Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

8 minutes ago, Peter Fan said:

Pitanje za @Tresko ( i ostale koji su upuceni): kako to da su vojska i razne policije odustale od domacih auta i motora? Jos odavno sam vidio da Polizia Stradale vozi BMW trojku, ali zasto lokalci i Carabineri ne koriste FIAT? Pored toga, primjetio sam i sarenilo: VW, Subaru, Land Rover LR4 (!, umjesto Defendera, npr). I zasto voze Yamaha i BMW motore, umjesto domacih?

 

Takodje, vojska im nije jednobrazna. Oni po raznim punktovima po gradu imaju nekoliko razlicitih IVECO modela, te Defendere, i jos neke druge koje nisam prepoznao, ali oni barem imaju IVECO, dok policije izgleda ne zarezuju domace. 

 

Ima li neko razumno objasnjenje, ili je to kao u Srbiji gdje drzava uvozi Skode i Peugeot, a ovamo FIS nema posla.

U Italiji je država jednostavno popizdela od Fiat-a i njegovih satelita. Naplaćivali su im vozila po ceni Poršea, a dobijali su Alfa Romeo i Fiate Mareu.

Onda su videli da drugi nude mnogo više za pristojan novac, i krenuli su da nabavljaju prvo stidljivo neke Renault-e. Onda su sada za policiju nabavili 5.000 Seat Leon-a. Od SUV-a imaju Defendere. Tako je FIAT zbog bezobrazluka izgubio siguran biznis, jebi ga.

Polizia stradale odavno fura BMW-e, imaju i druge stvari. Lokalna gradska policija(ne državna), recimo ovde u Trstu, ima Renault Lagune i u novije vreme Subaru Forester i Outback

Link to comment

Ne znam da li sme da se reklamira. Ako ne sme, brišite i praštajte... Auto servis Čedo u Dragana Rakića u Zemunu. Uvek je gužva, moraš da zakažeš bar dan unapred (mada hoće da pomognu i ako je nešto na brzinu). Ja vozim tamo škodu, a i neke firme tu održavaju automobile. Pretraži na netu, videćeš da ih dosta preporučuju.

Link to comment
7 hours ago, Tresko said:

U Italiji je država jednostavno popizdela od Fiat-a i njegovih satelita. Naplaćivali su im vozila po ceni Poršea, a dobijali su Alfa Romeo i Fiate Mareu.

Onda su videli da drugi nude mnogo više za pristojan novac, i krenuli su da nabavljaju prvo stidljivo neke Renault-e. Onda su sada za policiju nabavili 5.000 Seat Leon-a. Od SUV-a imaju Defendere. Tako je FIAT zbog bezobrazluka izgubio siguran biznis, jebi ga.

Polizia stradale odavno fura BMW-e, imaju i druge stvari. Lokalna gradska policija(ne državna), recimo ovde u Trstu, ima Renault Lagune i u novije vreme Subaru Forester i Outback

Ok, hvala na pojasnjenju.

 

Ne mogu reci da sam iznenadjen. A sad kad su se Japanci tu ugarali, onda ga je FIAT ugasio za poduzi period.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...