Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

tad se točio d2. bio je dosta jeftiniji ali i više problema sa radom motora, naročito zimi. kad su počeli sa prodajom goriva sa aditivima tada je cena postala izjednačena

Link to comment
8 minutes ago, nisam ja said:

 

mislim da bi ti žena, troje dece i kutija za vino teško stali u klija. 

ako je o tom upaljaču riječ ovde.  

 

To je jedini koji troši TOLIKO malo :D I to dvojka naravno. Ali da, mali gabarit, četvoro na duži put max, pod uslovom da ne nose previše stvari. 

Link to comment
2 hours ago, ToniAdams said:

iskreno, ne vidim zasto bi u ovom momentu iko kupio dizelasa.

poslednjih godina sam rentirao bas gomilu automobila, i manje dobar deo te neke srednje ili nize srednje klase isprobao, i mogu reci da su apsolutno uporedivi dizeli i benzinci, ako se ima na umu normalna voznja.

možeš li malo da pojasniš? oćeš da kaže da je sve isto pa zbog troškova popravki preporučuješ benzince?

Link to comment

ne, rekao sam vec danas na ovoj temi. dizele planiraju da potpuno izbace. u francuskoj i svajcarskoj za par godina vec, u nemackoj svako malo histerisu. tojota je vec odlucila da ne snabdeva evropu dizelasima.

dizel je sada podjednako skup kao benzin, fakat manje trosi, ali te razlike nisu ni blizu znacajne koliko ranije, a servisi su skuplji. popravke nekih bitnih komponenti pogotovo, ako ti ode bos pumpa, racunaj na 2k evra zajebanciju. dizne fazon 600 evra.

jedino bih dizel uzimao na lizing. koji podrazumeva njihovo odrzavanje i popravke, fkors.

Edited by ToniAdams
Link to comment
10 hours ago, maheem said:

možeš li malo da pojasniš? oćeš da kaže da je sve isto pa zbog troškova popravki preporučuješ benzince?

Ako ne prelaziš neke ogromne kilometraže godišnje, tipa 50.000-60.000 km, onda je benzinac bolji od dizelaša. Tek preko tih kilometraža, dizel se isplati. Na stranu veći troškovi održavanja, i veći broj skupih stvari koje kod dizelaša mogu da se pokvare(što se često i dešava). 

Link to comment
2 hours ago, Milosh76 said:

Postepeno ce ih zamenjivati hibridi i elektricna vozila...

pa da, a prvi korak je vec napravljen - cena zeldija je posle dizel skandala skocila za oko 50 posto

Link to comment

Ne znam, ali mi se čini da će proizvodni kapaciteti da se nategnu do pucanja, sve zbog automobila, koji u zagađivanju učestvuju... koliko u odnosu na avione, TE, fabrike? Jel' ima neko od forumskih statističara te podatke?

Link to comment
2 hours ago, zorglub said:

Šta ako ne bude dovoljno struje? Mislim da sam napisao to već, ali cela pomama za baterijašima mi je malo zabrinjavajuća, nadam se da grešim.

 

Čini mi se da će dopunjavanje automobilskih baterija biti vrlo malo dodatno opterećenje elektroenergetske mreže.
Možda je realnije da će ponestati materijala za baterije.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...