Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

25 minutes ago, mustang said:

joooooj aaaaaaaaaa! 

vodim muza danas na probne vozne...njemu komfor ispod guzice, kako ce mu biti kao suvozacu, a ja voznju i preglednost

 

javljam veceras sta sam odlucila mada su mi prijatelji rekli nista da ne uzimam danas, nego prvo da ih zovem da prodiskutujemo jer sam impulsivna pogotovu ako ogladnim i izgubim zivce :laugh: ... 

Ma otkud. 

 

Iako ti je hitno, morash ih zavlaciti jedno 7-8 dana, i pritom barem 10-ak dilera preko Edmundsa, Cars,com ili Autotradera da uvuces u pricu. Onda samo email/text pregovaranje. Kad odes u salon, onda si pecen, a sad se blizi kraj mjeseca pa ce neki od njih biti motivisani da ti daju dobar popust. Takodje, uskoro dolaze 2021 modeli, tako da bi trebala da dobijes i dobar popust na 2020 modele.

 

Ja sam zadnja tri auta kupovao po oko dva mjeseca svaki i na kraju izbunario ~ 22% of MSRP, plus par sitnica za dzaba. Takodje gledaj izvan domicilnog trzista cisto da vidis kako se stvari krecu u San Diegu, Bay Area ili cak Nevadi.  Ja sam po povaj zadnji  MB na kraju isao u Milwaukee da kupim a prije toga zamalo da odem u St. Louis, ali smo se razisli za nekih 1% jer nisam htio da si platim put. 

 

Doduse ja volim taj proces, pa mi nije bilo tesko da se zamlacujem time.

  • +1 1
Link to comment
13 hours ago, mustang said:

a kad da im dam da mi urade credit check?

 

 

Credit check nije presudan, jer se car loans daju i sakom i kapom, osim ako base nemas totalno sjeban credit history. To se radi bukvalno kao zadnji korak u procesu (kad sjednes sa finance managagerom da potpisujes papire). Ti finance manageri su namazani sa milion boja i oni su zapravo pamatniji i spososbniji od vecine prodavaca (zato i imaju tu poziciju) i tu moras paziti da ti ne uvale razno-razne "protection packages" i "extneded warranties" za sve i svasta, ili da to daju first month free, ali sa vecom kamatnom stopom.*

 

Finance manager moze da stopira cijelu prodaju, ali on je isto tako commision based i zaradjuje tek kad se auto proda, sto znaci da je zainteresovan da se nadje neko rjesenje, cak i ako imas los credit. Upravo zbog tog interesa, ti tu imas sansu da iskopas nesto povoljno i zapocenes neku zvaku tipa: "I like the car, the price is fair, the buying experience in your store was great - can we be creative about the financing?" I tu ga malo motivises da se procima oko pronalazenja dobre kamate, jer oni rade i sa finansijskim ogrankom proizvodjaca (auto firme daju kredite), ali i sa barem 7-8 banaka, i neka od njih ce biti spremna "to deal". A mozes i oticu u svoju banku i raspitati se koje oni ponude imaju, cisto da znas sta da ocekujes kod dilera.

 

* za ovo se unprijed pripremi i istrazi malo razne scenarije. Ako nisi dobra sa matematikom, nadji na internetu loan amortization calculator da vidis koliko ces ukupno platiti kamata - to moze biti vaznije nego kolika ti je mjesecna rata. Ovako nesto: https://www.amortization-calc.com/auto-car-loan-calculator/

Link to comment

okeeej. fala :D

 

srednji mi je je kredit. jedan mesec fair, drugi good. 

uzecu lease da vise ne udjem kod mehanicara niti se vezem za kola

Edited by mustang
Link to comment
1 minute ago, mustang said:

koji sam ja idiot, sve sam ponude bacala od banke i capital one za  car finance i sad nemam ni jedan da apliciram. a sve nesto sitno bilo 2-3% kamata

 

Idi na Dan's Deals ili Doctor of Credit, mozda ima tamo nesto...

Link to comment

I za kredit i za kola - koristi pametno da ti neko nudi nešto bolje, dokle god možeš da skines cenu / kamatu

 

Ovo je jedna od retkih situacija gde ti imaš sve informacije a ne ona druga strana, tako da ih iskoristi. (Dobar je kredit ali tamo je za xyz Manja kamata/učešće. Dobra je Tojota al Mazda je isto dobra i daju mi još... A i jeftinija je)

I slobodno laži, dokle god nije previše neće te provaliti. A i ako te provale, baš te briga + ima i prodavaca i banki kolko nećeš :)

Link to comment
6 hours ago, mustang said:

okeeej. fala :D

 

srednji mi je je kredit. jedan mesec fair, drugi good. 

uzecu lease da vise ne udjem kod mehanicara niti se vezem za kola

Ma kakav lease - pa to je najgora od svih opcija. Bukvlano bacanje para u bunar.

Link to comment
5 hours ago, Peter Fan said:

Ma kakav lease - pa to je najgora od svih opcija. Bukvlano bacanje para u bunar.

 

sutra uzimam nesto, nasla sam neke jermene, bolje su se ophodili prema meni nego dealerships. bolje mi i rates daju. izgubila sam strpljenje sa dealerships totalno. jedno kazem drugo rade, dan ih cekam za odgovor. mnogo su neprofesionalni. 

 

 

lease ima option to buy zar ne(?), al posto sam ja pizda, vezacu se i za ovaj auto, a to ne zelim. to je sve materijalno, tax deductible i da od mene postane dama. mehanicara da ne vidim a ne sa antoniom da kopam po ispod haube. jebali me automobili. 

 

tojotu necu, bas su bili neprofesionalni prema meni. i hondasi isto. bjuik nenormalni, ford jedini normalan prodavac ali ne svidjaju mi se auti iz unutra, sve je nekako sto kazes blunt, chevy bili previse zauzeti da me prime. 

Edited by mustang
Link to comment
57 minutes ago, Djuro said:

bad mf je ovaj auto!

jes' da si rekla da neces toyotu al' sta sad. :) ovog frajera neces vodati po servisima, to je sigurno.

srecno!

 

i dalje je japanac :D

 

hvala!!!

 

ko saliven mi, moj personality, milina ga voziti, volan bruka. ne znam jos u kameru da gledam, peder mi koci sam kad sam previse blizu nekog, okrece mi volan u liniju da se vratim. to sam danas popodne naucila. nista drugo ne znam. ni da promenim stanicu. prodavac mi povezao telefon na bluetooth jer bih ja to proucavala dva meseca. ima kozna sedista na sta nisam navikla. 

 

al gepek!!! jebo me gepek... otvara se na senzor nogom ispod branika sto je odlicno kad nosim kese u obe ruke. 

a nosim ih stalno. 

i cim pridjem i uhvatim se za bravu sam se otkljuca a zakljucavam na neki dodir na bravi sto se ne vidi. 

 

i sinu, jaooo, njemu klima posebno pozadi da ne moramo svi da se hladimo zbog njega. njemu je stalno vruce, pravi muzjak. 

 

i muzu se svideo mada on nema pojma oko kola cak i ficu da sam uzela. samo da ide. 

 

mnogo sam srecna :)

Edited by mustang
  • +1 2
  • Wub 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...