Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

1. Ne mora biti overen, odete u agenciju, oni već imaju te obrasce. Nije loše da tamo napraviš i punomoć za vožnju prenos i ostalo. 2. Platiš porez na prenos ako ćeš ga odmah prevoditi i odeš u SUP da ti se izda saobraćajna na tvoje ime. Nisi napisao da li automobil menja registarsko područje, ako da, onda prvo moraš tablice vratiti u tamošnji SUP, tamo (dakle u mestu prodavca) platiti porez i onda odeš u SUP u mestu u kom živiš da ti daju druge.Druga varijanta je da koristiš punomoć i viziš na ime prodavca, Nije to baš zakonito, ali mnogi to rade.

Link to comment

Moj ti je savjet da odmah odradis prenos na svoje ime. Platices malo vise novu saobracajnu ali izbjeces razne komplikacije ako dodje do eventualnih saobracajnih kazni za parkiranje koje ce stizati na ime lika koji je upisan u saobracajnu ;) U BiH od oktobra krecu nove saobracajne dozvole, potvrda o vlasnistvu aka vlasnicka knjiga te stikeri o izvrsenom teh.pregledu idu na staklo. Samo ce prvoregistrovana auta ici u SUP po tablice i saobracajnu, ostalo se sve na tehnickom p. odradjuje..nema vise odlaska po pecat u SUP... Koja je procedura u Srbiji?

Link to comment

Hvala momci...Saobraćajna će ipak ostati do decembra na prodavcu... Tad ide registracija... Nije zakonito, ali mi je jednostavnije...A porez sam odmah platio...

Edited by radisa
Link to comment
  • 1 month later...

Imam Opel Astru 1.4 16V, '98 godiste. Veceras mi se prvi put upalila ova lampica i sijala je samo tokom tih 10-ak minuta koliko je trajala ta voznja. Na slici se ne vidi dobro ali oni koji su imali ili imaju nekog Opela verovatno znaju o cemu je rec... u sredini ovoga sto svetli je neki znak munje ili tako nesto...http://i38.tinypic.com/2usd2qs.jpgSta je to bilo? :unsure:

Link to comment

To znaci da je komp dijagnostikovao neku gresku u motoru. A kada ti se pali ta lampica, odmah kada ga startujes ili eventualno kad naglo dodas gas? Moze biti svasta, od loseg goriva strada lambada sonda ili recimo protokomer, ubrizgavanje...Ako ti konstantno svetli, nema druge nego u servis, pa ce oni videti sta je u pitanju.

Link to comment

meni je na astri lambda sonda svetlela 7 godina, tj malo svetli pa malo ne svetli, i nikad nisam popravljao/menjao, i nisam imao problema.. rekli mi u servisu da jedino moze da se malo poveca potrosnja kad je neispravna

Link to comment

ocisti kleme od baterije i dobro ih vrati na mesto i proveri osigurace....(koliko me secanje sluzi)...mozda ima veze i ako ti je alternator pred umiranje... a ako ti volan tesko mota sa sve tim lampicama onda je kais.baterija = akomulator

Edited by mustang
Link to comment
Evo i vece, jasnije slike: http://i34.tinypic.com/n6uqtw.jpgAko izuzmemo situaciju kod paljenja auta kad se sve upali, konstantno je sijalo samo juce nekih 10-ak minuta, koliko je trajala jedna voznja po gradu. Pre toga ne, od tada ne. Pitao sam cisto jer me zanima sta je to i sta treba da radim ako se ponovi.
Ovo je normalna stvar koja se dešava kod Opela. Ništa strašno, Lambda sonda ti je dospela za zamenu. Odeš u Opelov servis, zamene ti sondu, i resetuju. Onda više neće svetleti.
Link to comment
1. Ne mora biti overen, odete u agenciju, oni već imaju te obrasce. Nije loše da tamo napraviš i punomoć za vožnju prenos i ostalo. 2. Platiš porez na prenos ako ćeš ga odmah prevoditi i odeš u SUP da ti se izda saobraćajna na tvoje ime. Nisi napisao da li automobil menja registarsko područje, ako da, onda prvo moraš tablice vratiti u tamošnji SUP, tamo (dakle u mestu prodavca) platiti porez i onda odeš u SUP u mestu u kom živiš da ti daju druge.Druga varijanta je da koristiš punomoć i viziš na ime prodavca, Nije to baš zakonito, ali mnogi to rade.
Da se nadovezem sa par pitanja - koja je fora ako drugo lice podnosi dokumenta SUP-u u korist vlasnika, tj buduceg vlasnika automobila? Da li moze da kazem "tek tako" ili je potrebna neka punomoc, pretpostavljam overena u sudu?Drugo, kada se podnese zahtev u SUP, koje je neko prosecno vreme cekanja da se dobiju nove tablice (promena vlasnistva je u pitanju) i saobracajna (SUP Stari Grad BG)? Hvala Edited by ducca
Link to comment

Pomoc!Kreno ja autom. Vidim da me nesto zajebavo alarm, palio se a nisam mogao odmah da ga ugasim. Imam na kljucu dugme za central lock i alarm posebno na privesku. Krenuo sam i na prvoj raskrsnici se ugasio motor i upalio alarm. Posle ga nisam mogao upaliti. To je neki peugeot mirage protection system i pise da ima tu mogucnost gasenja motora u slucaju otimacine. Sad ne mogu da upalim auto. Krese ali nece da se upali. Takodje, alarm uopste ne radi? Sutra sahranjujem babu i auto mi treba ko lebac. Koga da zovem? Alarmdzije ili elektricara? Prilicno sam siguran da nije akumilator a ni ono... anlaser???

Link to comment
Da se nadovezem sa par pitanja - koja je fora ako drugo lice podnosi dokumenta SUP-u u korist vlasnika, tj buduceg vlasnika automobila? Da li moze da kazem "tek tako" ili je potrebna neka punomoc, pretpostavljam overena u sudu?Drugo, kada se podnese zahtev u SUP, koje je neko prosecno vreme cekanja da se dobiju nove tablice (promena vlasnistva je u pitanju) i saobracajna (SUP Stari Grad BG)? Hvala
Elem, kako ja ne dobih odgovor ovde - za nekoga kome ovo zatreba u buducnosti - idite u agenciju, potpisite sta teba i oni zavrse sve i pozovu vas za 2-3 dana da uzmete tablice. Provizija 1000-1500 dina.
Link to comment

Narode, imam jedno pitanjce...Gde mogu da nadjem onu zastitnu gumu za vrata, tj za ivicu vrata, posto vozim Proceed-a, pa ima veliki ugao pri otvaranju istih? Pitao sam razne majstore i niko ne zna, svi mi kazu da se ljudi dovijaju na raznorazne nacine, pa sami to nesto seku, krpe...Jel ima negde da moze da se ta guma kupi, naravno ne iskljucivo za KIA-u, nego generalno, da se kupi, pa bih ja odabrao koja najbolje lezi na mojim vratima?Hvala unapred.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...