Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

5 hours ago, mustang said:

$1250 kuraca mi mazda trazi za zamenu svecica i coils navodno zato sto su svecice negde da mora intake manifold (sta god da je to) da se vadi. 

svecice nisu menjanje od 60K a sad Ima 150K

 

Ma dje $1250, sviraju kurcu.

 

Intake manifold je usisna grana. Kroz nju se uvode gorivo i vazduh u motor, a ja nisam nikad cuo da je motor napravljen tako da ga moras upola rastaviti da bi uradio rutinsko odrzavanje, kao sto je zamjena svjecica.

 

Teraj ti to kod nekog indie majstora, ali ako mislis da taj auto koristis jos neko vrijeme, onda bi trebala to zamijeniti, pod uslovom da se ta cijena svede na neku normalnu. 

Link to comment

zvala mog dzozefa, rekao $250 sa sve coils. i da ne brinem. uradicu sledece nedelje. i jes i on rekao da su svecice na nezgodnom

mestu i mora nesto da se vadi, verovatno taj intake. 

Link to comment
1 hour ago, mustang said:

zvala mog dzozefa, rekao $250 sa sve coils. i da ne brinem. uradicu sledece nedelje. i jes i on rekao da su svecice na nezgodnom

mestu i mora nesto da se vadi, verovatno taj intake. 

Sta ti je rekao, zasto se gasi?

Link to comment
14 hours ago, Peter Fan said:

Sta ti je rekao, zasto se gasi?

 

pravo da ti kazem nisam ga razumela :D on prica malo piskavo a sapuce tj. ima problem sa glasnim zicama a engleski mu nije jaca strana. jedno oko drzi zatvoreno tako sto prelepi selotejp preko kapka i uvek nosi naocare za sunce, cak i kad mrak padne. kod njega idem za ulje i kad mi udare auto budale. najvise mu taksisti dolaze. 

 

 

mazdu dealership koristim jednom godisnje isto za ulje kad dobijem kupon pa mi onda urade godisnju inspekciju, promene neke sitnice i operu auto. 

dzozef meni sinteticko menja za $30sa sve filterom, mazda za $60 sa kuponom inace bi mi uzeli $90. 

 

 

dobro me podseti da mu napisem cestitku za ng i cokoladu kupim. 

 

mislim da je zbog coil rekao da se mozda ugasio. i da ne panicim

Edited by mustang
Link to comment
27 minutes ago, mustang said:

sredio josef za $285: svecice, vacuum hose,  filter za vazduh, 2 coils, neki gasket i ruke.  svecice bile pojedene, prst da provuces!

 

ide milica ko munja! :wub: 

materijal $120, ruke $120 I porez.  Njemu je vise uzelo da naruci dijelove nego da ih promjeni, ali je realno.

 

Nema na chemu! :-)

Link to comment
3 hours ago, Peter Fan said:

materijal $120, ruke $120 I porez.  Njemu je vise uzelo da naruci dijelove nego da ih promjeni, ali je realno.

 

Nema na chemu! :-)

 

nema tu porez, kesh na ruke kod njega. plus $20 sam dala majstoru toniju njegovom sto je radio auto. 

 

thank you, thank you again :)

Link to comment
  • 3 weeks later...

zaboravila sam da zacepim gorivo i upalila se lampica. nasla cep  sad na benzinskoj pumpi (prosla jedno 30km od juce a danas se upalila), ali lampica jos svetli. nece valjda pumpa ili neko sranje da mi ode zbog ovoga?

Link to comment
17 hours ago, mustang said:

zaboravila sam da zacepim gorivo i upalila se lampica. nasla cep  sad na benzinskoj pumpi (prosla jedno 30km od juce a danas se upalila), ali lampica jos svetli. nece valjda pumpa ili neko sranje da mi ode zbog ovoga?

nece, to se pali kad ode kataliticki converter ili oxygen sensor ili kad zaboravis da stavis cep. idi u AutoZone I oni mogu da ti resetuju to besplatno da te ne nervira.

 

edit: reci im that you need to clear the fuel cap code which triggered the Check Engine light.

Edited by Peter Fan
Link to comment
39 minutes ago, askeladden said:

Aditivi za benzin?Koliko cesto?Na flasici ne pise nista.Imaju oni sto se sipaju jednom na dve hiljade km.Na Bilteminom nista ne pise.

Tvoj auto, tvoje pare :) 

Ali, ne budi mi zamereno na savetu - mani to.

Gluposti.

Link to comment
On 1.1.2019. at 7:38, Peter Fan said:

nece, to se pali kad ode kataliticki converter ili oxygen sensor ili kad zaboravis da stavis cep. idi u AutoZone I oni mogu da ti resetuju to besplatno da te ne nervira.

 

edit: reci im that you need to clear the fuel cap code which triggered the Check Engine light.

 

ugasila se sama i to kad sam krenula kod mehanicara dzozefa :D

 

 autozone ne radi to vise, nisam razumela taj scam pa im je u kaliforniji zabranjeno

 

hvala :)

Link to comment
On 2.1.2019. at 17:05, askeladden said:

Aditivi za benzin?Koliko cesto?Na flasici ne pise nista.Imaju oni sto se sipaju jednom na dve hiljade km.Na Bilteminom nista ne pise.

Te na kojima ne piše uputstvo preskoči. Šta ustvari hoćeš da postigneš aditivom? Ima ih za više namena. 

Link to comment

Nema njih za nista.

Da je jedan jedini iole cemu, do sada bi firma koja ga proizvodi bila bogatija od kokakole: stvar nepotrebna, u nekim slucajevima i stetna.

Moderni i ne samo moderni motori jednostavno nisu setovanitm da prepoznaju i priznaju dodatke benzinu/gorivu niti im je tako nesto potrebno.

Efekti upotrebe aditiva mogu da se, mozda i ne u svim slucajevima, primete - na primer - smanjenoj, po pravilu minimalnoj, potrosnji goriva: u svakom slucaju minimalnoj, ali kako u tehnici nema niti moze biti nesto za nista, to se plati na nekom drugom mestu, skracenju zivotnog veka neke komponente sistema, na primer.

S druge strane i na stranu nasa lokalna losa iskustva sa gorivima, aditivi koji kao bajagi ciste instalacije za gorivo, brizgaljke, itd, itd, su takodje bacanje para: nema efikasnog ciscenja iznutra.

Razumno redovno odrzavanje, pravilna podesavanja motora i ostalih komponenti zakljucno sa gumama, nacin voznje primeren karakteristikama konkretnog vozila/motora, koriscenje proverenih/kvalitetnih maziva su jedini i dovoljni aditivi.

Sve ostalo je bacanje para kada su takozvani aditivi u pitanju.

Link to comment

Aditiv je za olaksani start,kao procisti sauk I laksi hladan start.Imam ugradjen grejac za tecnosti,ali nemam na poslu gde da ukljucim I zato sam dodao da malo pomogne.

Sipao jednu bocu prosle godine da malo kao procisti kada sam vozio za Srbiju,da se u cugu iskoristi aditiv I ako ima neke vajde.Mislim da se tako najbolje iskoristi .I sada sipao bocu pre ture od oko 300km.Mozda uzmem jos jednu I to je to.Motor mi je 1,2 benzinac,prost kao pasulj.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...