Jump to content
IGNORED

Igre


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

gradnja je orginalni fortnite feature. na tome su zgrnuli milijarde. i to izdiže fortnite u odnosu na sve ostale igre.

ovo što kaže maharaja...skill gap između osrednjeg i odličnog igrača je brutalan. brzina kojom ti klinci grade, edituju, nišane...

neistrenirano oko neće ni videti pola dešavanja na ekranu kad gleda neki turnir jer se sve dešava prebrzo.

ja baš i nisam neki gamer i nemam mnogo staža u online igrama, ali sam posle par meseci igranja bio skroz solidan igrač u world of tanks. u lord of the rings online sam isto lako skontao šta treba da se radi. a u fortnite sam botina.

 

a što se tiče te priče "mi stare kajle vs ovi novi klinci"...kad igraš world of tanks, gde je prosečan igrač bar duplo stariji nego u fortnite, ti imaš utisak da u timu od 15 ljudi imaš njih 3-4 koji umeju igrati a ostalih 10 su bukvalno debili. pun server ljudi koji odigraju po 20-30-40 hiljada partija (za šta je potrebno par godina staža), a igraju kao da su juče prvi put seli za pc. 

dok kad igraš fortnite jednom u 100 godina sretneš protivnika koji ne ume da gradi, loše nišani i lošije igra od tebe. a pritom je fortnite neuporedivo teža igra za naučiti.

kao da wot igraju debili, a fortnite iq200 genijalci, ali najozbiljnije. :sad:

 

 

Link to comment
gradnja je orginalni fortnite feature. na tome su zgrnuli milijarde. i to izdiže fortnite u odnosu na sve ostale igre.
ovo što kaže maharaja...skill gap između osrednjeg i odličnog igrača je brutalan. brzina kojom ti klinci grade, edituju, nišane...
neistrenirano oko neće ni videti pola dešavanja na ekranu kad gleda neki turnir jer se sve dešava prebrzo.
ja baš i nisam neki gamer i nemam mnogo staža u online igrama, ali sam posle par meseci igranja bio skroz solidan igrač u world of tanks. u lord of the rings online sam isto lako skontao šta treba da se radi. a u fortnite sam botina.
 
a što se tiče te priče "mi stare kajle vs ovi novi klinci"...kad igraš world of tanks, gde je prosečan igrač bar duplo stariji nego u fortnite, ti imaš utisak da u timu od 15 ljudi imaš njih 3-4 koji umeju igrati a ostalih 10 su bukvalno debili. pun server ljudi koji odigraju po 20-30-40 hiljada partija (za šta je potrebno par godina staža), a igraju kao da su juče prvi put seli za pc. 
dok kad igraš fortnite jednom u 100 godina sretneš protivnika koji ne ume da gradi, loše nišani i lošije igra od tebe. a pritom je fortnite neuporedivo teža igra za naučiti.
kao da wot igraju debili, a fortnite iq200 genijalci, ali najozbiljnije. :sad:
 
 
Totalno drugačije igre, WoT zahteva taktiku, strpljenje i drugačiji pristup. Fortnite armija bi se zaletela u WoT i prva izginula :) Ja sam u svim tim online igrama botina, užasan tunnel vision imam :D

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment

ma jok, u fortnite su i strpljiviji. kad je neki jak turnir i dobijaju se i poeni za placement onda svi igraju veoma oprezno, oluja sa skupi na krug prečnika 10 metara a bude još 60+ živih igrača. a kad igraju public partije onda jurišaju na tebe čim te vide, ali tako da ti prosto nemaš načina da se odbraniš ili da im se bilo kako supostaviš.

