Jump to content
andjelija

Pitanja o svemu i svacemu

Recommended Posts

Milosh76

Mene posle 2-3h voznje ludacki zaboli tetiva na palcu desne noge. Toliko da moram da stanem I namazem konjsku mast...

Sammael

Redovno vozim 7-8 sati u cugu bez ozbiljnije pauze, to mi ne predstavlja veći problem. Međutim, tu negde oko 10-12 sata mi opada koncentracija i moram da pravim pauzu. Ako je ne napravim i koristim neku od tehnika tipa klima na max, glasna muzika, i slično, mogu da nastavim vožnju, ali sam tad već pretnja po sebe i druge u saobraćaju.

Pri tome mi je obično dovoljno da stanem negde i odremam 15-20 min, posle toga mogu još 3-4 sata bez problema.

maheem

Ima dana kada mi je mnogo i jedan sat voziti.
Pitanje: je l klime servisiraju specijalisti ili to znaju i redovni automehaničari?
Šta preventivno uraditi sa klimom pred dug put, pošto trenutno radi ok?

namenski
6 minutes ago, Sammael said:

odremam 15-20 min

Jedno, jedino zakucano pravilo, pa 10 mesta prazno: ako se coveku ne samo pridrema, nego mu kroz glavu samo prodje ma i primisao kako 'ne bi bilo lose dremnuti', momentalno, smesta i iz mesta na prvo zgodno mesto, gde god nadjes tu dremku posadi...

Jedina stvar s kojom nema sale niti varanja.

Inace, mada verovatno zavisi od coveka, tih 20-ak minuta dremke cuda zna da napravi, po nekad preporodi :) 

nisam ja

Ja volim da vozim te duge ture. Ako se grčka tu računa. Otežavajuće okolnosti su žena i deca. Naročito žena. Možda neću poneti kabanicu i ćebe na ovaj put ali solidan izbor hladnog i vatrenog oružja bi bio potreban. Lako upadam u konflikte na tim nehumanim mestima tipa granica. 

Peter Fan
6 hours ago, maheem said:

Pitanje: je l klime servisiraju specijalisti ili to znaju i redovni automehaničari?

I "obicni" bi trebali biti u stanju da izmjere pritisak u sistemu I eventualno nadopune freonom (odnosno koji god gas da ti ima auto, najvjerovatnije R-134a, a pise ti u uputstvu). Tada mogu vidjeti I da li sistem odrzava pritisak I da li "curi" freon igdje. To je obicno najcesci problem koji moze postojati dok jos klima uvijek radi. A kad je vec tamo nek ti pogleda I remen koji pokrece kompresor. Mada ako pukne remen, prestace jos stosta osim klime da radi :-)

copkillah
14 hours ago, maheem said:

Idi uvek kod specijaliste za klime. Može tebi redovan mehaničar neke opšte stvari da pogleda, ali uvek treba ići kod specijaliste. Gledaj na to kao na odlazak kod lekara, tebi lekar opšte prakse može da utvrdi da ti vid nije dobar, ali tek će oftalmolog moći da ti precizno kaže šta i zašto nije u redu i kako to da rešiš.

A ovo drugo, Peter Fan ti je već rekao. 

Valkyrie

Moj skromni rekord je Beograd-Sarti i nazad, sa jako kratke dve pauze u svakom pravcu. Za leđa sam kupila ono neko primitivno čudo koje se koristi i za kanc stolice i mogu reći da je odradilo posao. Zaboleo me samo vrat, za to ću morati da nađem rešenje.

imam tempomat ali ga ne koristim (ne umem)

Delija67

Kako moze u Mrzencima da se pravi jako kratka pauza?