Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

45 minutes ago, namenski said:

Kojim putem otprilike?

I gde si usao u CCCP?

Ako je za pricu, naravno.

Išlo se u љавов, klasika za to doba, ti najbolje znaš

Link to comment
9 minutes ago, jms_uk said:

kkvLdvz.jpg

Za iznudjene voznje, obicno sluzbene, ili one pod moranje, cokolada obavezno, ribarski prijatelj takodje, kafa ako se vozi podrucjem gde je kafa vredna pijenja, ako ne bolje spremiti sopstvenu, termos, taj rad...

U drumskim mehanama ne jesti teskatm jela, corbice, supice, salate...

Za pusace vezba volje i spas od prepusavanja sto za pusace na dugim voznjama zna da bude zajebano: odredis sebi cigaretu na svakih recimo 80 ili 100 km i drzis se toga. 

Link to comment
2 minutes ago, renne said:

malo više, ali taj red veličine

 

Da, nama je trebalo nekih 11 sati od Lavova do NS, ali modernija kola, plus bolji putevi i prosečna brzina od sigurno jedno 140-150, uz bar dve duže pauze.

 

 

Link to comment

Jebote, kako se vremena menjaju: od Renneovih 20+ sati do Lavova 1988, sa sve socijalistickimtm organima vlasti na granicama, do pre par godina 10-ak komotnih sati do Lublina, preko Budimpeste i Kosica...

 

 

@jms_uk vidim, ali staromodno preferiram odvojeno cokoladu i kafu, zazirem od tih specijalizovanih mesavina, verovatno neopravdano :) 

Edited by namenski
Link to comment
6 hours ago, I*m with the pilots said:

Ali ozbiljno, kako vas ne zabole ledja od toliko vožnje u cugu? Kako ne počne da vam pada glava?
 

It's mind over matter. If you don't mind, it doesn't matter. :-)

 

Prije svega, ja volim voznju i automobile tako da mi nikad nije padalo tesko da sjednem u auto i zapalim negdje. A kad jednom krenem, onda to postaje "takmicenje" sa samim sobom: omiljena stvar mi je da prije polaska podijelim trasu na 4/4 i onda mjerim "prolazno vrijeme" na 1/4, 1/2, 3/4 trase gledajuci da odrzavam prosjecnu brzinu na ~15 km/h preko ogranicenja, ako vozim autoputom  Bilo sto sto moze da posluzi kao cilj koji treba postici. I tako ocas posla prodje 300-400 km, i dok si rek'o keks evo ih i dvije hiljade :-)

 

Dodatni bonus je i kad zena i djeca zaspu, da radim "frequency hopping", odnosno da svrljam po lokalim radio stanicama i slusajuci radio osluskujem puls okolnih krajeva. Gdje ce biti rasprodaja namjestaja za vikend, gdje je proslu noc bila pljacka banke, koji lokalna face je umrla i kad im je sahrana, koju muziku pusta lokalna AM stanica i koliki je popust na sanduk piva. Doduse, jednom prilikom se familji nije bilo spavalo, pa sam morao pod prisilom streamovati Radio S ciglih 5-6 sati u komadu, a ovi forsirali Zeljka Joksimovica i neki njegov satro jazz. Prisjelo mi :-)

 

Drugo, uvijek na dulji put idem idem odmoran i 1000%  ispravnog auta, i sa punim, sto se u vojsci zvalo, "borbenim kompletom". Voda, hrana, cebad, baterijska lampa, adapteri za punjace telefona, dodani komplet prve pomoci, 18000 mAh baterija sa kablovima za akumulator, osnovni alat, papirna mapa i redovni kontakt sa "baznom stanicom" (rodbinom koja je kuci).  Nikad mi nista od toga nije trebalo, a realno uz AAA/AMS clanarinama  i tzv. Roadside Assistance programima i nepotrebna. Ali meni, a posebno saputnicima daje phiholosko rasterecenje, pa makar samo bilo iluzija pripremljenosti.

 

Trece, ovi moderni auti i dobre ceste umnogome olaksavaju voznu. Automatski mjenjac je uz klima-uredjaj, najbolja stvar jos od kako je izmisljen motor sa unutrasnjim sagorijevanjem. Dodaj jos tome i adaptive cruise-control, i voznja nije vise ni toliko fizicki zamorna kao sto je bila nekad. Ja kad jednom udjem u auto, upadnem u ono sto u Americi sportisti zovu "zone". Nemam bolji nacin da opisem, ali jednostavno to je neka vrsta transicne posvecenosti u kojoj blokiram sve sto nije podredjeno cilju i samo se koncentrisem na voznju.

 

Od vecih relacija koje sam izvezao u cugu: Novi Sad - Atina, Kan - Beograd, Toronto-Chicago, Ft. Myers - Chicago i nazad (ovo jedno 5-6 puta).

 

Prije nego sto "odlozim kashiku", imam tri zelje: voznja od istocne do zapadne obale S. Amerike, od San Diega do Vancouvera, BC uz obalu Tihog okena i Goteborg - Malaga. Ovo zadnje mislim da ce biti slijedece godine.

Link to comment

Bravo, svaka čast. 

 

1 hour ago, Peter Fan said:

Trece, ovi moderni auti i dobre ceste umnogome olaksavaju voznu. Automatski mjenjac je uz klima-uredjaj, najbolja stvar jos od kako je izmisljen motor sa unutrasnjim sagorijevanjem. Dodaj jos tome i adaptive cruise-control, i voznja nije vise ni toliko fizicki zamorna kao sto je bila nekad.

 

Baš juče sam im'o slično zapažanje



D5T5pGu.png

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...