Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

Ako ne uspem nista sutra rano ujutru oko te nagodbe, reci cu sudiji da nisam znao kako to funkcionise i zaplakacu onako filmski pa sta mi Bog da...

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment

jel moze neko da mi objasni kako se sa avalske skrece ka gradu (na magistralu)?

 

danas sam najpre iz pravca zeleznika produzio pravo (tako me oskudni znakovi navodili) posle par stotina metara skontam da to nije to, vec da sam nastavio ka kijevu dole (kuda ide 54)

tu se okrenem i na istoj raskrsnici probam desno i tu kad krenes ima znak za obavezan smer, sve super, medjutim kad sam dosao do same ibarske dozvoljeno samo desno ka cacku

tu sam u kaligulinom stilu, mic po mic uz mahanje ruku presekao kolonu iz grada i nekako upao u istu takvu iz cacka

 

najjace, malopre kad sam seo za komp google maps i planplus kazu isto ono sto se meni ucinilo danas posle svega toga: da uopste nije moguce skrenuti iz avalske ka gradu

 

dal je jebeno realno da su tako uradili to ukrstanje?

uzgred, tu i sad nesto rade, pa to doprinosi dodatnom  haosu i onako ocajnoj sigalizaciji

 

e: nasao u medjuvremenu gde se iskljucuje od zeleznika, krajnje logicno posle ibarske desno pa gore u desnu traku ibarske

ali prilicno sam siguran da su danas upravo ispred tog skretanja postavili one stubice za zabranu prolaza i da je tu bilo moguce produziti samo pravo

Edited by pbg12345
Link to comment
21 hours ago, pbg12345 said:

jel moze neko da mi objasni kako se sa avalske skrece ka gradu (na magistralu)?

 

avalska = stari kružni put, od železnika do ibarske

 

Elem, kad skreneš prema Čačku, ako uspeš odmah uđeš u petlju novog kružnog puta, pa se vrtiš po njoj u krug (ka avali, pa ka centru), a ako to promašiš, imaš kod orlovače podvožnjak kojim možeš da prođeš i okreneš se na drugu stranu.

 

Sve to je standardna procedura ako se ide novim kružnim putem od Avale a direktno skretanje ka centru još ne postoji...

Link to comment
21 hours ago, Zli Gli said:

Ako ne uspem nista sutra rano ujutru oko te nagodbe, reci cu sudiji da nisam znao kako to funkcionise i zaplakacu onako filmski pa sta mi Bog da...

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 

Ne možeš da povedeš nekog advokata?

Link to comment

Nisam vodio nikoga, dogovorio se tamo na 15 000din i 4 kaznena poena, bez oduzimanja dozvole. Sasvim pristojno a imao sam i srece, da sam uhvacen sa 100 ili vise km umesto 98 onda bi bile skroz neke druge kazne, zesce poprilicno.

Link to comment

Znam. Čuvajte se toga ljudi. Sve je više kamera i najbolje bi bilo da poštujete propise. Tebe ako budu u naredne 2 godine uhvatili i sa tom brzinom nema ti spasa. Ode dozvola. Drago mi je da si uspeo da se izvučeš. 

Link to comment
3 hours ago, Frile said:

 

avalska = stari kružni put, od železnika do ibarske

 

Elem, kad skreneš prema Čačku, ako uspeš odmah uđeš u petlju novog kružnog puta, pa se vrtiš po njoj u krug (ka avali, pa ka centru), a ako to promašiš, imaš kod orlovače podvožnjak kojim možeš da prođeš i okreneš se na drugu stranu.

 

Sve to je standardna procedura ako se ide novim kružnim putem od Avale a direktno skretanje ka centru još ne postoji...

da to, isao sam od zeleznika ka ibarskoj

 

nisam siguran da sam te razumeo

gledajuci mapu izgleda da je izlaz iz tog smera da se produzi ispod ibarske pa desno i popne gore

samo, kao sto rekoh, tu nesto rade, imaju oni stubici i prilicno sam siguran da je moguce samo dalje pravo kruznim, a ne i desno gore na ibarsku

 

skontah da je za smer ka zelezniku jedino resenje da se krene ka cacku pa na petlji orlovaca ukljucenje na ibarsku

sto je prilicno suludo resenje

 

ali na stranu sve to, ovo sto vozim pa vise obracam paznju stekao sam utisak da je kod nas signalizacija pogotovo ta koja pokazuje pravce kretanja katastrofalno uradjena

svestan sam da lose vozim i za ovo konkretno zasluzujem da mi uzmu dozvolu (postoje li kamere tu?), ali ostajem pri tome da je raskrsnica em lose resena,em signalizacija ocajna