a prosečan wot igrač ne zna de je levo ni posle 5 godina aktivnog igranja

Link to comment

prosečna starost igrača igre u kojoj skaču kao kenguri na extaziju je 16 godina a u wot-u 40, dovoljno je videti teme na forumu wot-a gde se ljudi žale na botove tj jezivo loše igrače pa da se vidi da igru igraju i igrači sa invaliditetom, jedan od njih je veteran iz avganistana koji je tamo ostao bez oka i ruke, on malo šta može da uradi što se odražava i na statistiku ali i to je x puta više nego što bi mogao u klasičnoj pucačini protivu srednjoškolaca

Link to comment

Ja sam zbog ove razlike u pristupu igranju između napaljene klinčadije i malo zrelijih igrača svojevremeno prešao sa WoW-a na LOTRO, jer sam u WoW-u popizdeo od raznoraznih gankera i ostalih šabana koji su se useravali u svaki pokušaj normalnog igranja, dočim je u LOTRO-u bilo dosta normalnog sveta. Druga stvar je bila i koncepcija LOTRO-a, u kojem bilo mnogo, mnogo više soliranja i PvE-a, i u kome je postojala kakva-takva smislena centralna priča i kohezija (naročito kad se završi debilna Prva Knjiga u Angmaru i krene se na jug), za razliku od totalne anarhije u WoW-u, koja je metastazirala u ekspanzijama (pandareni i slična govna). Kasnije sam napustio i LOTRO,  i igranje on-line igara u principu, jer mi se čini da one odnose strahovito mnogo vremena, da se namerno koncipiraju da to bude tako, a da suštinski ne donose nikakvo zadovoljstvo, obzirom da ih nije moguće završiti, pa se end-game pretvori u beskonačnu repeticiju besmislenih aktivnosti radi gluposti (npr. grindanje nekog itema u raid-ovima i slično).

Edited by Ayatollah
Link to comment

Ja sam onaj klasican gejmer koji voli da igra igru da je predje. Zato vecinom igram solo igre sa pricom. Npr u zadnjih mesec dana se davim u Red  Dead Redemption 2

 

Shodno tome mi je i Fortnite bio zanimljiv sve dok nisam uspeo da budem prvi na mapi. Nakon tog sam brzo i izbrisao. Naravno sve na pucanje nikakvo gradjenje zidova u sred borbe.

Link to comment
15 hours ago, Azdaja said:

@Ayatollah ja se vratio wow classicu, sve što si rekao je na mestu, al vuče te nekako. Ima I do ekipe, sad smo svi pozenjeni I većina sa decom i poslovima. Pa je i scena dosta zrelija.

Mogu to da razumem, naročito ako imaš neku svoju ekipu sa kojom igraš redovno, pa može da bude i dobra zabava (naročito na WoW vanili). Ja nemam nikog u svom okruženju ko igra bilo kakve igre komplikovanije od Zume, pa mi je glupo da se sada logujem na WoW ponovo i krećem da od nule igram sa nepoznatim ljudima. Ovo tim pre što mi je, zbog obaveza, spisak igara koje nisam ni počeo sve duži i duži - evo, Witchera 3 sam počeo da igram prvi put tek pre mesec dana i verovatno ću se zezati sa njim cele godine. Na spisku onoga što tek imam nameru da odigram su mi npr. Divinity:Original Sin 2, Pillars of Eternity 2, Kingdom Come: Deliverance i Pathfinder: Kingmaker, a to je samo prvi tier onoga što bih igrao, ima i drugi tier (npr. Dark Souls, Drakensang, Fallout i Cyberpunk 2077, kada bude izašao). Ako ću već da ulažem vreme u igre, svakako mi je bolje da odigram ove naslove, nego da stucam tonu vremena da bih se opet vratio u Molten Core ili Blackwing Lair i ganjao narandžaste iteme...

