Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

18 minutes ago, Moća said:

Ja u nedelju  vozio Bg-Jagodina i na naplatnoj rampi nista tj na onom racunu nema prosecne brzine. A i ono sto sam sad uocio sta cemo kad je guzva na naplatnoj rampi? Ja cekao nekih 5 minuta a i to ulazi u vreme voznje.

Jebi ga, ako ti advokat pitaš nas obične građane pokorne kako da se tumači neki zakon i podzakonski akt onda :ph34r:

 

Čekanje na rampi i čekanje na pumpi na pola puta se ne razlikuju ni u čemu. Meri se vreme od izdavanja kartice do njenog očitavanja na izlaznoj rampi, ništa drugo. Udaljenost između rampi podeljena sa vremenskom razlikom između izdavanja i očitavanja prilikom plaćanja = prosečna brzina

Edited by Đipalo Junuz
Link to comment

Znaci opet budalastina. Opet ovo je glupost i tacno se vidi da su ga radili samo da bude da nesto rade. Bitna obelezja prekrsaja su vreme i mesto a koje je ovde vreme a koje je mesto? Koja policija je nadlezna?

Link to comment

Retorički pitaš, pretpostavljam. Ako/kad budeš imao vremena pogledaj ZOBS i prateće Pravilnike pa nam rastumači, valjda su definisali mesto i vreme kad je prekršaj "prekoračenje prosečne brzine" u pitanju?

Edited by Đipalo Junuz
Link to comment

Pravilnikom nije definisano merenje srednje brzine između dve naplatne rampe. Ako i jeste napisan novi pravilnik - ja ga nisam našao.

Vreme i mesto prekršaja, kao i to ko je od hipotetički 4 ili 5 vozača u vozilu napravio prekršaj, je drugi nivo problema.

Link to comment

Ovo i nije pisano za domaću upotrebu, nego za Turke™... Oni nema šanse da znaju kako da se žale na ovo, a naš narod™ će se već doviti nekako...

 

Inače radar je najefikasniji način za sprečavanje divljana... Samo je na autoputu malo zajebano ga stavljati, a ako ga staviš kod rampe, to svi već znaju i čim rođu rampu, daju gas... Ja sam par puta viđao levkove, i radar na nadvožnjaku... E to je prava stvar, ne znam zašto se to češće ne radi...

 

Link to comment
2 minutes ago, Tale said:

@radisa Isto tako ne stoji u zakonu da za strance važi a za domaće ne.

Opšte uzev, zakon je loš, podzakonski akti nepotpuni a primena još gora.

Znam ja da ne stoji, nego mi se čini da je cela ideja ove zajebancije uzeti pare putnicima namernicima sa eurima u džepu...

 

I naravno da je zakon pun rupa, ali, to nij ni bitno, ako je želja zakonodavca uzimanje para na brzinu...

Link to comment

Problem u tom planu je i to što, kako čujem, i domaći i strani uglavnom sada poštuju ograničenje, tj. uklapaju se u srednju brzinu. Strancima je čak i jeftino da nagaze kad treba.

Link to comment

Da krene građanska neposlušnost tako što bismo strogo poštovali sve saobraćajne propise država bi bankrotirala...

 

Btw, bilo bi lepo da cilj radara ne bude kažnjavanje nego sprečavanje. Da se ne kriju iza žbunja da bi te klepili po novčaniku nego da stoje tako da ih vidiš sa velike udaljenosti, da usporiš i da time spreče da nedozvoljenom brzinom uletiš u naselje itd...

Edited by Đipalo Junuz
Link to comment

Je l može neko da pronađe uporednu statistiku saobraćajki koje su se desile na autoputevima i ostalim putevima u istom vremenskom periodu?

 

 

Link to comment
2 hours ago, Filozof manijak said:

Ajd da ovde da pitam: zna li ko dooobrog majstora za karburatore u Novom Sadu? (U pitanju je japanski auto)

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...