Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

Pre izvesnog vremena sedim u kancelariji sa nekim likom koji je vlasnik jednog od vecih placeva u Srbiji i u jednom trenutku mu zazvoni telefon i jave mu da mu je stiglo 10-ak automobila na plac i lik bez problema pred nekoliko svedoka izdiktira saradnicima za koji auto da spuste kilometrazu na koliko. Covek mi posle iskreno kaze da je najmanji problem sa tim automobilima spustena kilimetraza, jer skoro svaki auto koji uveze ima mnogo ozbiljnije probleme sa limarijom, motorom ili elektronikom. U to sam se i licno uverio kada sam kupovao auto, kakvi su to horori bili.

Link to comment

Oterao sam auto kod majstora. Sredio je sve osim jednog problema. Dakle, imam problem da kada mi je auto van brzine na semaforu, broj obrtaja ponekad (sve učestalije) skoči na oko 1000, ponekad i 1500. Noga mi nije na gasu, a auto se ponaša kao da jeste (zvuk i broj obrtaja). Rekao sam ovo majstoru pre servisa, on kaže da je tu nešto zategao, nisam baš razumeo šta, U svakom slučaju nisam zbog toga samo išao kod njega i nije me ispalio, samo mi nije to popravio. :D Dakle, kakav je ovo problem i šta treba uraditi?

Edited by pacey defender
Link to comment
  • 2 weeks later...

Ovo drugo može prilično da košta, ali što pre - to bolje jer diže potrošnju i stvara probleme u vožnji. A biće sve gore. No, naravno prvo treba probati sa čišćenjem. 

Link to comment
On 26.9.2019. at 18:24, čekmeže said:

Klapna leptir gasa? Probati očistiti, ili menjati.

 

"Regulator ler gasa", "step motor ler gasa", u stvari servo motor kojim se reguliše ler gas. To hoće da zeza (ima i zupčanike unutra, hoće vremenom da se zaprlja ili propadne).

Imao sam taj problem pa ispade da treba zameniti "step motor", a ja mislio da je pedala za gas kao nekad direktno povezana sajlom sa klapnom. Cvrc.

Link to comment

Ova Astra sto sam pazario drugu je mnogo vazdignuta nazad, napred isto iznad proseka ali nazad bas zesce. Gume su 235/50/17, sto ce reci da nisu male, ali vidi se koliko ima lufta. Jel se to regulise drugim oprugama samo?93e5469ccc89d7d1ce962e02eaead881.jpgdcec196d88b757fbc9dd5cbea07aa201.jpg

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment

moj josef je najbolji...al ti sam vec svaki put rekla. $75 za keramicke kocnice (sve zajedno)...ja mislim da je to dzabe. zakala za sledeci petak. izribao me sto sam tako dugo cekala, totalno sam na nuli sa njima. jbga, uvek u poslednjem minutu

 

a da, i prosla sam na crveno, stigao poziv za sud za jan 2020. prvi put u zivotu da me uhvate ...bas me zanima sta ce biti. znala sam da prolazim na crveno ali sam bila toliko umorna da me mrzelo da zakocim. 

Link to comment

Ja idem sutra u Loznicu na sud, navatali me pre mesec i po ili dva kad sam prema Banji Koviljaci isao 98 a ogranicenje 60, neki otvoren put navlakusa... 10 do 20 hiljada kazna, 4 kaznena poena i mesec dana oduzimanje dozvole, s tim sto kazu da ovo zadnje mogu da izbegnem tako sto cu sve da priznam i da se ne bunim mnogo, sto ce i biti slucaj jer je sve bilo kako je i zapisano. Red je bio da napravim i prekoracenje jer sam sve ostale kazne otprilike vec overio.

Edited by Zli Gli
Link to comment
49 minutes ago, Zli Gli said:

Ja idem sutra u Loznicu na sud, navatali me pre mesec i po ili dva kad sam prema Banji Koviljaci isao 98 a ogranicenje 60, neki otvoren put navlakusa... 10 do 20 hiljada kazna, 4 kaznena poena i mesec dana oduzimanje dozvole, s tim sto kazu da ovo zadnje mogu da izbegnem tako sto cu sve da priznam i da se ne bunim mnogo, sto ce i biti slucaj jer je sve bilo kako je i zapisano. Red je bio da napravim i prekoracenje jer sam sve ostale kazne otprilike vec overio.

al to si trebao da se nagodiš prije nego odeš kod sudije. ja sam ga zgazio malo jače od tih 38km/h i prošao sam sa <10k neke tačkice i sa dozvolom u posedu


 

eminentni advokat iz jagodine zna više 100%

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...