Jump to content
IGNORED

Igre


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

Oblivion je svakako ispred Skyrima, a posebo Morrowind. Skyrim je i dalje koliko-toliko aktuelan zbog osamsto petsto modova koji ga, na kraju, pretvaraju u potpuno drugu igru 

 

edit: da li je realno da je James uleteo sa istim komentarom sekundu pre mene :D 

Edited by Lord Stef
  • Wub 1
Link to comment

Brate, ja još uvek imam instaliran Civ 2 i igram ga relativno često. Ta igrica je ovde #11 sa 94 poena. Daleko od toga da sam neki gejmer ali sam igrao dosta igrica iz top100, neke su mi baš drage i igrao sam ih baš mnogo, ali da se ne zajebavamo, svaka lista gde Fortnite nije #1 ili bar top5 je prosto bezveze.

 

misaoni eksperiment: treba da preporučiš igricu za 100 random ljudi. Pa 90 njih bi prestalo da te sluša posle treće rečenice ako bi probao da im predstaviš igru i objasniš zašto je super igrati Civilizaciju ili Madden ili Neverwinter Nights ili Warcraft. A za Fortnite bi posle 3 rečenice tih 90 ljudi reklo da prestaneš smarati i da im dodaš džojstik.

  • +1 1
Link to comment

Neki dan je neko pitao negdje za najbolje strategije, ja krenuo da kucam pa skapirah koliko sam mator - naveo sam StarCraft 1, Civ 3 i 5, HoMM3, Pancer General i EU4, sve matori od matorijeg, jednostavno neki od tih rivjuera ne mogu da uvide veličinu nekih naslova, kakve priče, kakvi mehanizmi, kakva uživanja, svaka čast tehničkom napretku ali nije sve ni u tome. 

Link to comment

GTA IV je najbolji GTA, V teško da je i u prva tri. Nijedan Max Payne nije na listi, nema ni Return to Castle Wolfenstein, ni Doom nije tu... Baš smeće od liste.

Edited by napadaj
Link to comment

San Andreas FTW :lolol:

 

 jbg, de ti objasni što ja pustim suzu kad se sjetim sudbine Tasadarove (ovo što omiljeni kaže), današnjim klincima daj što prije onlajn krljanja i skinove

  • +1 1
Link to comment

Napisao sam prvo i San Andreas, u pokušaju da budem objektivan, ali onda bih morao da navedem i Vice City i jebi ga. :lolol: Meni je IV najbolja igra svih vremena, u paketu sa DLC-om za tu igru pod naslovom Episodes From Liberty City.

 

 

Link to comment
5 minutes ago, napadaj said:

GTA IV je najbolji GTA, V teško da je i u prva tri. Nijedan Max Payne nije na listi, nema ni Return to Castle Wolfenstein, ni Doom nije tu... Baš smeće od liste.

 

Sto ti je GTA 4 bolji od GTA 5? Pitam informativno jer nisam igrao nijedan nakon Vice Cityja :) 

 

^^ Ja sam odrastao na RTS strategijama, pocevsi od Dune, c&c serijala, sve Blizardove igre, AoE serijal, gomila drugih/slicnih/varijacija. Danas je to mrtav zanr, fura se samo StarCraft 2, a i on je izasao pre 10 celih godina, a ja muku mucim da instaliram Battle for Middle Earth na danasnjem PCju.

Link to comment

Osnovna razlika između GTA 5 i 4 je u kvalitetu priče. U četvorci si u ulozi Nika Belića, Srbina koji dolazi u Ameriku da nađe dvojicu saboraca iz rata devedesetih. Jedan od njih dvojice je izdao jedinicu muslimanima koji su pobili sve osim njih trojice i on mora obojicu da nađe, da bi saznao koji je to uradio i da bi mu se osvetio. Kroz igru se zajebavaš sa albanskom mafijom, ruskom, dve italijanske porodice, Ircima, crnačkim bandama, obavljaš prljave poslove za FBI... Kraj je jako upečatljiv, jer

Spoiler

čovek koji je prodao jedinicu gledajući u Nikov pištolj uperen u čelo zavapi da su ti likovi iz jedinice pobili njegove prijatelje i komšije ni zbog čega i igra ti ostavlja izbor da ga ubiješ ili ostaviš u životu. Lik je takođe uništen psihički, postao je narkoman, rat ga je upropastio i sam kaže da će mu Niko učiniti uslugu ako ga ubije.

 

Niko Belić nije sličan drugim likovima iz GTA serijala, jer nije duhovit, zabavan, zanimljiv, a ne možeš ni da ga sažaljevaš zbog bilo čega. Tip je zadrti man on a mission, nema prijatelje, nema ambiciju da napreduje kroz nekakav klan, ne zanimaju ga pare, žene, ništa od svega toga, jedino što njega interesuje je da osveti ekipu iz vojske.

 

Vožnja je mnogo bolja od one u petici, soundtrack je neuporedivo jači, manje para se zarađuje po misijama, rendom likovi na ulicama su zanimljviji, misije su mnogo realističnije, dok u V otimaš podmornice specijalnim jedinicama poput Blackwater i upadaš u FBI zgradu spuštajući se iz helikoptera, između ostalog. Meni je jedina mana GTA IV u tome što nisu našli neke Srbe da daju glasove likovima koji su Srbi, pa zvuči rogobatno kad ne pričaju na engleskom, sve ostalo mi je čista perfekcija.

