

Link to comment
6 minutes ago, namenski said:

:D 

 

Led je led: nikakve gume, nikakve obe vuce, nikakve blokade diferencijala tu ne pomazu, moz' da prica ko sta 'oce...

 

E, sad, one zabranjene ексеруше, to je vec pomalo druga prica...

U Norveškoj nisu zabranjene... :D

Link to comment

Plocice sam menjao cim sam kupio auto pre 4 i po godine, na 57000km, sad je 119300, trebalo bi da ih menjam bez obzira na stanje?

 

U pitanju su i prednje i zadnje plocice Bosch.. a o istom trosku i diskove? Svecice su menjane pre oko 21000 km i one su za zamenu ili da cekam jos neko vreme? Akumulator isto iz 2016... jbt koliko troskova. Letnje gume ce morati sledece sezone... nadam se neki drugi vlasnik.

 

U pitanju je Astra H 1.4 benzin.

Link to comment
3 minutes ago, Milosh76 said:

Plocice sam menjao cim sam kupio auto pre 4 i po godine, na 57000km, sad je 119300, trebalo bi da ih menjam bez obzira na stanje?

 

U pitanju su i prednje i zadnje plocice Bosch..

Plocice se ne menjaju po kilometrazi nego po очињем vidu, ako dodje do sluha vec ne valja, nikako: nemoj se zajebavas, nego ili pogledaj sam ili neka pogleda majstor, ako su utanjile, menjaj u roku od odma'....

 

Quote

a o istom trosku i diskove?

Sad bas da je isti trosak... :D 

 

I zasto bi menjao diskove, sta te uopste navelo na tu pomisao?

  • Hvala 1
Link to comment

Znam da je u pitanju "ocinji vid" nego cisto pitam, posto ide kisno vreme...

 

Neki majstori su nagovestili da je vreme za promenu diskova, ali da nije hitno nego kad dodju na red plocice. A meni se cini da mi malo skripe kocnice kad naglo zakocim. Ne desava se cesto to kocenje, ali par puta sam cuo da je zaskripalo.

 

Moracu da odvojim neko vreme za majstora, a nerviraju me ti troskovi, da nije bilo korone, davno bih ga prodao...

 

Hvala na odgovoru, svakako :D

Link to comment
14 minutes ago, Milosh76 said:

Plocice sam menjao cim sam kupio auto pre 4 i po godine, na 57000km, sad je 119300, trebalo bi da ih menjam bez obzira na stanje?

 

U pitanju su i prednje i zadnje plocice Bosch.. a o istom trosku i diskove? Svecice su menjane pre oko 21000 km i one su za zamenu ili da cekam jos neko vreme? Akumulator isto iz 2016... jbt koliko troskova. Letnje gume ce morati sledece sezone... nadam se neki drugi vlasnik.

 

U pitanju je Astra H 1.4 benzin.

Nemaju rok trajanja,tako da ako imaju "mesa" možeš još da ih voziš.Diskovi opet isto može vizuelno da se vidi kakvo je stanje.Disk može da se obardi,ako ima materijala za obradu ja mislim da ispod 9mm ne sme da se ide,znaju majstori koliki je minimum,jedino ne može da se obradjuje spaljen disk,a to opet i sam možeš da proveriš po boji.

Akumulator odeš do nekog servisa da ga zakači na DHC i vidiš kakvo je stanje sa kapscitetom,ispod 85% kapaciteta ima da te iznenadi na prvom minusu.

 

  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...