Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

45 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

gledaj konjikažutm

 

:facepalm:

 

obrtni momenat je ono sto tera avto, a dizelasi iste kubikaze imaju najcesce daleko veci obr momenat.

 

imaj u vidu da zeldijima polako odzvonjava. kapiram da ce mozda jos jednu-dve generacije motora za masovnu upotrebu da izbace.

Link to comment

Dizeli imaju maksimalni obrtni momenat na mnogo manjem broju obrtaja, pa ti je sa dizelom osecaj brzine i ubrzanja uglavnom bolji...

To ti ni benzinac od 2.5 ne nadoknadjuje (osim ako nije hibrid, ali da sad ne komplikujemo)...

Dizeli su uglavnom skuplji za odrzavanje, mada ja nesto mislim da je to mit...

Link to comment
5 minutes ago, radisa said:

Dizeli imaju maksimalni obrtni momenat na mnogo manjem broju obrtaja, pa ti je sa dizelom osecaj brzine i ubrzanja uglavnom bolji...

To ti ni benzinac od 2.5 ne nadoknadjuje (osim ako nije hibrid, ali da sad ne komplikujemo)...

Dizeli su uglavnom skuplji za odrzavanje, mada ja nesto mislim da je to mit...

e to, ne snaga nego obrtni momenat. al to na papiru ne kontam, morace se probati da bi razumeo.
a gledam benzince više zbog ovog smaranja oko dizela u gradovima. kad tad će taj balon da prsne.
sad sam uspeo da pogledam, po konjaži bi trebali da budu isti sa istom kubikažom na papiru. al nema benzinaca u ponudi oglasa maltene uopšte... al 2.5T će verovatno svakako otpasti iz potrage zbog cene registracije

a dobro za dizele mi je jasno, imaš par stavki koje kada menjaš udaraju po džepu. ne znam šta ima kod benzinaca da se menja


 

Link to comment
Just now, renne said:

Slobodno uzimaj benzin, brige nemaš. Još ako je neki turbo...

al čekaj, ispada da su dizeli lepši za vožnju, zar ne?
ma ja to ovako na glas razmišljam, zanima me da l da gledam benzince uopšte. mislim da neću još menjati našeg traktora, služi dobro za sada.

 

Link to comment
2 minutes ago, maheem said:

e to, ne snaga nego obrtni momenat. al to na papiru ne kontam, morace se probati da bi razumeo.

Prosto je, zakacis, rep o rep, benzinsku formulu 1 sa oko 1,000 konja i sleper (samo tegljac) dizel, sa oko, recimo, 400 konja, das oboma gas do daske i vidis ko ce da nadjaca, nadvuce... ;)

Link to comment
1 minute ago, namenski said:

Prosto je, zakacis, rep o rep, benzinsku formulu 1 sa oko 1,000 konja i sleper (samo tegljac) dizel, sa oko, recimo, 400 konja, das oboma gas do daske i vidis ko ce da nadjaca, nadvuce... ;)

:lol: ok sad razumem. fala na pojasnjenju

Link to comment
al čekaj, ispada da su dizeli lepši za vožnju, zar ne?
ma ja to ovako na glas razmišljam, zanima me da l da gledam benzince uopšte. mislim da neću još menjati našeg traktora, služi dobro za sada.

 
Tiši su
Benzinu treba malo više obrtaja za neke stvari
Ali kada se navikneš, zaboraviš na traktore
Plus jeftinija eksploatacija u svakom pogledu
Link to comment

iskreno, ne vidim zasto bi u ovom momentu iko kupio dizelasa.

poslednjih godina sam rentirao bas gomilu automobila, i manje dobar deo te neke srednje ili nize srednje klase isprobao, i mogu reci da su apsolutno uporedivi dizeli i benzinci, ako se ima na umu normalna voznja.

Link to comment
4 hours ago, renne said:

Tiši su
Benzinu treba malo više obrtaja za neke stvari
Ali kada se navikneš, zaboraviš na traktore
Plus jeftinija eksploatacija u svakom pogledu

 

Nađi mi benzinca sa kojim možeš da pređeš 2100 km za okruglo 100e goriva :fantom:

(ok, dva sipanja u Bosni ali ipak)

 

Link to comment

Dva puta sam natankao do vrha u Bosni, to je svakako bila neka ušteda na kinti, delimično sam sipao i u Srbiji i u Hrvatskoj. Krug od Beograda preko Mrkonjić Grada i Jajca do Brača, puno puno puno vožnje po Braču 10+ dana, vozikanje po hrvatskoj obali, malo i do Trebinja, odlazak do Kotora, od Kotora do Žabljaka i posle nazad za Beograd. Računam da mi je najveća pojedinačna potrošnja bila pentranje od Kotora do Žabljaka.

 

Ali razlike su sve manje, mislim pre 10ak godina je dizel bio solidno jeftiniji od benzina pa je razlika u isplativosti bila još veća. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...