Jump to content
IGNORED

Igre


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

11 minutes ago, Mos said:

Hej, ne znam koliko bi ti se dopalo ali žena i ja se ubismo od igranja Rampage Knights. :)

 

 

U, vizuelno mi se dopada, moj fazon, biće ovjereno! Blagodarim! :)

Link to comment

@James Marshall

Enter the Gungeon ima dosta slicnosti sa Isaac-om.

Meni se svojevremeno svideo i Rogue Legacy (mada je on vise 2d platformer fazon, ali zadovoljava sve tvoje kriterijume).

I naravno FTL: Faster Than Light, koji je jebeno odlicna igra.

Link to comment
41 minutes ago, Chika Spale said:

@James Marshall

Enter the Gungeon ima dosta slicnosti sa Isaac-om.

Meni se svojevremeno svideo i Rogue Legacy (mada je on vise 2d platformer fazon, ali zadovoljava sve tvoje kriterijume).

I naravno FTL: Faster Than Light, koji je jebeno odlicna igra.

To imam negdje, probaću opet, ne znam zašto sam ga batalio.

A FTL sam isto probao, ali mi nekako bio pretežak u startu iako ga baš baš hvale :)

Link to comment
1 hour ago, James Marshall said:

Ok, ajde sad opet, dajte nešto po vašem mišljenju što je najbliže Binding of Isaac. Obožavam ovo sranjce. Igraču ga i dalje.

 

 

Znači nešto što ima RPG elemente (nekakvo napredovanje silnim igranjem), gdje session traje 15-30-45 minuta, gdje je svaki session nova nafaka, i da može i na stariji laptop.

 

Fala vi!

 

te igre s kratkim sesijama u suštini sve pripadaju roguelike žanru, mada nema svaka rpg elemente. za moje pare, tu su ti pored isaaca najbolji spelunky, ftl, enter the gungeon, slay the spire, monster train i crypt of the necrodancer.

Link to comment
Just now, Calavera said:

 

te igre s kratkim sesijama u suštini sve pripadaju roguelike žanru, mada nema svaka rpg elemente. za moje pare, tu su ti pored isaaca najbolji spelunky, ftl, enter the gungeon, slay the spire, monster train i crypt of the necrodancer.

Tebe sam čekao, 'tico :D

znam za žanr, ali mi trebaju imena, kolega, imena, iz iskustva :D

Link to comment

da si znao žanr pomenuo bi ga u prvobitnom postu, ovo je sad klasično vađenje :happy: probaj bilo koju od tih šest što sam naveo, sve su klasici, jedino što spelunky i ftl imaju malo jači™ learning curve od ostalih pa im valja posvetiti nešto više strpljenja.

Link to comment
Just now, Calavera said:

da si znao žanr pomenuo bi ga u prvobitnom postu, ovo je sad klasično vađenje :happy: probaj bilo koju od tih šest što sam naveo, sve su klasici, jedino što spelunky i ftl imaju malo jači™ learning curve od ostalih pa im valja posvetiti nešto više strpljenja.

Pa samo ti si ga pominjao ovdje bar 20x, eto probaj srč :P

 

odoh da rudarim ove naslove

Link to comment
Just now, Svarog said:

@James Marshall

Probaj "into the breach". 1 vrh. 

Joj i ona mi je na listi, kao i FTL, probao jedno sat dva ali mi isto djeluje kao da ima zajebanu krivu učenja. Mislim, isto kao i Isaac, zato ga se i držim, ono, oteglio sam se dok sam naučio glavnih 50 trinketa i džidžabidža, sad se držim te igre kao pijan plota :D

Link to comment

Mislim da nije. Naduvaće te prvih par partija, al do tad ćeš već pohvstati kako ide. Meni je tu veći problem što neki nivo baš može loše da mi se "otvori" (nesretni postavim jedinice i onda ne mogu da stignem da odbranim neki kritični building, a protivnik baš tamo skoči odmah iako to inače ne radi) i onda popizdim i krenem celu partiju ispočetka. Al možda je do mene i što u ovakvim igrama imam OCD poremećaj 😄

Edited by Svarog
Link to comment

Od tih igara u kojima je svaka scena kratka sesija, Celeste je odlična. Prešao sam osnovno, na Heart of the Mountain se nisam usudio da idem, pošto deluje gore nego Path of Pain u Hollow Knightu.

Edited by napadaj
Link to comment
On 11.7.2020. at 21:00, Miljenko said:

Ja pokusavam po n-ti da predjem Gothic 2. Komandi sam se brzo podsetio, preteko relativno lako iz prvih par borbi i sada treba nabaviti luk i strele, posto nema dovoljno magic potions, sto je bezobrazluk sam po sebi. Ne volim kada me igra forsira, da igram na odredjen nacin. Meni je trojka bolja (graficki pre svega), plus mi se cini da neprijatelji nisu toliko brzi kao kod drugog dela, te mogu uteci, sto je svakako plus. Risen serijal mi je odlican, mada ga mnogi kritikuju. Za razliku od Gothic igara, prva dva Risen naslova sam zavrsio, dok sam kod treceg stao, kod neke nesretne misije sa morskim cudovistima. Mehanika je slicna, ucenje skillova fino. U dvojci (Risen) sam na kraju bio usavrsio macevanje skroz, toliko da me zadnji glavni skoro nije mogao dotaci i uz povremeno koriscenje riposte poteza, skidah polako HP protivnika.

 

Videcemo kakva ce mi biti dvojka sada, posto imam vise iskustva sa ovim tipom igara. Nervira me sto ne mogu blokirati vecinu napada (posebno zveri), zbog cega mi borba cesto deluje skroz random, odnosno zasnovana na sreci. Ja sam i u trojci 80% borbi resavao uz pomoc luka i strele, te se cini da ce se to ponoviti i ovde.

Ono sto je sigurno, nerviranja nece faliti.:rolleyes:

 

Magiju zaboravi u Gothic 2. Ono što vredi dobijaš tek pred sam kraj igre. Mač u ruke i to 2H. Pa razvijaš snagu i 2H veštinu i nabavljaš što bolji mač, Sve PB igre su teške na samom početku, treba izbegavati borbe dok se ne ojača karakter.

 

Quote

...kod neke nesretne misije sa morskim cudovistima...

 

Ta glupost im nije trebala, prođe se nekako ali je opasno smaranje.

 

Preporuka za ELEX, ne mogu da dočekam ELEX 2.

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...