Link to comment
37 minutes ago, Ayatollah said:

Mogu to da razumem, naročito ako imaš neku svoju ekipu sa kojom igraš redovno, pa može da bude i dobra zabava (naročito na WoW vanili). Ja nemam nikog u svom okruženju ko igra bilo kakve igre komplikovanije od Zume, pa mi je glupo da se sada logujem na WoW ponovo i krećem da od nule igram sa nepoznatim ljudima. Ovo tim pre što mi je, zbog obaveza, spisak igara koje nisam ni počeo sve duži i duži - evo, Witchera 3 sam počeo da igram prvi put tek pre mesec dana i verovatno ću se zezati sa njim cele godine. Na spisku onoga što tek imam nameru da odigram su mi npr. Divinity:Original Sin 2, Pillars of Eternity 2, Kingdom Come: Deliverance i Pathfinder: Kingmaker, a to je samo prvi tier onoga što bih igrao, ima i drugi tier (npr. Dark Souls, Drakensang, Fallout i Cyberpunk 2077, kada bude izašao). Ako ću već da ulažem vreme u igre, svakako mi je bolje da odigram ove naslove, nego da stucam tonu vremena da bih se opet vratio u Molten Core ili Blackwing Lair i ganjao narandžaste iteme...

ambiciozan plan, obzirom da imaš samo jedno dete manje od mene :D

Link to comment
8 minutes ago, teacher said:

ambiciozan plan, obzirom da imaš samo jedno dete manje od mene :D

Primetićeš da nisam postavio bilo kakav vremenski okvir do kada moram ostvariti ovaj cilj... :D

Link to comment
On 27.1.2020. at 19:20, Ayatollah said:

Ja sam zbog ove razlike u pristupu igranju između napaljene klinčadije i malo zrelijih igrača svojevremeno prešao sa WoW-a na LOTRO, jer sam u WoW-u popizdeo od raznoraznih gankera i ostalih šabana koji su se useravali u svaki pokušaj normalnog igranja, dočim je u LOTRO-u bilo dosta normalnog sveta.

 

WoT igra uglavnom starija masa, a igra je ipak dosta dugo bila na ivici neigrivosti zbog odvratnog ponašanja igrača.

Prošle godine su promenili i friendly fire više ne pravi damage pa je sada malo opuštenije plus partije traju 3-4 minuta max i onda više u chatu ne stignu da se razmašu ovi što će da ti požele da fasuješ sidu ebolu rak, ali dobrih 7-8 godina je WoT bio baš izrazito bolesna sredina.

LotRO community je fantastičan i 1 od glavnih stavki zašto bih ja preporučio nekom igru. Ja sam bio skroz casual igrač, igrao sam isključivo solo i samo jednom sam se učlanio u kinship i ostao sam tu aktivan par nedelja i to samo zato što sam upoznao momka koji je tada igrao football na Ohio State i bilo mi je zanimljivije da razgovaram sa njim nego da radimo neke questove/raidove. Ali ako nešto nisi mogao nešto da uradiš solo, za par minuta nađeš u chatu nekog ko će ti pomoći. Mislim da u toj igri nikad nisam sreo nekog ko nije bio prijateljski raspoložen i voljan da pomogne.

WoW sam igrao samo nedelju dana tamo 2005-2006 i jednom sam celo veče proveo tražeći nekog da mi pomogne da skupim neke bundeve koje su čuvala velika čudovišta. Prošlo tuda hiljadu ljudi, ja svakog cimnem da mi pomogne, a bukvalno niko me nije jeb'o ni za suvu šljivu. :dry:

u Fortnite su klinci uglavnom ok i dosta prijatni. U solo partijama nema mnogo interakcije sa drugim igračima, jedino možda ako neko zaseiri kad te ubije pa počne da đuska, ali to ne iritira mnogo. Kad igraš random squads i igra te ubaci u tim sa random igračima (i na voice chatu smo) ljudi odmah skontaju da ja nemam pojma, ali niko ne pizdi zbog toga kad svi izginemo zbog mene jer su tu svi više zbog zezanja, a onaj kome je rezultat mnogo bitan ili igra solo ili sa svojom stalnom ekipom za squads.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...