Jump to content
IGNORED

Kolonizacija Marsa


bigvlada

Recommended Posts

  • 1 month later...

Pričao sam o brodu za Mars tipa TMK kao i da su sovjeti sproveli eksperiment gde su trojica kosmonauta u periodu 1968/69 proveli godinu dana u maketi broda. Ovo je sken originalne skice broda kao i raspored prostorija u novom Mars 500 projektu, koji se vrši zajedno sa Evropom. 2uojehh.jpg1zyknlg.jpg

Link to comment
  • 3 weeks later...

Sovjetski brod za let na Mars33zbw94.jpgPrikaz projekata nuklearnih letelica: Orion, nuklearni šatl sa lenderom za mars i jedna od varijanti sovjetskog aviona Mijasišev M-19 (ovaj treći nije planiran za međuplanetarne letove). Gore desno je sovjetski nuklearni motor za kosmičke brodove. v2uuqo.jpg

Link to comment
  • 6 months later...

A sta mislite o ovome? Ljudi iz mog okruzenja imaju oprecna misljenja a ni ja iskreno nisam siguran sta da mislim. Da li je moguce izvesti put u jednom pravcu za $6bn? Organizacija Mars one kaze da se za dve nedelje prijavilo vise od 78000 ljudi iz preko 120 drzava.

Link to comment
Dok je ovaca, bice i vune...
I meni je izgledalo kao marketinski trik ali su onda pocele sve velike medijske kuce da prenose vest pa su me naterali da ponovo razmisljam. Valjda je moja zelja da covek konacno stavi nogu na Mars jaca od razuma.
Link to comment

80k zainteresovanih * $75 za troskove obrade prijave = $6mNeki nece stici do Marsa, ali ce neki drugi da uzivaju na Zemlji. Ko zna zna :lolol:

Link to comment
  • 1 year later...
  • 2 weeks later...

Kada je rec o Mars One, skoro sam procitala sledeci tekst: "All dressed up for Mars and nowhere to go". U okviru price o jednom od momaka koji su se prijavili, autor je naveo detalje posle razgovora sa vrhom organizacije, misljenje Hadfielda o svemu tome itd, nije lose da se procita iako deluje da je dugacko. Akcenat nije toliko na naucnoj strani misije, vec drustvenoj.
 

200,000 brave and/or insane people have supposedly signed up for a one-way mission to Mars. But the truth about Mars One, the company behind the effort, is much weirder (and far more worrying) than anyone has previously reported. By Elmo Keep

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Kada je rec o Mars One, skoro sam procitala sledeci tekst: "All dressed up for Mars and nowhere to go". U okviru price o jednom od momaka koji su se prijavili, autor je naveo detalje posle razgovora sa vrhom organizacije, misljenje Hadfielda o svemu tome itd, nije lose da se procita iako deluje da je dugacko. Akcenat nije toliko na naucnoj strani misije, vec drustvenoj.

 

 

Imao sam jednu raspravu ovde pre par godina oko ovoga, tj. teza sagovornika je bila da niko ne bi išao tamo u jednom pravcu. Iako su šanse da ta organizacija pošalje nekoga tamo nula, interesovanje svakako postoji. Ljudima je pun kofer sadašnjih društveno-političkih sistema. 

Link to comment
  • 1 month later...

Krajnja razrada Rombus koncepta, projekat Deimos, misija na Mars. 

 

mcgrk6.jpg

 

9zx3br.jpg

 

Startna masa bi bila 3965 tona u parkirnoj orbiti na visini od 323 kilometra. Let bi trajao 200 dana nakon čega bi brod ušao u orbitu Marsa na visini od 555 kilmetara. Tri člana posade bi iskoristila MEM (Mars Excursion Module) kapsulu za dvadesetodnevni boravak na Marsu. Bespilotne kargo misije bi u narednim misijama mogle da produže to vreme na punu godinu. 

 

sv5u9k.jpg

 

a1n5vk.jpg

 

2zt8x2e.jpg

 

Posada bi iskoristila samo deo MEM-a, nazvan Mars ascent vehicle da se vrati na matični brod. Let do Zemlje bi trajao 330 dana a ukupno trajanje misije 830 dana. 

 

24bj0g0.jpg

 

2s6awio.jpg

 

35iupz9.jpg

 

"Reusable Booster for Logistics and Planetary Exploration" -- Bono,Woodworth & Ursini, IAF XV:th INTERNATIONAL ASTRONAUTICAL CONGRESS PROCEEDINGS 1964/p.547

Link to comment
  • 4 weeks later...

Naučnica Ljubinka Nikolić (51) našla se među 100 odabranih ljudi od kojih će 24 dobiti čast da se trajno nastane na crvenoj planeti. Za „Blic“ kaže da je presrećna

574328_ljubinka-nikolic31013ras-foto-ale

 

Čelnici projekta „Mars One“ objavili su juče ujutro spisak od 100 ljudi koji su se našli u najužem izboru da se 2024. upute ka crvenoj planeti i tamo nastane ljudsku vrstu.

 

Sam ulazak u najuži krug ogroman je uspeh za našu naučnicu jer se za ovaj istorijski poduhvat prijavilo više od 100.000 ljudi iz celog sveta. Kako je rekla za naš list, trenutno je u Kini, a utiske će sabrati kad se u martu vrati u Srbiju.

 

- Stigao mi je mejl 13. februara da sam ušla u Top 100. Presrećna i uzbuđena - kaže Ljubinka. Ona dodaje da su joj prijatelji i porodica rekli jedno veliko „bravo“, ali da još ne zna nikakve detalje. Strah naravno da postoji, ali zaljubljena sam u čitavu ideju - istakla je naučnica.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...