 

Episodes From Liberty City je DLC pack u kojem su The Ballad of Gay Tony i The Lost and Damned, stand-alone expansion packs za IV čija se priča u više momenata prepliće međusobno, kao i sa samom radnjom iz četvorke, tako da Nika Belića nekoliko puta gledaš vodeći druge likove. Taj DLC je malo napucaniji od same četvorke, pa tu ima i skakanja sa zgrada sa padobranom na leđima, sporednih misija, priče su malo manje mračne, ima više zezanja...

 

GTA V je Holivud, sve nagruvano i nasvirano do maksimuma, fensi automobili, striptizete, dugački pravci za jurcanje, lov, ribolov, šareno, svetlucavo... Ali priča je tanka, a likovi neubedljivi, izuzev Trevora. U toj igri vodiš trojicu likova - mladog Frenklina koji traži svoje mesto u hoodu, Majkla, svedoka saradnika koji živi u vili sa debilnom decom i nadrkanom ženom i Trevora, white trash iz prerije koji je u jednom momentu najpametniji lik u gradu,a  u sledećem potpuni psihopata. Za prvu dvojicu uopšte nisam mogao da se vežem, ostali su mi bledi i nedorečeni, dok je Trevor zabavan zbog toga što je totalni manijak, ali ni njegova priča nije nešto duboka i detaljna.

 

U V se lakše puca, brže se i lakše vozi, ide se kroz šume, preko planina, uz potoke, jurca se interstate putevima, ima mnogo sporednih aktivnosti, a u IV ništa od toga ne postoji. Tamo si samo u Njujorku, nema nikakvih odlazaka u prirodu i druge delove zemlje, ne letiš, ne roniš, ne kradeš vojsci tenkove i helikoptere i ta igra je urađena kao neka gadna betonska drama ili triler o kriminalcima sa kraja devedesetih godina. Mrak, sivilo, gadosti velikog grada plus zaostavština iz užasa jugoslovenskog građanskog rata. Ima nešto malo sporednih misija, ali su i one u istom fazonu kao i glavne, što znači da nema raznošenja pica, ubijanja životinja zbog kože/krzna i rogova i drugih zanimacija koje ogroman broj gejmera voli, niti je multiplejer ikada bio makar blizu ovoga što je GTA V napravio.

 

Meni je potpuno jasno zašto je V toliko popularan i uopšte ne sporijm da je reč o vrhunskoj igri, uostalom prešao sam ga tri ili četiri puta, ali mi je IV daleko bolja i dublja igra.

 

Razlike postoje i u tehničkim detaljima, poput budalaštine u V da ljudi umiru posle jednog-dva udarca rukom i nogom, fizika i AI su bolji u IV itd, sve to je lepo prikazano ovde:

 

 

 

 


 

Edited by napadaj
  • Hvala 1
Link to comment
Brate, ja još uvek imam instaliran Civ 2 i igram ga relativno često. Ta igrica je ovde #11 sa 94 poena. Daleko od toga da sam neki gejmer ali sam igrao dosta igrica iz top100, neke su mi baš drage i igrao sam ih baš mnogo, ali da se ne zajebavamo, svaka lista gde Fortnite nije #1 ili bar top5 je prosto bezveze.
 
misaoni eksperiment: treba da preporučiš igricu za 100 random ljudi. Pa 90 njih bi prestalo da te sluša posle treće rečenice ako bi probao da im predstaviš igru i objasniš zašto je super igrati Civilizaciju ili Madden ili Neverwinter Nights ili Warcraft. A za Fortnite bi posle 3 rečenice tih 90 ljudi reklo da prestaneš smarati i da im dodaš džojstik.
Ne da nisi gejmer, nego ne znam šta si kada kažeš "igrica"
Link to comment
5 hours ago, Miljenko said:

Te ocene su cesto subjektivna stvar. Treba uzeti u obzir i vreme izlaska recenzije. Meni je BG 2 bez dileme bolji od ovih par stvari ispred njega. Fallout 2 je takodje igra za top 10. Diablo 2 je bolji od prvog dela sigurno. Pillars of Eternity 1 i 2 su odlicne igre, takodje bolje od solidnog broja naslova sa liste.

Da, Fallout New Vegas je bolji od trojke i to dosta.

To je valjda slozeni skor odnosno median vise sajtova za recenzije igara, kao takvo je isto subjektivno

Vec je navedeno par ociglednih propusta od vas koje meni nisu pale na pamet, i to da prva igra u nekom serijalu nije nuzna najbolja

Need for speed je bila jako popularna dok gta nije isplivao skroz, iako je gta1 nekima neka vrsta klasike

Link to comment
1 hour ago, renne said:

Ne da nisi gejmer, nego ne znam šta si kada kažeš "igrica"

 

zatebe sam Shroud. el bi smeo po 175 dinara 1v1 partiju heroja 3 ili warcrafta 3? :fantom:

 

btw, to igrice mi je ostalo još iz vremena kad smo morali čekati godinu dana da u selo dođe luna-park sa ringišpilom, autićima za sudaranje i igricamaTM pa da pičimo ghost 'n goblins i ostalo. kod vas u bosni toga garant nije bilo. :sad:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...