 

drugi problem koji primecujem od kad aktivno vozim, cini mi se da na nekim putevima ili nije adekvatno ogranicenje brzine ili se nedovoljno vodi racuna o pridrzavanju trenutnog

 

npr obrenovacki put, od padine do ostruznice to je 2 + 2 put sa odvojenim trakama, ogranicenje brzine je 80

bukvalno niko ne vozi ispod 90, autobusi voze toliko

 

poenta je da ako vozis ispod solidnih 10 preko ogranicenja brzine ti realno (presporim kretnajem) ugrozavas saobracaj

dakle ili treba povecati ogranicenje brzine ili poostriti kontrolu da se vise postuje trenutno stanje

 

laicki mi se cini da iako put "vuce" da se vozi 100 i vise ipak nije pogodan za to

tome u prilog ide sto je i jedan od puteva sa najvise saobracajki

svako malo neko pogine na tom obrenovackom putu, a jedan od uzroka je i to vec opsteprihvaceno nepostovanje ogranicenja brzine

po slobodnoj proceni 90% vozi preko 90, a bar pola i preko 100km/h

Edited by pbg12345
Link to comment
On 13.10.2019. at 20:13, pbg12345 said:

jel moze neko da mi objasni kako se sa avalske skrece ka gradu (na magistralu)?

 

danas sam najpre iz pravca zeleznika produzio pravo (tako me oskudni znakovi navodili) posle par stotina metara skontam da to nije to, vec da sam nastavio ka kijevu dole (kuda ide 54)

tu se okrenem i na istoj raskrsnici probam desno i tu kad krenes ima znak za obavezan smer, sve super, medjutim kad sam dosao do same ibarske dozvoljeno samo desno ka cacku

tu sam u kaligulinom stilu, mic po mic uz mahanje ruku presekao kolonu iz grada i nekako upao u istu takvu iz cacka

 

najjace, malopre kad sam seo za komp google maps i planplus kazu isto ono sto se meni ucinilo danas posle svega toga: da uopste nije moguce skrenuti iz avalske ka gradu

 

dal je jebeno realno da su tako uradili to ukrstanje?

uzgred, tu i sad nesto rade, pa to doprinosi dodatnom  haosu i onako ocajnoj sigalizaciji

 

e: nasao u medjuvremenu gde se iskljucuje od zeleznika, krajnje logicno posle ibarske desno pa gore u desnu traku ibarske

ali prilicno sam siguran da su danas upravo ispred tog skretanja postavili one stubice za zabranu prolaza i da je tu bilo moguce produziti samo pravo

Ideš putem pravo, i onda u jednom momentu skreneš desno, tu se odvaja drugi put. Obično u blizini tog skretanja je postavljena jedna žuta tabla, na jednom kraju je u obliku strelice, na kojoj piše ime grada ili mesta ka kojem bi ti hteo da ideš.

Link to comment
11 hours ago, renne said:

Pa ne može više od 80 na magistralnim putevima

to mu dodje kao neki brzi put

fizicki su ogradom odvojeni smerovi kretanja

 

 

ne znam da li uopste postoji mogucnost da povecaju ogranicenje ali ako ne, onda bi trebali vise kontroloisati ogranicenje

ovako je prilicno suluda situacija da prosto moras voziti brze od dozvoljenog

11 hours ago, Host said:

Nije blesav da skrene ka Cacku :fantom: 

svi putevi vode u cacak :fantom:

1 hour ago, Tresko said:

Ideš putem pravo, i onda u jednom momentu skreneš desno, tu se odvaja drugi put. Obično u blizini tog skretanja je postavljena jedna žuta tabla, na jednom kraju je u obliku strelice, na kojoj piše ime grada ili mesta ka kojem bi ti hteo da ideš.

:D

e fala tresko, mnogo mi znaci ova informacija

 

problem je sto je ovde ta zuta tabla zaklonjena znakovima za radove na putu plus urasla u travu

Edited by pbg12345
Link to comment
15 hours ago, nesha taxista said:

Znam. Čuvajte se toga ljudi. Sve je više kamera i najbolje bi bilo da poštujete propise. Tebe ako budu u naredne 2 godine uhvatili i sa tom brzinom nema ti spasa. Ode dozvola. Drago mi je da si uspeo da se izvučeš. 

 

Ne vozim inace nesto brzo ali tu je bio neki pravac i nije bilo kuca a izasao sam iz obilazenja pa je zato bila ta brzina, mada bi i inace bilo 70-80 ali to je ipak manje lose. Mada kazem, sa 100+ bi bilo mnogo gore tako da sam solidno prosao.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...