Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

Just now, maheem said:

Bravo. Verovatno je to.

Ja se zapanjio pre 5-6 godina kad sam video kod kolege... Ladno mu je navigacija menjala idealne putanje zbog gužve na putevima, u realnom vremenu...

 

Posle kad sam kupio bolje auto, i meni je isto radilo... :)

Link to comment
4 minutes ago, radisa said:

Ja se zapanjio pre 5-6 godina kad sam video kod kolege... Ladno mu je navigacija menjala idealne putanje zbog gužve na putevima, u realnom vremenu...

 

Posle kad sam kupio bolje auto, i meni je isto radilo... :)

Cekaj, bre, ja skoro nikad ne slusam radio u kolima, ponajcesce CD ili fles?

I onda, kada ne radi, radio radi to sto kazes?

Jebote, onda je auto pametniji od mene... :isuse:

 

Sto naravno ne znaci da je bas mnogo pametan... :sleep: 

Link to comment
51 minutes ago, namenski said:

Cekaj, bre, ja skoro nikad ne slusam radio u kolima, ponajcesce CD ili fles?

I onda, kada ne radi, radio radi to sto kazes?

Jebote, onda je auto pametniji od mene... :isuse:

 

Sto naravno ne znaci da je bas mnogo pametan... :sleep: 

Nam veze sa radiom kao uređejem u kolima... Imaš radio prijemnik za DAB integrisan u navigaciju u kolima... I na određenom kanalu predviđenom za to, neki organ™ emituje signal u određenom formatu, koji navigacija dekoduje i zna gde su sve radovi na putu, zastoji i slično...

 

Ja sma to video u Italiji i Sloveniji, kontam da je to standard u zapanoj Evropi, ali pošto po drugim zemljama nisam imao zastoje na autoputevima ne znam da li je tako...  Kod nas nisam primetio da radi...

Link to comment
1 hour ago, maheem said:

Zapanjen sam.

 

Edit: vidim da si istu reč upotrebio :lol: al stvarno neverovatna sitnica

Ma bio show, bili našto sa ekipom u Italiji, 4-5 kola, i odjednom, prvi u koloni silazi sa autoputa, i kreće nekim bogazama... U nekom trenutku vidimo auto put u daljini,, kolona, zastoj... Jbt, kako je kolega znao da nas izvuče ranije, prođe mi kroz glavu...

 

Stignemo mi na odredište, svi kod njega, e jbt, kako si znao da skreneš sa autoputa? Kaže on, rekla mi navigacija da je zastoj, 45 minuta čekanja, da li hoću da promenim put... Pa kako, nikom drugom nije rekla? E, kaže on, fabrička Volvo navigacija ima ugrađen radio prijemnik i onda donosi odluke u live režimu... Vilica do patosa...

 

Posle par godina, kupim ja RAV4-a, u Italiju, eto meni obavesti u nekom trenutku, zastoj 10 minuta, da li hoću okolo? Jbt, rekoh, evo i moja navigacia zna... :D

 

Super je stvar...

Link to comment
8 minutes ago, radisa said:

Super je stvar...

Naravno da jeste, nego si me zbunio sa onim radiom za koji sam mislio da je radio :D 

I naravno da po trulom Zapadu uglavnom radi to sto si opisao, provereno.

 

Link to comment
47 minutes ago, radisa said:

Nam veze sa radiom kao uređejem u kolima... Imaš radio prijemnik za DAB integrisan u navigaciju u kolima... I na određenom kanalu predviđenom za to, neki organ™ emituje signal u određenom formatu, koji navigacija dekoduje i zna gde su sve radovi na putu, zastoji i slično...

 

Ja sma to video u Italiji i Sloveniji, kontam da je to standard u zapanoj Evropi, ali pošto po drugim zemljama nisam imao zastoje na autoputevima ne znam da li je tako...  Kod nas nisam primetio da radi...

pa i kod nas na r202 se emituje redovno

smom te pita da li želiš da učitaš i čuješ poruku

Link to comment

koristim Waze app na telefonu, radi na istu foru i najbolji je za voznju po zapadnoj obali. cak mi javlja i kad ima pandura, da je neki predmet na puti, auto neciji stao. 

 

btw, stigla sam od vegasa do la za 3 sata. obicno treba 4.  auto ide kao zmaj, razvija 100milja na  sat super brzo, prelecem a i dalje kao da idem 60milja. cak je i suvozac zakljucio da se nista ne oseca. 

 

ali ono sto me je odusevilo jeste cruise control. stavila sam ga na 85milja (do vegasa) i kad ga ukljucis postane polu automatizovana voznja. sam skrece u krivine, koci, ubrzava, ali moras makar prst da drzis na volanu. pustila sam volan sam da vozi, i posle 20 sekundi mi ide poruka na tabli da stavim ruke na volan. 

 

i napokon naucih kako se gepek bez pipanja otvara. nogu provuces ispod branika sa levo na desno. 

 

i dalje ne znam kompjuter da koristim osim da nadjem stanicu niti da dajem voice commands. i dalje saljem poruke direkt preko siri na telefonu a znam da mogu preko auta samo ne znam kako jos 

Link to comment
10 hours ago, mustang said:

dalje saljem poruke direkt preko siri na telefonu a znam da mogu preko auta samo ne znam kako jos 

Aktiviraj Apple CarPlay, Trebalo bi da imas jedan UBS port koji je namjenjen samo zato i onda kad spojis telefon preko kabla koji je na tom portu, onda se ukljuci Apple CarPlay. Na nekim autima, Waze moze da ti bude default navigacija ako koristis Andriod telefon i Android Auto. Ovi noviji modeli (kasniji 2020 i 2021) imaju i bezicni CarPlay/Andriod Auto, ali za starije treba kabl.

Link to comment
4 hours ago, Peter Fan said:

Aktiviraj Apple CarPlay, Trebalo bi da imas jedan UBS port koji je namjenjen samo zato i onda kad spojis telefon preko kabla koji je na tom portu, onda se ukljuci Apple CarPlay. Na nekim autima, Waze moze da ti bude default navigacija ako koristis Andriod telefon i Android Auto. Ovi noviji modeli (kasniji 2020 i 2021) imaju i bezicni CarPlay/Andriod Auto, ali za starije treba kabl.

 

će da probamo :D

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...