Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Uvažena komisijo ppp, upomoć!

Gospođa rešila da je ponovim novim autom, a okvirna priča je sledeća:

 

Gospođin uži izbor(lista modela, zanemariti ostatak teksta na slici):

83115611_Annotation2020-03-08164602.png.19adf9daa9c4eede80cc67dc567b13a2.png

 

Njeni kriterijumi:

Benzin

Gepek minimum 350l

Hečbek mooožda nešto podignuto reda veličine 2008,3008 ili Kaškai

Ne manje od 100 konja

 

Moji kriterijumi:

Pouzdanost

Cena održavanja

Cena ne više od 8000€

 

Hvala unapred, turu obrćem na kraju kupovine za mesec ili dva kad naleti odabrani model u zadovoljavajućem stanju.

Link to comment
1 hour ago, 3opge said:

nema bolje od civica, moj roka 38.5 mpg

 

 

1 hour ago, kud u maglu Simoviću said:

фау ве

 


 

за пеугота би могао @Moća да каже коју

Koji god od ova dva, ja ostalo ne bih ne gledao.

Link to comment
3 hours ago, maheem said:

Kolko dece imate?

Jedan mangulać, malo jači od 2 meseca.

 

Rapid sa spiska sigurno otpada jer je karavan.

Link to comment
9 hours ago, desboj said:

Jedan mangulać, malo jači od 2 meseca.

 

Rapid sa spiska sigurno otpada jer je karavan.

ja se ne bih razmisljao da imam Zvrka, za te pare  bi sigurno mogao da nadjes Skodu Yeti, pouzdan, modularan avto. Skoda se zajebala sto nije nastavila da ga modifikuje, bio je jedinstven model na trzistu. Izvinjavam se na trolu, posto nije na spisku.

Link to comment

Nikad necu zaboraviti unezverenog vlasnika Yetija kada u servisu objasnjava kako su mu se upalile sve lamice dok je vozio 100kmh u tunelu spustajuci se sa Zlatibora. 20 i nesto hiljada na satu, dve godine star.

Link to comment
36 minutes ago, djeneralche said:

Nikad necu zaboraviti unezverenog vlasnika Yetija kada u servisu objasnjava kako su mu se upalile sve lamice dok je vozio 100kmh u tunelu spustajuci se sa Zlatibora. 20 i nesto hiljada na satu, dve godine star.

 

Sve lampice se pale da bi okolinu upozorile na ludaka koji se suludom brzinom spuštao sa Zlatibora kroz tunel.

Link to comment
1 minute ago, Ras said:

 

Sve lampice se pale da bi okolinu upozorile na ludaka koji se suludom brzinom spuštao sa Zlatibora kroz tunel.

Haha ma slazem se, i meni ga nije bilo zao, samo je tesko odrediti se prema necemu kao sto je pouzdanost automobila, recimo znam i za dogadjaj za kvar u KIA autu u garantnom roku i zamenu nekog ozbiljnog dela bez upisivanja u servisnu knjizicu. Klasicno dilersko peglanje zvanicnog broja kvarova gde je KIA u vrhu pouzdanosti, To verovatno rade svi.

Link to comment

Slažem se da je potpuno neuputno deliti i tražiti savete o puzdanosti automobila koji su stari više godina - jednom će morati da počnu da se kvare, prosto zato što delovi počnu da stižu za zamenu!

Iz tog razloga kod kupovine polovnih automobila prednost onim koji su kupljeni ovde, sa redovnim servisima. (Ili napolju ukoliko te uvere u verodostojnost servisne knjižice.)

Zatim, kao potencijalni kupac treba proveriti koji su naredni neophodni servisi, kada je generalna, šta se menja, koliko koštaju ovakvi i redovni servisi, itd...?

 

@djeneralche Sada si mi ukakio predlog za desboja da pogledaju KIA Ceed, ili Proceed - ima ih nekoliko na oglasima koji ispunjavaju tražene uslove.

Ukoliko je supruga prenervozna, ili prosto voli žustru vožnju najčešći motor u ponudi od 1,4L i 100KS čini da automobil nije dovoljno startan. Ovaj drugi (Proceed) sa troja vrata ima podjednako veliki prtljažnik kao i regularni Ceed, ali dodatno smanjenju vidlivost nazad zbog oblika karoserije. Ulazak u automobil i pristup zadnjoj klupi solidan obzirom na znatno duža prednja vrata. Sa druge strane, u uslovima parkiranja automobil do automobila, ta dugačka vrata mogu predstavljati ozbiljan problem za ulazak/izlazak.

 

Ukoliko je hečbek zahtev zbog prostora u prtljažniku, onda bih predložio još dva automobila iz nižeg segmenta koji iako sedani bi mogli da dođu u obzir: Seat Toledo (Ibiza sedan) i Kia Rio sedan (mislim na generacije nakon 2012. godine). Oba imaju odličnu zapreminu prtljažnika, pri čemu je kod Toleda pristup olakšan zbog konstrukcije petih vrata kao kod hečbeka.

Problem je što je Toledo vrlo redak u ponudi, Rio češći.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...