Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

Quote

Član 66

Vozač ne sme da zaustavi ili parkira vozilo:

13) na trotoaru, osim ako je to dozvoljeno (regulisano) saobraćajnom signalizacijom, i ako na trotoaru, kada je vozilo parkirano, ostane slobodan prolaz za pešake najmanje širine 1,60 metara, koji ne sme biti uz ivicu kolovoza,

На многим местима Паркинг сервис је исцртао места за паркинг на тротоару где не постоји 1,6м ширине за слободан пролаз. Да ли то значи да свако ко се паркира на таквом паркинг месту крши закон и може бити кажњен? Да ли се ту може утврђивати кривица Паркинг сервиса у смислу продаје паркинг места које није усклађено са законом, чиме се доводи купац у заблуду?

Ево илустрације:

https://www.google.rs/maps/@44.7965701,20.4811111,3a,75y,16.23h,84.11t/data=!3m6!1e1!3m4!1sAVULffDOxG1U9qYe75aDwA!2e0!7i13312!8i6656

 

Link to comment

//offtopic: ovo je jedna od najzabavnijih tema* na forumu, sita se nasmejah od onog dela o plavom antofrizu ;D
*samo da je MilenaS ne otkrije <_>

Link to comment
On 10.5.2018. at 11:31, I*m with the pilots said:

//offtopic: ovo je jedna od najzabavnijih tema* na forumu, sita se nasmejah od onog dela o plavom antofrizu ;D
*samo da je MilenaS ne otkrije <_>

 

 

E ali bez zezanja, u prodavnici su mi rekli da je jako bitno koji kupujem i da mogu da sjebem motor ako mesam (u smislu korozije i sjebavanja zaptivaka)

 

posle citao nanetu i uverio se da jeste tacno, ako duze vreme stoji plavi antifriz u aluminijumkom bloku motora.

Link to comment
On 12.5.2018. at 12:21, Caligula said:

 

 

E ali bez zezanja, u prodavnici su mi rekli da je jako bitno koji kupujem i da mogu da sjebem motor ako mesam (u smislu korozije i sjebavanja zaptivaka)

 

posle citao nanetu i uverio se da jeste tacno, ako duze vreme stoji plavi antifriz u aluminijumkom bloku motora.

naravno da je bitno, moze da ti sjebe diftug glave i da pomesa ulje i antifriz i onda cao zdravo..

Link to comment
1 hour ago, Ras said:

 

ne, već one koje voze karavane

Po mojoj "logici" Panamera je granicni slucaj, jer je uglavnom statusni simbol (Porsche vise nego neki drugi auto) a i nije pravi sedan.

 

Ovdje je trend da se sedani napustaju u koristi SUV i cross-overa, a zene predvode taj trend, tako da se bas prijatno iznenadim kad umjesto Audi Q5 neka teta vozi A4 ili A6.

Sportske aute ne racunam, jer su to isto statusni simboli ili "zenski" auti. Gotovo sa sigurnoscu mogu reci da nikad nisam vidio da zensko vozi Mitsu Evo ili Golf GTI, dok sam vidio milion Mitsu Eclipse, M-B SLK, Audi T-T i slicne. A samo dvije sam sreo koje su namjerno vozile auta sa manuelnim mjenjacem (jedna SAAB 900, a druga Mitsu 3000GT).

 

Hocu reci da su mi zene vozaci entuzijasti/kompetentni vozaci veoma seksi, cak kad to i nisu :-)

 

* da udarim disklejmer: narod vozi sta moze da priusti i sta im odgovara potrebama; to sto neko mora da vozi kombi ne znaci da je los vozac ili da ne voli voznju. Ja licno nisam imao auto za manuelnim mjenjacem zadnjih 20-ak godina.

Link to comment

Reklo bi se da ti srećeš dosta tih vozačica, hm... ?

 

 

Trendovi se prate i ovde, koliko se može, eno @renne pazario Dac Duster, @Pantelija jrtakođe razmišlja... 

 

Automatski menjači nisu rašireni međ običnom rajom, obično su to (naj)skuplji modeli u ponudi.

Link to comment

Ma jok, nego susrecem dosta ljudi, a i provodim mnogo vremena u autu pa vidim stvari na ulicama.

 

A ove dvije sto voze "stick" su zenine prijateljice, jedna predaje filozofiju na koledzu, a druga elektro-inzinjer. Ova sto je inzinjer, vozi i tzv. "crotch rockets", trenutno jednu od Kawasaki Ninja modela, ne znam tacno koji, ali znam da ja na njega ne bih sjeo na autoputu ni za tepsiju chvaraka. Tako da se za nju nisam bio iznenadio, ali za ovu profesorku..

 

 

Link to comment
2 minutes ago, Peter Fan said:

Ma jok, nego susrecem dosta ljudi, a i provodim mnogo vremena u autu pa vidim stvari na ulicama.

 

A ove dvije sto voze "stick" su zenine prijateljice, jedna predaje filozofiju na koledzu, a druga elektro-inzinjer. Ova sto je inzinjer, vozi i tzv. "crotch rockets", trenutno jednu od Kawasaki Ninja modela, ne znam tacno koji, ali znam da ja na njega ne bih sjeo na autoputu ni za tepsiju chvaraka. Tako da se za nju nisam bio iznenadio, ali za ovu profesorku..

 

 

 

Profesorka je ova sto vozi Saab?

 

Tata joj je isto bio profa, i imao Volvo 240? :lol:

 

Link to comment
13 minutes ago, Ras said:

Slava im! :)

 

Meni Volvo i dalje izgleda odlično, a i SAAB će verovatno da uskoro oživi kao brend.

Da, Volvo izgleda odlicno (cak zamalo da kupim XC90), ali postaju malo dosadni sa jednim te istim prednjim krajem i interijerem na svim modelima.

 

Inace, ironicno je to da je marka koja je izgradila imidz na bebjednosti u vlasnistvu Kineza, koji su poznati po svemu, samo ne po pouzdanosti i bezbjednosti.

A prije toga u vlasnistvu Forda, koji isto bas nije bio sinonim za pouzdanost.

 

Za SAAB ne znam sta mislim, volio bih da se vrate, ali rekao bih da im je odsviralo za vjeke vjekov. Uostalom kao sto ce uskoro i FIAT-u / Alfi, a vjerovatno i Opelu. Eventulano, da recimo VW kupi brand, pa onda da na neku od postojecih platformi kaci "svedsku" limariju.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...