Jump to content
IGNORED

Double Trouble


Lancia

Recommended Posts

  • 8 months later...
  • 1 year later...
  • 1 year later...
  • 1 year later...
  • 1 year later...

Komentar sa YT navodno citira Morrisseya:

 

Quote

We hadn’t rehearsed the song. David called me at my hotel and we tried to duet down the phone, which became very funny because David couldn’t remember the words, but on the night it was me who forgot and David remembered. You can see a slight disapproval from him when I repeat and repeat the wrong lines … his look says ‘you shouldn’t be singing that bit again’. This clip is my 4th favorite memory of David. It’s nice that Ron and Russell are in there too, but Russell looks irked … I expect he was missing the concluding sequel of that night’s Columbo.” Morrissey 30 June 2020

 

 

Edited by Ras
  • Wub 1
Link to comment

zanimljiv topić.

meni je ova jedna od lepših duet pesama.

 

 

Stipe je odličan i na "1 giant leap" projektu gde je svaka pesma kolaboracija umetnika koji se u stvari nikad nisu zaista sreli, već su autori snimali ih na suvo u njihovim dumovima ili studijima, i tek kasnije radili produkciju/mix.

 

 

  • +1 1
Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

your ghost :wub:

uf, ova stvar kida, baš sam se jako iznenadio kada sam pazario taj album, totalno nesvestan da će me tamo sačekati hope. znam da možda nikada nije bila hit kao 'teardrop' - kod koje mi je uvek nešto falilo, valjda je glas liz fraser veći deo njene karijere bio toliko preekspresivan, a massive attack produkcija tu zvučala pomalo bledo i sedativirano, bez ikakvog emotivnog pika / krika. što je nekako i nju povuklo u ambis downtempo sofisticiranosti - no sve su to kasnije iskupili na pretemperamentnoj 'paradise circus' gde je opet hope - izgleda da su svi elektroničari iz 90-ih zaljubljenu u mazzy star! - ugl da se vratim na poentu, ovaj CB album je bio dobrim delom ljubavna pesma neo-psihodeliji a la spiritualized i odlična je tačka susreta dva sastava koji bi se teško doveli u zajedničku vezu, jako je fino što nema nikakvog klasičnog ritma nego ovog tvinklovanja metalofona i baš je strava što je to izašlo na jednom astralwerksu, kojem nije preterano strana drimi elektronska muzika.  :violin:

 

 

  • Wub 1
Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

halcyon ima samo obrnuti vokalni sempl iz it's a fine day, te kirsty hackshaw zapravo ništa nije otpevala, ali je ovekovečila spot sa nakoksanom domaćicom i sudoperom iz koje izranja beba. ovo je nešto suvisliji spoj sa (tada još nepoznatom) alison goldfrapp u ulozi rane 90e rejv dive sa enya trenucima ha!. opet beba u jednom kadru (i veš mašina umesto sudopere lol) a svakog trenutka hepi brejkbitovanje zvuči kao da će da se pretvori u baby d - let me be your fantasy. i kao što je neki komentator na spotu već primetio, čuje se uticaj sintova iz ove stvari na neke boards of canada trake, te ima i govorni sempl koji kao da je isto izašao iz njihove kujne. :heart:

 

 

 

  • +1 3
Link to comment

Bila je to ljubav na prvi posluh, ali ljubav koja traje i danas. Marmaid Avenue jednostavno obara sa nogu i nakon više od 20 godina. Ovde ide California Stars. Sigurno na tjubu postoji nebrojeno mnogo snimaka, ali ovaj video, tehnički nesavršen lako prenosi suštinu i čistu radost izvođenja:

 

 

I'd like to rest my heavy head tonight
On a bed of California stars...

  • Wub 1
Link to comment
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...